Sayfa 382/997 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482882 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Fransa, İngiltere ve Almanya Türkiye'nin Suriye operasyonunu şiddetli kınadı.

https://www.reuters.com/article/us-s...-idUSKBN1WO1ZS
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. "Cezayir, Fransa demektir. Fransa, kendi memleketinde kendisinden başka bir otorite tanıyamaz"

Mitterand, Fransa İçişleri Bakanı, 1954,

Hey gidi Fransa hey!

Hey gidi sosyalizm hey!

3. Bende o devletleri kınıyorum. Yaptıklarını tarih yazıyor bize şimdi ders veriyorlar. Hayatları yalan.

90 lı yıllarda universite ortamlarında en hararetli tartışma "AB ye girelim mi girmeyelim mi?" konusuydu..ben kesin karşıydım ve almayacaklarını söylüyordum.. ancak "eğer biz ev ödevlerimizi" yaparsak AB'nin bizi alacağına inanan bir sürü saf vardı bu ülkede.. onlara laf anlattık yıllarca.. ciddi enerji kaybıydı..

ancak ilerleyen yıllarda şüpheye yer bırakmayacak şekilde AB nin bizi istemediği resmen liderleri tarafından açıkça söylenmeye başlayınca halk bu komediyi artık devam ettirmedi ve ülke olarak rahatladık..

o nedenle.. bu AB ülkelerinin çoğu Turk devletine düşman.. istedikleri kadar bize karşı demeç yayınlasınlar.. a.k.p. nin yıllardır geciktirdiği geç kalmış bir harekatı eğer layıkıyla yapıyorsa devlet (ve abd ile bilmediğimiz ve TR nin geleceğini tehlikeye atan bir angajman da yoksa) sonuna kadar devam ettirilmeli.. geç kalmamız ciddi bir maliyet oluşturdu. umarım kayıplarımız hiç olmaz ya da çok az olur.. batılı ülkeler ancak güçten anlar.. gerektiğinde "f..k you all" denilmesi gerekir bu omurgasız devletlere..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. "TÜRKİYE'NİN İÇ VE DIŞ PROBLEMLERİNİN ANA KAYNAĞI BATIDIR."

Amiral Soner POLAT

Işıklar içinde huzurla uyu Paşam...

6.  Alıntı Originally Posted by MKA55 Yazıyı Oku
    "Cezayir, Fransa demektir. Fransa, kendi memleketinde kendisinden başka bir otorite tanıyamaz"

Mitterand, Fransa İçişleri Bakanı, 1954,

Hey gidi Fransa hey!

Hey gidi sosyalizm hey!
    İşin en acı tarafı

göğsünde Türk Bayrakları ve Mustafa Kemal resimleriyle mücadele eden Cezayir'in bağımsızlık mücadelesinde

çekimser kalmıştı Mustafa Kemal'in ülkesi...

Ne günlerdi değil mi Fransa?

Özlüyorsunuz o günleri değil mi Fransa?

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Türkçe yazdım okuman yok mu
    Neye istinaden ihbar edildigi yazmiyor orada

Yalnizca ihbar edildi diyor

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    bir konuyu trollemekte üstüne yok onun
    Anlamadigim icin soruyorum

Trollemiyorum. Neyin ihbar edildigini hala anlamadim