Sayfa 674/997 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,385 - 5,392 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Son mb toplantısına da aynı rakamlardan gitmiştik. Mantık olarak aynı oranda indirim bekliyorum
    En az 200, en çok 350
    Bu mesajımı alıntılayıp 100 den fazla olması imkansız diyenleri konuya bekliyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    Bu muhabbeti anlamiyorum bahsi gecen insanlar turkiyenin en zenginleri

Bu kadar ac varken zenginin vergisini konusmak?
    Mal mısın kardeşim...% 35 e giren bir sürü insan var ülkede...

3.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Mal mısın kardeşim...% 35 e giren bir sürü insan var ülkede...
    mal ekonomik değeri olan bir varlıktır..!!

4. Açlar neden aç kaldıklarını düşünsün. Çalışsaymış, okusaymış, kendine birşey katsaymış bunlarıyapmayan insanın fakirlğini mi konuşacağız.

1 milyon dediğiniz rakamın zenginlikle alakası yok. Dişçi, cerrah, üst düzey yönetici vb. bir çok kişi yıllık 500 bin - 1 milyon TL arası gelire sahip olabilir. Bunların ortak özelliği okumuş kendini geliştirmiş ve belirli bir seviyenin üzerine çıkmış insanlardır.

Ayrıca bu rakamlar başlangıçtır. Bir gece ansızın gelir bana ne zenginden dersin. Sonra 5 yıl bu kademeler bir arttırılmaz sende enflasyon ortamında aldığın zamlarla bir bakarsın yavaş yavaş hedefe giriyorsun.

Ayrıca bir insanın emeğinden %45 almak nedir ya? Nasıl açıklanır ki bu adaletle vs.

Şu anki haliyle bile geçen ay kazandığım brüt maaşın %52' sini devlet almış %48' ini ben. Ben eşek gibi çalışıp ağız kokusu çekeceğim ama aysonu devlet benim paramdan bende çok pay alacak. Bitti mi bitmedi bu vergiler üzerine eğitim hizmeti alma özele git, sağlık hizmeti alma özel git, yollar paralı para ver, mtv, kdv, mtv, bsmv, mv mv mv... öde öde öde. Yani 100 birim kazanıyorsan real harcayabildiğin belki 25%. Ne zengini ne fakiri bu herkes için geçerli.

5. Dth esegi hala birakin duseyim dio su faiz indirimine bile tepkisi cok zayıf

6.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    boş boş konuşuyorsun aylık maaşı 9-10000 civarında olan herkes bu kapsama giriyor
    500 kişi üstü arge kapsamında farketmiyor netten hesaplanıyor teşvikler olduğu için

7.  Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Açlar neden aç kaldıklarını düşünsün. Çalışsaymış, okusaymış, kendine birşey katsaymış bunlarıyapmayan insanın fakirlğini mi konuşacağız.

Şu anki haliyle bile geçen ay kazandığım brüt maaşın %52' sini devlet almış %48' ini ben. Ben eşek gibi çalışıp ağız kokusu çekeceğim ama aysonu devlet benim paramdan bende çok pay alacak. Bitti mi bitmedi bu vergiler üzerine eğitim hizmeti alma özele git, sağlık hizmeti alma özel git, yollar paralı para ver, mtv, kdv, mtv, bsmv, mv mv mv... öde öde öde. Yani 100 birim kazanıyorsan real harcayabildiğin belki 25%. Ne zengini ne fakiri bu herkes için geçerli.
    devlet aldığı vergilerle satılan üründen mercedes,bmw gibi firmalardan daha fazla kazanıyorsa
    kendi vatandaşının kazancından daha fazla pay alması olağan görülüyor olmalı..?

8. bir senedir boşuna vermişiz yüksek faizi demek ki

düşür düşür hiçbir şey fark etmiyor
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Sayfa 674/997 İlkİlk ... 174574624664672673674675676684724774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •