Sayfa 393/997 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    daha once sol/sağ kavramlarının içinin nasıl boş olduğunu ve ülkedeki genel meseleler açısından herhangi bir reçete olamayacaklarını yazmıştım.. yalnız bu hdp aslında ayrılıkçı ve ırkçı bir parti olmasına rağmen kendini sol yelpazede konumluyor.. bu sayede olaylardan habersiz ve güzellik yarışmalarında mesajınız varmı şeklinde sorulduğunda "world peace-dünya barışı" diyen yarışmacılar kadar dünyadan haberi olan bir kısım Turk vatandaşı ile daha rahat irtibat kurabiliyorlar bu "solcu" kisvesi ile..bir nevi PR çalışması.. ama bu cila kazındığında altta ırkçı bir zihniyet çıkıyor.. amaçları kendi sözde devletlerini kurmak..

Atatürk ün sağ veya sol diye bir problemi yoktu.. en büyük mücadelesi aklın zaferini bu topraklarda hakim kılmaktı.. rasyonel ve pragmatistti.. temel mücadele gericilik ve ayrılıkçılar ileydi.. şu anda da bu şemada bir değişiklik yok.. ama cumhuriyet temelleri oldukça güçlü ve bu belalardan güçlenerek çıkacağız..
    Yahu bu kadar da insafsız olmayın. Kürde ana dilinde eğitim hakkını ver devlet kurmak isteyenlere ilk ben karşı çıkacağım. Ama sen PKK'yı bahane edip 15 milyonluk bir halkı asimile etmeye çalışıyorsun ve kendi benliğini koruma ve yaşatma için gösterdiği dirence ırkçılık diyorsun. Biraz insaf. Nüfusu Dünyadaki devletlerin 3'te 2'sinin nüfusundan fazla bir halktan bahsediyoruz burda. 15 milyonluk bir halkı zorla asimile edemezsin. Bunu yapmaya çalışırsan rejimin bütün temellerini çökertirsin, bugün yaptığın gibi, dinci yobazı başa geçirirsin, askerinin el kaide döküntüsü öso'nun peşinde gitmesine göz yumarsın. Paran pul olur. Eline ne geçer, Kürt kimliği yine güçlü, senden fazla üreme kapasiteleri var, çünkü yoksulluğu dayatmışsın, bunun sayesinde de daha hızlı çoğalıyor, çoğalacak. Sen 3-5 öldürürken travmalar içinde yetişen binler yarın bir başka ülkenin denklemine girip karşına çıkacak.

İhtiyacınız olan şey biraz akıl, biraz izan.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Birde ödediğimiz vergilerle maaşı verilen ve bu harekata işgal diyen insanları da kendi ellerimizle beslememiz çok koyuyor bana..

kürt siyasal hareketi aynı zamanda şunu da kabul ettirmeye çalışıyor: "doğuyu biz yöneteceğiz, batıyı ise beraber yöneteceğiz", Türkiye yi kasdederek..bu özlemleri sır değil..

bu nedenle olayın temelinde ayrılıkçılık var.. olayı eğitim gibi meseleler ışığında oldukça saf biçimde yorumlayanların ciddiyetine inanmak imkansız.. hepsi asıl amacın bağımsızlık olduğunu biliyor..iran, ırak suriye ve Turkiye den kopartmak istedikleri alanlar ile.. bu sinsiliği yıllardır Turk kamuoyunda solculuk ile gizlemeye çalışıyorlar.. ama artık millet yemiyor bu numaraları..

Turkiye cumhuriyetinin kürt sorunu diye bir sorunu yoktur.. ama geri kalmışlık sorunu vardır, feodalite vardır.. bu sorunları çözmek aslında ellerinde zira feodalite en yaygın biçimde güneydoguda.. ülkenin batısında bu kadar at koşturacaklarına güneydoğuda halkı eğitmeye çaba göstersinler ve bu sayede feodal yapıyı yıksınlar.. evet bu tür negatif unsurlar şu aşamada hala belirleyici ama zamanın ruhuna karşı gelemeyecek ve yıkılıp gidecek.. tıpkı dinlerin yakın gelecekte etkisinin giderek azalması gibi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Yahu bu kadar da insafsız olmayın. Kürde ana dilinde eğitim hakkını ver devlet kurmak isteyenlere ilk ben karşı çıkacağım. Ama sen PKK'yı bahane edip 15 milyonluk bir halkı asimile etmeye çalışıyorsun
    O kadar önemi yok ama sen bana 10 milyon Kürt göster ben onu 20 milyon sayayım... Tatlıses'in babası Arab anası Kürt sen o gibileri Kürt nüfusa mı yazıyorsun?
    Kürtçe EğitimDili Kürdistan demektir açıkgöz çocuk, o okullardan çıkan hakim subay doktor öğretmen vb. Kürdistan'dan başka hiçbiryerde çalışamaz bunu çok iyi biliyorsun.. Bir etniğin Eğitimdili Türkçe değilse orası Türkiye değildir..

5. PKK/hdp seviciler,
    Türk halkının karşısına çıkmalısınız ve cesaretinizi toplayarak "Evet, bizler HDP'in PKK olduğunu biliyoruz ama Kürtçe eğitimdili ve Kürdistan'ın evrensel bir hak olduğuna inandığımız için Kürt milliyetçilerinin bu uğurda yaptıkları terörü de haklı buluyoruz” demelisiniz ve ikiyüzlülükten kendinizi kurtarmalısınız..
    Bizim bunlara diyeceğimiz de şudur, etnik haklar Pandoranın kutusudur açacaksanız sonuçlarını da kabul edeceksiniz...... Birincisi böyle evrensel bir hak varsa önce dünyadaki Türk etniklere de içinde yaşadıkları devletlerde Türkistan hakkını verdireceksin İkincisi Türkiye'de yalnızca bir etniğe terör yaptıkları için devlet hakkı veremezsin, verirsen tüm etniklere de aynı hakkı vereceksin.. Üçüncüsü Türkiye'de Ermenistan Hellenistan istedikleri için savaştığımız ve kovduğumuz insanları da geri çağıracaksın tazminat ödeyeceksin istedikleri toprakları da teslim edeceksin.. Yok, öyle evrensel hak falan olmasın o zaman ortada ayak basacağım yer kalmaz ben yalnız Kürtlere ayrıcalık istiyorum dersen ben de sana o yarım aklını da al sittirol git derim..

6. Ekfuture demek kürt milliyetcisisin bastan acikca belirtseydin )

y.t.degildir..

7. Türkiye'nin başlattığı Barış Pınarı Harekatı ABD'li yetkilileri rahatsız etti. ABD'de hem Cumhuriyetçi hem de Demokrat senatörlerin Türkiye'nin Suriye'den çıkmaması halinde geniş çaplı yaptırımlar önerdiği bildirildi. Yaptırım listesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da ismi yer alıyor.

8. Sn Ekfuture
    Öncelikle bazı ırkçı/kafatasçı meczubların size ettiği kötü sözler için ben onlar adına sizden özür diliyorum...
    İfade özgürlüğünüzü sonuna kadar savunuyorum...

Sn Ekfuture
    Ana dilde eğitim bizi bölmez mi?
    Zaten pamuk ipliğiyle bağlı bağımızı pıt diye koparmaz mı?
    Çok zorluyorum ama bir türlü bu söylediğinize kendimi ikna edemiyorum...
    Bir toplumu bir arada tutan bir kaç neden vardır:Dil,din,ortak tarih vs
    HDP ve ona inananlar eğitim dilimiz ayrı olsun diyor,milli bayramlara zaten eşlik etmiyorlar,Tr nın dış kaynaklı hiç bir sorunun da Tr den yana tavır almıyorlar,dine de inanmıyorsam (veya dini inançlarım zayıfsa) o zaman bizi bir arada ne tutacak?
    Ayrılalım gitsin o zaman....

Katılıyorum size bu sorun kökten çözülmedikçe 2 halk da birbirini açlığa/sefalete sürüklüyor/sürükleyecek ama tarafların %100 mutabakata varacağı bir çözüm nasıl olacak bende bilmiyorum?.....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Sayfa 393/997 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •