Sayfa 527/997 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Anlık cds değerini görebilen var mı? Bugün artmış mı? eurobond için takip etmeye çalışıyorum da, internetten bulduğum değerler farklı farklı ve sanırım bir gün öncesine ait.
    yalnız bu ortamda bence oldukça avantajlı eurobond yatırımcıları.. bizim için zaten dolar azalıyorsa bile sıkıntı yok.. daha once dediğimiz gibi dunya olçeğinde alım gücü korunuyor.. bu "tl ye karşı zarardasınız zırvasına" verilecek en net cevap ama gerek yok.. ayrıca mesela garan ı borsada dolar ile alıp satıyorsam (dolar cinsinden kademelerle) doların artmaması ve hatta azalması benim avantajıma.. bunlar matematiksel gerçekler.. yatırımcı zaten bu tür avantajları kaçırmıyor.. neyse..

diğer yandan.. eurobond için.. eğer tl içerde baskılanıyorsa ama cds artıyorsa (onu baskılamaları daha zor) bu eurobond fiyatlarını düşürecek ve kupon getirilerini arttıracaktır.. dolayısıyla "ucuz" dolar ile eurobond alımı ciddi avantajlı olabilir orta uzun vadede.. hele vade ayarı iyi yapılırsa her 2-3 ayda bir havuza dolar kupon getirisi gelecektir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. CDS gören varmı ?

3.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Millet dolara saldirarak kendi ayağına sıktı
    6 olsa ne olur
    Cikmasi icin daha ne olmasi lazim merak ediyorum
    Dolar tepeyi yaptigindan beri ulke 5 yil daha geriledi
    Dolar tepeden 1.3 tl geride
    Hep borsada olur ben sattım yükseldi muhabetti biraz da dolarcilar çeksin bakalım nasıl olacak dolar yüzde bir yukseldimi adam kendini zengin zanediyor çok garip millet doları yatırım aracı olarak değil kumar olarak görmeye başladı

4. Halkbank hisseleri nisan 2013'te 10,87dolar ile zirve yapmıştı, şu anda 0,88 dolar.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5. Saat 9 da 5.93 uzerinden gelen 5 kurusluk satisi neyle acikliyoruz yabanci tl mi tercih ediyor

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    yalnız bu ortamda bence oldukça avantajlı eurobond yatırımcıları.. bizim için zaten dolar azalıyorsa bile sıkıntı yok.. daha once dediğimiz gibi dunya olçeğinde alım gücü korunuyor.. bu "tl ye karşı zarardasınız zırvasına" verilecek en net cevap ama gerek yok.. ayrıca mesela garan ı borsada dolar ile alıp satıyorsam (dolar cinsinden kademelerle) doların artmaması ve hatta azalması benim avantajıma.. bunlar matematiksel gerçekler.. yatırımcı zaten bu tür avantajları kaçırmıyor.. neyse..

diğer yandan.. eurobond için.. eğer tl içerde baskılanıyorsa ama cds artıyorsa (onu baskılamaları daha zor) bu eurobond fiyatlarını düşürecek ve kupon getirilerini arttıracaktır.. dolayısıyla "ucuz" dolar ile eurobond alımı ciddi avantajlı olabilir orta uzun vadede.. hele vade ayarı iyi yapılırsa her 2-3 ayda bir havuza dolar kupon getirisi gelecektir..

Döviz (dolar) enflasyon ilişkisinde en kritik nokta bence şu: Döviz belirli dönemler enflasyona karşı koruma sağlayamayabiliyor. Bu 2 yıl gibi bir süre olabileceği gibi konjonktüre göre 7-8 yıla varan bir süreyi de kapsayabiliyor.

Önemli konu dövizin enflasyona yenildiği bu dönemlerde harcamaları döviz birikiminden yapmamak.Zira eğer bu dönemlerde harcamalar döviz bozularak yapılırsa dövizin enflasyon karşısındaki zararı realize edilmiş oluyor.

Halbuki bu dönemlerde varsa TL gelirleri harcanırsa bu tür dönemler de nispi enflasyon zararı realize edilmeden atlatılmış olur.

O nedenle uzun vadeli döviz tasarrufu bağımsız gelire sahip yüksek gelir grubuna daha uygun. Zira bu grup dövizin enflasyona yenildiği dönemlerde ellerindeki dövizi harcamama lüksüne sahipler.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

7. Cds 397.50

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Millet dolara saldirarak kendi ayağına sıktı
    6 olsa ne olur
    Cikmasi icin daha ne olmasi lazim merak ediyorum
    Dolar tepeyi yaptigindan beri ulke 5 yil daha geriledi
    Dolar tepeden 1.3 tl geride
    mb viopta oynadigi surece harekat falan olmaz..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 527/997 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •