Sayfa 627/997 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,009 - 5,016 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Şirketlerin satın aldığı araçlar için de 250kTL'lik sınır getirildi. 250kTL'nin üzerinde olan araçlar (büyükihtimal ile 250kTL üzeri kısım) amortismana dahil edilemeyecek.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,010
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şirketlerin satın aldığı araçlar için de 250kTL'lik sınır getirildi. 250kTL'nin üzerinde olan araçlar (büyükihtimal ile 250kTL üzeri kısım) amortismana dahil edilemeyecek.
    Bak bunu sevdim iste.. benim 3Y1P kuzen artik kici kirik sirketi uzerine alamayacak S sinifi mercedes..

Note: 3Y = yandas yalaka yavsak 1P = Pust

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. Rabbim verdikçe veriyor ağlayın lan şimdi hahahaha
     Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şirketlerin satın aldığı araçlar için de 250kTL'lik sınır getirildi. 250kTL'nin üzerinde olan araçlar (büyükihtimal ile 250kTL üzeri kısım) amortismana dahil edilemeyecek.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bak bunu sevdim iste.. benim 3Y1P kuzen artik kici kirik sirketi uzerine alamayacak S sinifi mercedes..

Note: 3Y = yandas yalaka yavsak 1P = Pust

Syg,
    Bana göre bir firmada tır kamyon otobüs kepçe gibi sanayi araçları hariç binek araç 100-150kTL'yi geçmemeli. Zira firma fonksiyonel olarak bu araca ihtiyaç duyuyor. Lüks araçlar şahıs mülkiyetine alınmalı.

Ben 17 sene evvel şirkete 13kTL'ya sıfır aldığım Toyotayı amortismana dahi yazmadım. Hatta zaman içinde devlet kasko değeri kadar değer artışını zorunlu kılmış. Araç bilançoda bu sene 20.000TL olarak gözüküyor.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

5. Harcamayı başkasının cebinden yaparsan doğaldır ki tasarrufu günahın kadar sevmezsin..
    https://www.youtube.com/watch?v=fHTJO7VisbY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Kanunen kabul edilmeyen giderler arasında belki de en anlamsızı, en komiği, otomobil, kaptıkaçtı, arazi taşıtları ve benzerleri ile motosikletler gibi araçların hemen tüm giderleri indirilirken, MTV nin indirilememesidir...

Hangi aklı evvelin işidir hep merak ederim...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Vergi kanununda değişiklik öngören kanun teklifine göre şirketler aylık araç kira bedelinin sadece 4 bin TL’ye kadar olan kısmını gider olarak gösterebilecek, aracı satın alması durumunda ise amortismana konu edilebilecek tutar 250 bin TL ile sınırlandırılacak. Ayrıca şirket araçları ile ilgili tüm harcamaların yüzde 70’lik kısmı gider olarak dikkate alınacak.

Teklif ve haber böyle...

Bana göre, 250.000 liralık sınır bugün için baya yüksek.

Türkiye'den üretilen araçlardan, 1,6 motor ve alt segment bir araç bedeli kadar indirime izin verilmeli.

Ha bu durumda mükellef lüks araç tutkusu için 2.ele müracaat edecek.

Buna da izin vermem ben olsam.

Şirketlerde araç alımında sıfır araç teşvik edilmeli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    İki komşumun küçük bir aile işletmeleri var.

Birinin kapısının önünde çeşitli marka ve segmentlerde tam 6 araç durmakta.

Diğerinin kapısının önünde Mercedes S, Audi arazi ve Audi A6 olmak üzere 3 araç...

Eminim, hepsi de bilançoya dahildir...

Buna izin veren kim?

Sayfa 627/997 İlkİlk ... 127527577617625626627628629637677727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •