Sayfa 608/997 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,857 - 4,864 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Kuyumcuların bahsi geçtiği için örnek vereyim adamların sermayesi altın .

ve bunun değer artışı oldu diye aradaki farkın %35 vergi olarak alıyorsun devlet olarak .

Adamın geçen sene 10 kilo altın vardı 2150 000 ediyordu yılsonunda 3000 000 ettiğini varsayalım .

850000 tl sermayeden kar etti 297.500 vergiye gitti sonuç olarak .

Adamda ne kaldı 2702 500 .

Altın fiyatı 300 tl dedik 9008 gram altını kalmış oldu .

Adamın sermayesinin 1 kilosunu devlet aldı götürdü .

Bu sistemle sektörün tamamının kayıtiçi olması zaten imkansız

vergi konusunda kime dokunsan şikayet işitirsin..

ki haklı çoğu..

17 yıl geçmiş adam gibi şöyle adil ve herkesten alan bir vergi sistemi kuramadılar..

hep söylüyorum.. amaç ülke yönetmek değil ki.. amaç siyasi özlemlerine uygun bir ülke dizayn etmek.. bu nedenle paraya ihtiyaçları var.. varolan vergi kurallarını ciddi bir değişikliğe ve reforma uğratmadan devam ediyorlar, sürekli yama yaparak.. sistemdeki temel sorunlar umurlarında değil gözüküyor.. herkesin şikayet etmesi o yüzden.. bir tutarlılık yok..

peki neden ?

bir yere fazla vergi uyguladığında o kesim vergi kaçırmaya/ödememeye başlıyor.. bu sefer azalan vergi gelirleri için diğer bir kesime vergi artışı getiriyorsun.. o da zaman içinde vergiden kaçmanın yolunu buluyor.. yine vergi gelirin azalıyor bu sefer başka bir yere vergi artışı getiriyorsun.. böyle devam ediyor .. nihayetinde tüm topluma fazla vergi uyguluyor oluyorsun ve herkes bir şekilde kaçırmaya çalışıyor.. çok aptalca bir uygulama..

şeffaf.. adil.. ve daha düşük vergi oranları.. ama herkesin beyanname ile ödediği bir sistem.. abd den her şeyi ithal ediyorsun.. şu maliyeyi gönderin adamlar bir araştırsın amerikalılar nasıl bir vergi sistemi yapmışlar..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    Senden ve senin gibi zihniyettekilerden çıksın Ahmetg..

herkes senin gibi orda ev burda arsa şurda doları yok..

Hani diyolar ya kafeler, avmler vs. dolu(hoş takılan tipler kitle belli ve standart)..

En çok kalabalık TR'de nerde var ben söyliimi.. Marketlerde.. tüm marketler bilhassa üç harfliler ve yemek kartı geçenler ana baba günü..
    Sence neden..
    Çünkü millet önce aç karnını doyuruyo, ihtiyaçlarını almaya bakıyo..

Yeter artık bu at sineği siyasiler ve avanalerini doyurduğumuz..
    Varlığı paylaştılarmı ki Yokluğu paylaşıyoruz..

Şu durumu sizin gibiler normalleştirince kan beynime çıkıyo..
    İtibar puanı veremedim,dön dolaş yine gel diyor sistem,kesinlikle katılıyorum,eleştirdiğiniz yazının sahibinin,kendi beyanlarıyla sabit,Kayseri den başlayan,Marmara Bölgesi nin bir çok yerinde devam eden ve nihayetinde Ege de son bulan bir taşınmaz ağı mevcut,verginin böyle kişilerden öncelikli olarak alınması gerekli,burada her konuya fikir beyan eden bu şahıs gibiler iş,evin arsanın vergisine gelince yan çizmekte,hatta beleşe internet ve balık aramaktadırnot:son kısım nükte değil şahsın geçmiş mesajlarından alıntıdır.

Bence Devletimizin yeni vergi çıkarmasına gerek yok,daha öncede anlatıldığı gibi,serbest vergi mükelleflerinin beyanı ve net kazancını ortaya çıkarıp ona göre vergi alsa,birde böyle bir sürü atıl emlak ı olan,Ahmet Bey gibi vatandaşlara aynı ABD de olduğu gibi ciddi vergi getirerek kamu bütçesine fayda sağlanır,hemde caydırıcılık özelliği oluşacağı için,emlak ta gerçek fiyatlar oluşur,ihtiyaç sahipleri mülk alabilir.

şu maaş olayı gerçekse egrçekten çok büyük ayıp ve ahlaksızlık olur. yazık
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    vergi konusunda kime dokunsan şikayet işitirsin..

ki haklı çoğu..

17 yıl geçmiş adam gibi şöyle adil ve herkesten alan bir vergi sistemi kuramadılar..

hep söylüyorum.. amaç ülke yönetmek değil ki.. amaç siyasi özlemlerine uygun bir ülke dizayn etmek.. bu nedenle paraya ihtiyaçları var.. varolan vergi kurallarını ciddi bir değişikliğe ve reforma uğratmadan devam ediyorlar, sürekli yama yaparak.. sistemdeki temel sorunlar umurlarında değil gözüküyor.. herkesin şikayet etmesi o yüzden.. bir tutarlılık yok..

peki neden ?

bir yere fazla vergi uyguladığında o kesim vergi kaçırmaya/ödememeye başlıyor.. bu sefer azalan vergi gelirleri için diğer bir kesime vergi artışı getiriyorsun.. o da zaman içinde vergiden kaçmanın yolunu buluyor.. yine vergi gelirin azalıyor bu sefer başka bir yere vergi artışı getiriyorsun.. böyle devam ediyor .. nihayetinde tüm topluma fazla vergi uyguluyor oluyorsun ve herkes bir şekilde kaçırmaya çalışıyor.. çok aptalca bir uygulama..

şeffaf.. adil.. ve daha düşük vergi oranları.. ama herkesin beyanname ile ödediği bir sistem.. abd den her şeyi ithal ediyorsun.. şu maliyeyi gönderin adamlar bir araştırsın amerikalılar nasıl bir vergi sistemi yapmışlar..
    Bugün alıntılama günüm,en son gittiğim doktordan ayrılırken sekreter kıza muayene ücretini ödemeye gittim,ücreti sordum;nakit verirseniz;300 tl kredi kartıyla öderseniz 330 tl dedi başka diyeceğim bir şey yok sayın hakim...not:ücret kredi kartıyla ödenmiş,her ne kadar vergi benden çıksada alınan ücret kayıt altına aldırılmıştır,görevimi yaptım huzurluyum.

o ve benzeri maaş olayları (bir çok yerde ceo luk, yönetim kurulu üyeliği) muhalif gazetelerde yazıldı çizildi.. olmaması gereken bir şey doğruysa.. aklı olan kimse zaten desteklemez.. ancak vatanseverlik-harekat sosunun içine batırılıp genelleme yapılması hoş olmuyor..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    şu maaş olayı gerçekse egrçekten çok büyük ayıp ve ahlaksızlık olur. yazık
    Başganım velevki yarısı abartı,yapılan işlerin aylık karşılığı 125 bin tl eder mi sizce?

8. Sanayiciyi takibe alsın yeter diyorsunuzya.;

Sanayici için en güzel şeydir resmi çalışmak. Sonuçta alacağını resmi olarak takibe alabilir. Ama bir fırına , pastaneye gidiyorsunuz ve ilk ne diyolar biliyor musunuz? Fatura kesersen seninle çalışmam. 20.000 tl lik ürüne 3600 tl fazla bedel ödemem.

Bu ülkede en büyük vergi kaçakçısı son tüketiciye hitap edip nakit parayı cebine koyan gıda sektörü işletmecileri.

Gidin bir semt pazarına günlük cirolarına bakın.. 1 tanesinde yazarkasa yok. Ben vergi konusunda hassasım. Kuruşu kuruşuna ödüyorsam ürün satın aldığım yerde ödeyecek. Sırf bu yuzden yıllardır hem işyeri hem ev gıda alışverişini metrodan yapıyorum.

Sayfa 608/997 İlkİlk ... 108508558598606607608609610618658708 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •