Sayfa 516/997 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,121 - 4,128 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    QUOTE=vicente;3811820]Soyle bir gunde dolarin eksi olmasini dth ci rxpu aciklasin
    Enkiye yaptığının aynısını şimdi rxpuya mi yapmaya çalışıyorsun?

Amaç?

Sebep?[/QUOTE]

Ben bisey yapmadim
    Utancindan gitti size karsi mahcup oldu
    Dediği hersey yanlis cikti
    Degnekcileri var gundwane ile power bilirler onlar
    Yanlış kisiye catti rezil oldu olan biten bu sadece

2.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Enkiye yaptığının aynısını şimdi rxpuya mi yapmaya çalışıyorsun?

Amaç?

Sebep?
    Ben bisey yapmadim
    Utancindan gitti size karsi mahcup oldu
    Dediği hersey yanlis cikti
    Degnekcileri var gundwane ile power bilirler onlar
    Yanlış kisiye catti rezil oldu olan biten bu sadece[/QUOTE]

3.70 lerde de aynı muhabbetleri çeviriyodun
    7.20 ye gidene kadar ki süreçte yoktun ortada
    power ile çok kulağını çınlattık ama nafile..

3. Mevzu da su
    Forumun ilk acilis zamani
    Trump in ilk konustugu gun
    Buraya trump ve fed i her duydugunuzda dolardan kacin
    Bu da garibim twiter da duyduklarindan kandirmislar nasil itiraz ediyor ..bisey de demedim sonra trump yavas yavad etki edince sinirlenmeye basladi laflar hakaretler
    Sonra trump tecavuz edince fed e..
    Gerisi malum
    Kendi kendini yakti

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,394
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Kalbinizi kırmak istemiyorum ama siz akedemisyenlere o kadar öfkeliyim ki...
    Kelimelerimizi seçmeye çalışalım bakalım...

Önce son söyleyeceğimi en baştan söyleyeyim;
    1)80 öncesi prof olmuş hocalarımızdan birinin lafı:80 sonrası akademisyen/prof olanları yarım sayın,90 sonrası olanları çeyrek sayın,AKP iktidarında akedemisyen olanları yok sayın derdi....Benim için yok hükmündesiniz...
    Normalde bir bilimadamı olarak bana rehber olmanız gerekirken benim için yok hükmündesiniz...
    2)Bu ülkenin bu hale gelmesinden dönek/esnaf prof/akedemisyenlerinde payı vardır...Nokta
    3)Okuduğunuzu anlamıyorsunuz ama ünü de ders veriyorsunuz Vay bu ülkenin haline Vay babom vay sizin yetişdirdiğiniz çocukların haline...
    Biz insanların iş beğenmemesini değil,işsizliğin nedenlerinden birinin "tembellik/iş beğenmeme olamıyacağını" tartışdık...Bunun iktidarın söylemi olduğunu,patron söylemi olduğunu belirttik...
    4)Öğrencilerin donanımının yetersiz olduğundan bahsetmişiniz...Kendi donanımınızı sorguladınız mı hiç?Akp her mahalleye bir ünü açmasaydı siz bir ünü de ders verebilirmiydiniz?Bence hayır...
    5)4 yıllık bir ünü bitirmiş bir çocuğun,vasıfsız bir işçi gibi karın tokluğuna çalışmasını savunabilecek kadar edepsiz akedemisyensiniz...
    6)Yalan söylüyorsunuz..Bu ülkede İnşaat Müh bitirmiş amelelik yapan,felsefeyi biritip pazarda limon satan,öğretmenliği bitirip taksicilik yapan çok gencimiz var...Toplumdan kopuksunuz gerçeklerden uzaksınız
    7)Bana özelden mesaj atın söylediğiniz işlere binlerce gariban vatan evladını yönlendireceğim....
    Bulamazsam da bu başlık da bir daha yazmayacağım....

Anca bu kadar oldu...

sana saygıda yok başarılar da
    Sana şu ana kadar söylediğim herşeyi geri alıyorum.Ancak bu kadar iyi anlatılırdi.Bravo.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bu degnekci gundwane nin topicinde oldu bitti tabi hersey sikintisi ondan
    O ara 3.90 3.38 dolari 11 ay shortladim burdakilerde bilir

Kalin harflerle yazdim cok kez...

29-08-2017, 13:29 #3489 vicente vicente şu an forumda
    Kıdemli Üye

Duhul
    Feb 2017
    Gönderi
    11,245

3.30 un altı yok bence. 3.40 altindan spottan toplarim
    Burdan dönsün yine toplarim
    Dolarin düşüşü bisti bozar.

Bunu yazdigim gun dolar dip yapti. 3.38 den dondu

Degnekci gund. Dolari birkez satinca surekli satista kaliyorsun saniyor yillarca

6.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Ya ama niye bozuyorsun şimdi..
    Simitçinin cebindeki dolarları hesaplıyorduk
    tokatı basıp geçeceksin bunlara,bir köşede inleyip dursunlar. bas tokatı elini korkak alıştırma.bugün kızını dövmeyen yarın dizini döver.

7.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na, Suriye hükümetiyle görüşmek için çalışma yaptıklarını söyledi.
    Hamdüsenalar olsun..
    2011den beri sürdürülen bu rezalet artık bitirilsin..
    Daha da konu komşuyu sünnet etmeye pardon sünni etmeye kimse kalkmasın..
    "Stratejik derinlik.." diyen ilk kişinin yedi ceddine dümdüz gidilsin..

8.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    peki bende şöyle bir soru sorayim, "ulkemizin dolar cinsinden borcunun su durumun 1/3'ü oldugunu bir an varsaysak"
    dolarin ucuz ya da pahali olmasi durumu konusundaki fikirleriniz degisirmiydi?
    Yani dış borcumuz 450 milyar dolar değil de 150 milyar dolar olsaydı ne olurdu olarak sorunuzu somutlaştıralım. Aslında sorunuz benim çıkarımımı etkilemiyor. Ama varsayımsal olarak düşünürsek yukarıdaki şartların varlığına rağmen dış borçlarımız daha düşük olsaydı hükümete güvensizlik kurlar üzerinde etkili bir faktör olarak ortaya çıkar mıydı ya dönüşüyor. (Cari açığı, bütçe açığını dışlıyoruz, ek borçlanma imkanı olduğunda bu faktörler finanse edildiği sürece açıklar problem değildir şeklindeki liberal politikalar kapsamında sorun teşkil etmezdi.)

Benim buradaki tespitim hükümet ilave dış borçlanma ile harcayacağı yeteri kadar kaynağı olsaydı, büyük bir ihtimalle Türkiye sınırları dışına asker çıkarmayabilirdi. Milli görüş iktidara yürüyüşü süresince hep davalardan destek aldı, 2010'lu yıllarda ise dava üretemeyince taraftarlarını mobilize etme yönünde sıkıntılar çekmeye başladı. Buna ekonomik sorunlarda eklenince iyiden iyiye zemin kaybetmeye başladı. Hükümetin içerideki ekonomik ve bunun neden olduğu sosyal ve siyasal sıkışma ortamında kendine alan açmak için dış müdahaleler yolunun cazibesine kapıldığını düşünüyorum. Bugün bir ulusalcının paylaştığı Sabahattin Önkibar videosu bile bu gerçeği anlamaya yeter de artar. Bilmiyorum paylaşan da sanki videoyu izlememiş ya da eski görüşlerinden pişmanlık getirmiş olmalı. (Hiç tahmin etmiyorum, kafa karışıklığı gerekçesi daha makul geliyor)
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 516/997 İlkİlk ... 16416466506514515516517518526566616 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •