Sayfa 661/997 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,281 - 5,288 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Bir televizyonda katıldığı canlı yayında CHP'li Aksünger'le gergin anlar yaşan Doğu Perinçek, Abdullah Öcalan'dan çiçek aldığı fotoğrafının sorulması üzerine "Ben onu teslim almaya gitmiştim" dedi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Aklıma ücretlilere kDV iadesinin yarattığı izdiham ve kırtasiye geldi.

Ha kaç sene uygulandı ise hatırlamıyorum, bir şekilde yürüdü...

Önce alışveriş sonra fiş sloganı ile baya da yararlı olmuştur esnafın belirli oranda belgelenmesinde.

Ama o kadar.

O kadar çok kırtasiye yarattı ki (evlerde hummalı çalışmaları ve listeleme işini) hatırlıyorum. Şirketlerde muhasebe bölümünün başına açtığı dertleri biliyorum (devlet ücretlilerde sorumluluğu gene işverene yükleyip kurtuldu)...

Kral çıplak zaten.

Bu ülkenin yöneticisinin giyinme düşüncesi zaten yok.

Korkusu da.

Mal meydanda dolaşıyor.

Ne yapsa kabul edecek bir kesimin alkışlarıyla.

3.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    istendikten sonra yapılabileceğini hepimiz biliyoruz.. mevzu "kral çıplak" reaksiyonunun ortaya çıkmaması.. bunu istemiyorlar..

neticede TR gibi ortadoğu ülkesi bir ülkede sigara yasağı gayet muntazam işletiliyor.. kimse şans vermemişti.. ama istendikten sonra oluyor demek ki..sizin bahsettikleriniz her türlü sistemde kaçırma eğiliminde olanlar.. onlar için maliye ve hukuk beraber çalışmalı.. onlar bile istendikten sonra yakalanıyor..
    İstedikten sonra yapar kısmı sadece belirli bir mal varlığına sahip olanlar için geçerli olabilir.

Üzerinde varlık bulunmayanlar için hiçbir şey yapamaz. (Ki ücretli kesimin çok çok büyük bir oranının üzerinde kayda değer bir mal varlığı yoktur.). Millet zaten ay sonunu getiremiyor. Hatta üzerine borçlanmak zorunda kalıyor. O da borçlanabilirse artık.

Geçenlerde okumuştum devletin tahsil edemediği vergi miktarı toplamda kabaca hatırladığım 480 milyar TL'yi aşmıştı. Bu toplam kaydi geniş TL para arzının yarısı kadar bir büyüklük. (M3.TL en geniş tanımlı para arzı 1.05 Trilyon TL civarı, bu miktara devletin mevduatları ve diğer kaynakları da dahil.)

Yani fiili olarak devletin bu parayı tahsil etmesi mümkün değil, zira ortada böyle bir para dahi yok.

Beyanname sistemine dönülürse neler olur bunu hayal dahi edemiyorum.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Bir televizyonda katıldığı canlı yayında CHP'li Aksünger'le gergin anlar yaşan Doğu Perinçek, Abdullah Öcalan'dan çiçek aldığı fotoğrafının sorulması üzerine "Ben onu teslim almaya gitmiştim" dedi.
    Bitmiş biri...

Çoktandır.

Sadece utanma arlanması kalmadı artık.

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    İstedikten sonra yapar kısmı sadece belirli bir mal varlığına sahip olanlar için geçerli olabilir.

Üzerinde varlık bulunmayanlar için hiçbir şey yapamaz. (Ki ücretli kesimin çok çok büyük bir oranının üzerinde kayda değer bir mal varlığı yoktur.). Millet zaten ay sonunu getiremiyor. Hatta üzerine borçlanmak zorunda kalıyor. O da borçlanabilirse artık.

Geçenlerde okumuştum devletin tahsil edemediği vergi miktarı toplamda kabaca hatırladığım 480 milyar TL'yi aşmıştı. Bu toplam kaydi geniş TL para arzının yarısı kadar bir büyüklük. (M3.TL en geniş tanımlı para arzı 1.05 Trilyon TL civarı, bu miktara devletin mevduatları ve diğer kaynakları da dahil.)

Yani fiili olarak devletin bu parayı tahsil etmesi mümkün değil, zira ortada böyle bir para dahi yok.

Beyanname sistemine dönülürse neler olur bunu hayal dahi edemiyorum.
    yani şu andaki sistemden daha kötü mü olacak ? bu inandırıcı değil.. uygulanamayan bir sürü kanun var.. onlara itiraz etmiyoruz mesela.. şu anda zaten bahsettiğiniz tüm negatiflikler sistemin içinde.. beyanname sistemi daha iyi yonde bir adım olacak.. yıllar içinde rafine hale gelir..ama dediğim gibi mevcut zihniyet uygulamaz.. uygulanamayacağı için değil.. kendi aleyhine olduğu için.. keyfiyet ortadan kalkıyor zira..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7. En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Whatsapp instagrama vergi gelecek herhalde

Yakinda nefes vergisi de getirirler bunlar

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 661/997 İlkİlk ... 161561611651659660661662663671711761 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •