Sayfa 484/997 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,865 - 3,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. CDS 413 düzeyinde

2. elinde TL ile kalmış açıkta burada yılların yatırımcısına laf atıyor,olm ben senin TL ni cebime sokmam.3 senedir TL ile tüm ilişkimi kestim.neymiş dolar düşükte olduğu için zarara girmiş. yahu düşük olacak ki ben alacam. yüksek olunca almanın ne anlamı var.en son 5,46 dan yüklü aldım.5,64 ten çıtırlık aldım.peçeten ile sana mutluluklar.

3. Hacim düşükse alıcı yok demektir, daha kötü gidişatın işareti olarak da yorumlanabilir.

Hisse seçimlerin yanlış yapmış olanlar için borsadaki gelişmeler telafisi mümkün olmayan hasarlar yaratacaktır. bankalar, çimento şirketleri, yap satçı gyo'lar, hangi sektörde olursa olsun borçlu firmalar, hepsi topun ağzındadır artık.

Herkesle kavga ederek bir yerler varamıyacağımızı bize öğretiyorlar maalesef. Biz de bu gerçeği görmemek için döviz rezervlerimizi yakarak ilerliyoruz. Allah sonumuzu hayreylesin, ne diyeyim başka.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

volatilite açısından mükemmel bir gün.. dolar kontratların bir kısmını satıp belirlediğim hisselerden aldım.. zararı göze alarak işlem yapıyorum.. "herkes korkarken almak herkes coşmuşken satmak gerekir" düsturu elbet.. yeni bir şey değil.. bunu da bir kerede değil.. kademeli..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

aralık 2020 kontratların yarısını 6.95 ortalama ile sattım..şu anda 6.98.. bir kaç gün izleyeceğim.. gerekirse karlar ile spot dolar alacağım..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

yalnız bu kadar konuştuktan sonra yaptırım uygulamazlarsa enteresan olacak, güzel senaryoymuş diyeceğiz belki de

7. Yazdıklarım borsaya girilmez anlamına gelmiyor tabi, dolarları olan sarı çiyan'ın yaptırımlarını müteakip doların çıkacağı yüksek seviyelerden borcu makul, ihracat geliri olan sanayi şirketlerine ufak ufak geçiş yapabilir. Şahsımın da planları bu yönde, ama tekrar etmekte fayda var, kademeli işlem candır, canandır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8. 14 Ekim Pazartesi 15:16 ABD HAZ. BAK. MNUCHIN: TRUMP UYGULAMAYA KARAR VERİRSE YAPTIRIMLARIMIZ HAZIR -BN

14 Ekim Pazartesi 15:15 ABD HAZ. BAK. MNUCHIN: TÜRKİYE'NİN ADIMLARINI GÜNLÜK OLARAK TAKİP EDİYORUZ-BN

14 Ekim Pazartesi 15:10 ABD HAZ. BAK. MNUCHIN 15 ARALIK ÖNCESİ ÇİN ANLAŞMASININ SAĞLANMASINI BEKLİYOR -BN

14 Ekim Pazartesi 15:05 ABD HAZİNE BAK. MNUCHIN: ANLAŞMA İÇİN ÇİN İLE DAHA YAKIN ÇALIŞACAĞIZ -BN

Sayfa 484/997 İlkİlk ... 384434474482483484485486494534584984 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •