Sayfa 400/997 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Trump nemelazım diyerek 2 azılı daeşliyi kendi kontrollerinde olan bir bölgeye naklettiklerini söylüyor.

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Trump nemelazım diyerek 2 azılı daeşliyi kendi kontrollerinde olan bir bölgeye naklettiklerini söylüyor.

Toplam sayı 40 civarı abi. Ele başlarından olan 40 işid teröristini güvenli bölgeye almışlar.

3.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Gerekirse dedim, zorda kalmadan kimse vatanını terketmez.

Kürt kimliğine vurguyu yalnızca PKK yapmıyor, AKP'ye oy veren çok sayıda Kürt de aynı hassasiyetlere sahip. Keza Hüdapar var, AKP'nin Kürt versiyonu. Daha geçenlerde Saadet Partisi Genel Başkanı da ana dil eğitimini savunduklarını dile getirdi. Ayrıca Türk sosyalistlerinin entellektüel kapasitesi yüksek olanların ezici çoğunluğu da benim gibi düşünüyor.

Zaten sorunu terör, PKK sorunu olarak görmediğiniz belli. Sizi rahatsız eden Kürt kimliği vurgusu. Bunu defalarca dile getirdiniz. Aslında çözüm sürecinde bildiğim kadarıyla PKK'nın iyice ihtiyarlamış olan lider kadrosuna 10 sene Türkiye'ye girme yasağıyla af getirilseydi, silah bırakacaklardı, şiddet de Kürt sorunu ile birlikte anılmayacaktı. Ancak derin devlet PKK gibi bir aracı Kürt kimlik taleplerini ötekileştirmeye yararlı olacağı kaygısıyla canlı tutmayı tercih etti. Bugünde bunun sonuçlarını yaşıyoruz.
    Bu ülkede sadece Kürtler yok ben mesela gurcuyum ama hiçbir zaman bu kimliği kullanmadım çünkü ne mutlu türküm diyene Türkiye gibi bir ülke dünyada çok bulamazsiniz o çok beğendiğiniz Avrupa dünyanın en ırkçı kitasidir bundan eminim çünkü o kültürleri yok onlarin ben bir gürcü olarak beni savaşa cagirsinlar seve seve giderim bu toprakları korumak için siyaset ayrı bir olgu beğenirsin begenmezsin

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Savaş kötüdür. Elbette kötüdür. Ama kaçınılmaz ise, bir ülkenin bekası için gerekli ise yapacak hiçbirşey yok. Eğer terör örgütü çekilmeyi değilde sonuna kadar çatışmayı seçerse muhtemeldir ki, FK ya da ZDH da olduğundan çok çok daha fazla şehit ve gazi vereceğiz. Zor ve can sıkıcı günler yaşayacağız. Ama ileride çok daha fazla kayıp vermeyi engellemek için bugün bu operasyonun yapılması elzemdir.

Hemen akla ikinci körfez savaşında Irak tezkeresine mecliste verilen hayır kararı geliyor. O tarih itibariyle ele başı yakalanmış, ülke içerisinden tamamen çekilmiş, mevcudu 2500 e kadar düşmüş bir terör örgütünün alınan yanlış karar neticesinde ne hale geldiği gözümüzün önündedir. Bu geçen 16 yıl zarfında verdiğimiz şehit ve gazi sayısı, harcadığımız on milyarlarca dolar ortadadır.

Sonucu ne olursa olsun, bu operasyonda belirlenen hedeflere sonuna kadar gidilmelidir. Yakın tarih bu operasyonu hedefleriyle tamamlamaz isek ileride başımıza gelecekleri anlatmaktadır.

Evet terör örgütü bu hale mevcut yönetimin aldığı yanlış ve hatta facia kararlar ve uygulamalar sayesinde gelmiştir. Bu çok açık seçik bir şekilde ortada, tartışılması gerekmeyecek kadar net bir gerçektir.

Fakat gün en azından bu operasyon hakkında muhalefet etmemeyi gerektiren, birlik olmayı gerektiren gündür. Olası tartışmaları, kalp kırmaları engellemek adına tüm topik ahalisinden ricam en azından operasyon süresince olaya bu şekilde bakmaları ve bu hassas günlerde klavyelerinden dökülenlere özen göstermeleridir.
    ulke bekasi onemli , bu 5 milyon suriyeliyi ulkeye alip besleyen yapi bunlari tekrar kendi memleketlerine gondermek icin kucuk bir ulke dizayn mi ediliyor, kuzey suriye ozerk bolgesi olabilir adi..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

5.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Toplam sayı 40 civarı abi. Ele başlarından olan 40 işid teröristini güvenli bölgeye almışlar.
    Daeşlileri Türkiye devralacak diyordu da , sanırım ele başlarını ve en azılı olanları vermiyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyoruz, bu albayrak altında yaşıyoruz, bu topraklarda yaşıyoruz.

sizin sorununuzu çözelim, gerisi allah kerim mi diyorsunuz, ileriyi düşünmeden mi karar versin halk, kürtlere ana dilde eğitim

gerisi ne pok yerse yesin mi.

yarın biz karadenizliler, kendi dilimizde eğitim isteyeceğimiz zaman, yanımızda olmayı düşünüyormusunuz. ?

(Karadenizli olrak soruyorum) diğer etnik kökenlilerde sorar daha sonra

yoksa, biz bu kadar leş ( ölü verdik ) sizde başınızın çaresine bakın mı diyeceksiniz. ?

TC devletini bir şekilde bölelim mi fikriniz, anlayamadım. ayrı dilde eğitim, ülkeyi bölmenin ilk aşamasıdır.

bölünmede ilk ben karşı çıkacağım yazınız, afakidir. o zaman seni nerede bulacak. ? bu halk.

yabancı ülkelerde ki Türkler, genellikle çocuklarının eğitiminin ilk kısmını Türkiyede yaptırırlar, Tükçeyi tam öğrensin diye

siz çocuklarınızı barzaninin bölgesine göndermeyi dününürmüsünüz. ? sonuçta orada istediğiniz dilde bir eğitim var.

bugün başlayan harekat için düşüncelerinizi de merak ediyorum.?
    Lozan anlaşmasına göre Azınlıklar kendi anadilllerinde eğitim öğretime devam ediyorlar .

Bende 12 sene ana dilimde eğitim aldım .

Sonuçta öğretilen sadece dil bilgisi kültür ve edebiyat oluyor . Bir de din bilgisinde de kendi dini öğretiyorlar o kadar .

Tarih vs gibi kapsamlar bulunmamakta zaten

7. 10 Ekim Perşembe 09:00 ABD'DE SENATÖRLER TÜRKİYE KARŞI BİR YAPTIRIM TASARISI ÜZERİNDE ANLAŞMAYA VARDI

10 Ekim Perşembe 08:59 ABD BAŞKANI TRUMP, KÜRTLER YOK EDİLİRSE TÜRKİYE EKONOMİSİNİ HEDEF ALACAĞINI SÖYLEDİ-BN

8.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Daeşlileri Türkiye devralacak diyordu da , sanırım ele başlarını ve en azılı olanları vermiyor.
    Trump işid kartını üzerindeki baskıyı bir nebze olsun kırmak için kullanıyor abi. Yoksa işidlilerin ve ailelerinin tutulduğu kampların bir kısmı bizim belirttiğimiz 30 kmlik hattın dışında. Ve verilen sayılar Irak ve Suriyedeki kamplar dahil. Doğal olarak abartılı kaçıyor. Esas yoğunluk Irakta zaten.

Sayfa 400/997 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •