Sayfa 515/997 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,113 - 4,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Abd seçimleri de yaklaşıyor Tramp deli ne yapacağı belli olmaz bu adamın caatsa yaptırımları falan hikaye diyeceğim ama...zor bence bizim bilmediğimiz birşeyler oluyor ama ne gerçekte bunların söylentisi bile yeter ama tık yok üstüne savaş da var. Yaptırımlar uygulanacaksa hangi yaptırımlar var öncelikli. Neyse uzun vadede portföyde dursun dolar ne olur ne olmaz:-))

2. üniversitede türkoloji, uluslararası ticaret (ama 1 tane yabancı dili yok), felsefe, su ürünleri, uluslararası ilişkiler (yine 1 tane yabancı dili yok), folklor, halkla ilişkiler, müzecilik, gazetecilik, sanat tarihi, kimya vs. okuyup AVM'de 6 gün 10-20 veya 12-22 mesai yapıp asgari ücret alacağını öğrenince çalışmayan çoooooooooook 22-23 yaşında genç tanıyorum ben. çünkü haftada 2.5 gün okula gidip aileden neredeyse asgari ücret kadar harçlık alarak, notları arkadaştan alıp kantinde çay içerek okuyorlar (taşrada bir üniversitede derse giriyorum) neredeyse 0 donanımla mezun oluyorlar, sonra da iş yok diyorlar. 3 yıldır evde oturan çok mezunumuz var.
    bu nitelikte olmayan ama iş bulamayan, çok fazla yok, ancak şu oluyor.
    mesela gıda mühendisi (dil bilmiyor): özelde 2.5-3 alacak o da 6 gün mesai, gece vardiyası vs. lazım..kpss çalışıp 90 alıp 2 sene evde bekliyor, atanıyor.
    öğretmen (özellikle ingilizce, din, okul öncesi dışı branşlar) kolejler 9 ay sigorta 2 bin lira, her gün 9-7 okulda olacaksın diyor (gitmiyor çocuklar bu şartlara) 2 sene evde kpss çalışıyor atanırsa 4.5 maaş, 4 gün okulda en fazla (not: benim etrafımda atanamayan öğretmen diye bir mefhum yok tek 1 tane kadın var oda evlendiği için koca prası tatlı geldi girmedi kpps filan yani çalışan kesinlikle atandı hem de herkes ilk yılında atandı).öğretmen kadınsa zaten %90 evleniyor.
    erkekler de asker-polis oluyor. burası turizm bölgesi olduğu için kokteyl filan hazırlayabilen, animasyon vb. yapabilen o tür işlere gidiyor ki bunların da sigortası yok kayıtlı değiller.

3. algıyı trollü zartı zurtu bırakın dolarınıza sahip çıkın. bunların görevi size sattırmak,he deyip geçin bu salaklara.hedef XX.

Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    üniversitede türkoloji, uluslararası ticaret (ama 1 tane yabancı dili yok), felsefe, su ürünleri, uluslararası ilişkiler (yine 1 tane yabancı dili yok), folklor, halkla ilişkiler, müzecilik, gazetecilik, sanat tarihi, kimya vs. okuyup AVM'de 6 gün 10-20 veya 12-22 mesai yapıp asgari ücret alacağını öğrenince çalışmayan çoooooooooook 22-23 yaşında genç tanıyorum ben. çünkü haftada 2.5 gün okula gidip aileden neredeyse asgari ücret kadar harçlık alarak, notları arkadaştan alıp kantinde çay içerek okuyorlar (taşrada bir üniversitede derse giriyorum) neredeyse 0 donanımla mezun oluyorlar, sonra da iş yok diyorlar. 3 yıldır evde oturan çok mezunumuz var.
    mesela gıda mühendisi (dil bilmiyor): özelde 2.5-3 alacak o da 6 gün mesai, gece vardiyası vs. lazım..kpss çalışıp 90 alıp 2 sene evde bekliyor, atanıyor.
    öğretmen (özellikle ingilizce, din, okul öncesi dışı branşlar) kolejler 9 ay sigorta 2 bin lira, her gün 9-7 okulda olacaksın diyor (gitmiyor çocuklar bu şartlara) 2 sene evde kpss çalışıyor atanırsa 4.5 maaş, 4 gün okulda en fazla (not: benim etrafımda atanamayan öğretmen diye bir mefhum yok tek 1 tane kadın var oda evlendiği için koca prası tatlı geldi girmedi kpps filan yani çalışan kesinlikle atandı hem de herkes ilk yılında atandı).öğretmen kadınsa zaten %90 evleniyor.
    erkekler de asker-polis oluyor. burası turizm bölgesi olduğu için kokteyl filan hazırlayabilen, animasyon vb. yapabilen o tür işlere gidiyor ki bunların da sigortası yok kayıtlı değiller.
    Ben Muhendislik, Tip ve Ogretmenlik disinda orgun egitimi cok gerekli gormuyorum

Avrupada insanlar 18 yasinda calisma hayatina baslayip, universiteyi disaridan bitiriyorlar

Bu sayede belli bir yasa eristiklerinde hem kariyer hem de mal mulk sahibi oluyorlar.

Mesela benim esim 29 yasinda ust duzey yonetici oldu.

Geriye baktiginda 11 yillik tecrubesi vardi.

Turkiye de 29 yasinda olupta 11 yillik is tecrubesi kimde var

-------------------

Ben 21 yasinda iken Fizik bolumu okuyordum. Dedim yapamam ben burada, biraktim universiteyi acikogretime yazildim.

Karar verdim Yurtdisina gitmeye ve 1 yil AB projelerinde calistim ve sonra Avrupa da kaldim.

Universiteyi disaridan bitirdim, bitirdigimde iyi derecede ingilizce konusan, Avrupa tecrubesi olan bir bireydim.

Ve daha guzeli calismanin ve iyi para kazanmanin guzelligini tatmistim.

------------------------------

5.  Alıntı Originally Posted by altivec Yazıyı Oku
    algıyı trollü zartı zurtu bırakın dolarınıza sahip çıkın. bunların görevi size sattırmak,he deyip geçin bu salaklara.hedef XX.
    Ya ama niye bozuyorsun şimdi..
    Simitçinin cebindeki dolarları hesaplıyorduk

6.  Alıntı Originally Posted by subcomponent Yazıyı Oku
    üniversitede türkoloji, uluslararası ticaret (ama 1 tane yabancı dili yok), felsefe, su ürünleri, uluslararası ilişkiler (yine 1 tane yabancı dili yok), folklor, halkla ilişkiler, müzecilik, gazetecilik, sanat tarihi, kimya vs. okuyup AVM'de 6 gün 10-20 veya 12-22 mesai yapıp asgari ücret alacağını öğrenince çalışmayan çoooooooooook 22-23 yaşında genç tanıyorum ben. çünkü haftada 2.5 gün okula gidip aileden neredeyse asgari ücret kadar harçlık alarak, notları arkadaştan alıp kantinde çay içerek okuyorlar (taşrada bir üniversitede derse giriyorum) neredeyse 0 donanımla mezun oluyorlar, sonra da iş yok diyorlar. 3 yıldır evde oturan çok mezunumuz var.
    Kalbinizi kırmak istemiyorum ama siz akedemisyenlere o kadar öfkeliyim ki...
    Kelimelerimizi seçmeye çalışalım bakalım...

Önce son söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim;
    1)80 öncesi prof olmuş hocalarımızdan birinin lafı:80 sonrası akademisyen/prof olanları yarım sayın,90 sonrası olanları çeyrek sayın,AKP iktidarında akedemisyen olanları yok sayın derdi....Benim için yok hükmündesiniz...
    Normalde bir bilimadamı olarak bana rehber olmanız gerekirken benim için yok hükmündesiniz...
    2)Bu ülkenin bu hale gelmesinden dönek/esnaf prof/akedemisyenlerinde payı vardır...Nokta
    3)Okuduğunuzu anlamıyorsunuz ama ünü de ders veriyorsunuz Vay bu ülkenin haline Vay babom vay sizin yetişdirdiğiniz çocukların haline...
    Biz insanların iş beğenmemesini değil,işsizliğin nedenlerinden birinin "tembellik/iş beğenmeme olamıyacağını" tartışdık...Bunun iktidarın söylemi olduğunu,patron söylemi olduğunu belirttik...
    4)Öğrencilerin donanımının yetersiz olduğundan bahsetmişiniz...Kendi donanımınızı sorguladınız mı hiç?Akp her mahalleye bir ünü açmasaydı siz bir ünü de ders verebilirmiydiniz?Bence hayır...
    5)4 yıllık bir ünü bitirmiş bir çocuğun,vasıfsız bir işçi gibi karın tokluğuna çalışmasını savunabilecek kadar edepsiz akedemisyensiniz...
    6)Yalan söylüyorsunuz..Bu ülkede İnşaat Müh bitirmiş amelelik yapan,felsefeyi biritip pazarda limon satan,öğretmenliği bitirip taksicilik yapan çok gencimiz var...Toplumdan kopuksunuz gerçeklerden uzaksınız
    7)Bana özelden mesaj atın söylediğiniz işlere binlerce gariban vatan evladını yönlendireceğim....
    Bulamazsam da bu başlık da bir daha yazmayacağım....

Anca bu kadar oldu...

sana saygıda yok başarılar da
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Ben Muhendislik, Tip ve Ogretmenlik disinda orgun egitimi cok gerekli gormuyorum

Avrupada insanlar 18 yasinda calisma hayatina baslayip, universiteyi disaridan bitiriyorlar

Bu sayede belli bir yasa eristiklerinde hem kariyer hem de mal mulk sahibi oluyorlar.

Mesela benim esim 29 yasinda ust duzey yonetici oldu.

Geriye baktiginda 11 yillik tecrubesi vardi.

Turkiye de 29 yasinda olupta 11 yillik is tecrubesi kimde var

-------------------

Ben 21 yasinda iken Fizik bolumu okuyordum. Dedim yapamam ben burada, biraktim universiteyi acikogretime yazildim.

Karar verdim Yurtdisina gitmeye ve 1 yil AB projelerinde calistim ve sonra Avrupa da kaldim.

Universiteyi disaridan bitirdim, bitirdigimde iyi derecede ingilizce konusan, Avrupa tecrubesi olan bir bireydim.

Ve daha guzeli calismanin ve iyi para kazanmanin guzelligini tatmistim.

------------------------------
    orda çalısan 18 yasındakı cocuklara sormak lazım calısacaksın ama sana verdıgım para ile 7 senede araba alacaksın..onlarda calısmak ıcın bır heves oluyor calısıyor 3-4 ay sonra araba alıyor...Türkiyede maas az çalısma kosulları zor iş begenmemezlık degıl bu somurulmemek elbette unıversıte bıtıren bırıne kolelık yaptıramazsın

8.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Kalbinizi kırmak istemiyorum ama siz akedemisyenlere o kadar öfkeliyim ki...
    Kelimelerimizi seçmeye çalışalım bakalı...

Önce son söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim;
    1)80 öncesi prof olmuş hocalarımızdan birinin lafı:80 sonrası akademisyen/prof olanları yarım sayın,90 sonrası olanları çeyrek sayın,AKP iktidarında akedemisyon olanları yok sayın derdi....Benim için yok hükmündesiniz...
    Normalde bir bilimadamı olarak bana rehber olmanız gerekirken benim için yok hükmündesiniz...
    2)Bu ülkenini bu hale gelmesinden dönek/esnaf prof/akedemisyenlerinde payı vardır...Nokta
    3)Okuduğunuzu anlamıyorsunuz ama ünü de ders veriyorsunuz Vay bu ülkenin haline Vay sizin yetişdirdiğiniz çocukların haline...
    Biz insanların iş beğenmemesini değil,işsizliğin nedenlerinden birinin "tembellik/iş beğenmeme olamıyacağını" tartışdık...Bunun iktidarın söylemi olduğunu,patron söylemi olduğunu belirttik...
    4)Öğrencilerin donanımının yetersiz olduğundan bahsetmişiniz...Kendi donanımınızı sorguladınız mı hiç?Akp her mahalleye bir ünü açmasaydı siz bir ünü de ders verebilirmiydiniz?Bence hayır...
    5)4 yıllık bir ünü bitirmiş bir çocuğun,vasıfsız bir işçi gibi karın tokluğuna çalışmasını savunabilecek kadar düzeyli birisiniz...
    6)Yalan söylüyorsunuz..Bu ülkede İnşaat Müh bitirmiş amelelik yapan,felsefeyi biritip pazarda limon satan,öğretmenliği bitirip taksicilik yapan çok gencimiz var...Toplumdan kopuksunuz gerçeklerden uzaksınız

sana saygıda yok başarılar da
    Adam kendi içinde tutarlı aslında..
    Üniversite üniversite değil ki..Çıkınca tabikide vasıfsız olacak

Türkiyede üni..
    18 yaşından sonra 28 e kadar "boş da" unvanı verilmesin diye oyalanılan bir mekandan ibaret..
    Karı kız
    Cafe
    Gezme tozma

28 yaşına gelmiş alttan 15 dersi olan bir arkadaşım zamanında
    "olm bitir artık şu okulu" dediğimde
    gevrek gevrek
    "yaaa ne bitirecem iş hayatına gir 8-6 çalış
    Karı kız falan takılıyoruz böyle güzel" işte demişti..

Normalde kazık kadar adam
    Ne yapıyorsun sorusuna okuyorum cevabı verebildiği için halen kızlarla takılabiliyordu işte..
    Ha birde öğrenciyizzz abi muhabbeti vardır..donanım haber ölücüleri mesela..

Neyi tartışıyorsunuz anlamadım ..
    Okulu öğrencisi sistemi yöneticisi yönetileni komple bitmiş ..
    Birisi geliyo suç okulda diyo
    diğeri geliyo öğrenciler diyo
    diğeri geliyo suç sistemde..

Sayfa 515/997 İlkİlk ... 15415465505513514515516517525565615 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •