Sayfa 682/997 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,449 - 5,456 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Öyle olmuş yahu, senelik yerine aylık gibi algılamışım pardon!
    bi sıfırın lafımı olur biz 6-0 yenmiştik
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    Dublin/Manchester/Sofia/Galway
    Gönderi
    1,551
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    benim mantığımı anlayamazsın çünkü trolsun.. işine git.. 100 bin tl ayda kazanacam ve bunun 40-50 bin tl sini devlet alacak.. benim elime 50 bin tl para kalacak.. kimse çalışmaz.. komunist sistem mi burası..
    Bizim burada da buna yakın aslında ama arada devletin sana sundukları bakımından dağlar var.
    0-40 bin euro arası %20 (evliysen 0-44bin)
    40 bin euro üstü %40
    beyan etmiyorsan hesaba girenden çıkandan 55%

Bu yüzden beyaz yakalı ve maaşlıysan şirket kuruyorsun. Çalıştığın işyeriyle şahıs olarak değil şirket olarak hizmet alımı sözleşmesi yapıyorsun. 12.5% Kurumlar vergisi ödüyorsun. Ha devlette bunu bazı noktalarda teşvik ediyor asla vergi kaçırma değil.
    Şimdi günde 1000 euro alsan 40.gün %40'lık dilime giriyorsun zaten. Mecburen her işini şirket üzerinden hallediyorsun. Aslında şu açıdan güzel vergi bilincin oluyor, her masrafın kayıt altında ve takibi kolay oluyor.

Türkiyede de böyle yapın kurun bir ltd kendinizi müdür yapıp işyerine hizmet faturası kesin. Gelsin kurumlar vergisi
    Ytd

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bence borsadan kazanç payı %20 vergi

Temettü geliri stopajı %50 olsun

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    neden ?

mesela temettü konusuna bakalım: varsayalım eregli hissem var.. eregli demirçelik kurumlar vergisi %20 verdi.. yani ben de verdim hissedar olarak.. sonra temettüden %15 daha verdim.. zaten şu anda aslında %35 civarı vergilendiriliyor..

dikkatsizce yapılacak uygulamalar sermaye piyasalarını da bitirir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,402
     Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    ABD Başkanı Donald Trump, terör örgütü YPG'nin sözde liderine destek çıkmaya devam ediyor. Dün teröristbaşı Mazlum Kobani'ye teşekkür eden Trump, bugün de aynı ifadeleri kullandı. ABD Başkanı mesajında, "Mazlum Kobani ile konuşmamdan zevk aldım. Kürtlerin yaptıklarını takdir ediyorum." dedi
    şimdi bu tranp, bizim reise sende en az benim kadar mazlumu seveceksin-sevmezsen bende seni sevmekten vazgeçerim mi demek istiyor. gel baştan anlaştığımız gibi şu kürdistanın suriye ayağını beraber kuralım mı demek istiyor yoksa bizim reisi aşık olmuşçasına niye sevsinki
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

Alıntı Originally Posted by doctor Yazıyı Oku
    Bizim burada da buna yakın aslında ama arada devletin sana sundukları bakımından dağlar var.
    0-40 bin euro arası %20 (evliysen 0-44bin)
    40 bin euro üstü %40
    beyan etmiyorsan hesaba girenden çıkandan 55%

Bu yüzden beyaz yakalı ve maaşlıysan şirket kuruyorsun. Çalıştığın işyeriyle şahıs olarak değil şirket olarak hizmet alımı sözleşmesi yapıyorsun. 12.5% Kurumlar vergisi ödüyorsun. Ha devlette bunu bazı noktalarda teşvik ediyor asla vergi kaçırma değil.
    Şimdi günde 1000 euro alsan 40.gün %40'lık dilime giriyorsun zaten. Mecburen her işini şirket üzerinden hallediyorsun. Aslında şu açıdan güzel vergi bilincin oluyor, her masrafın kayıt altında ve takibi kolay oluyor.

Türkiyede de böyle yapın kurun bir ltd kendinizi müdür yapıp işyerine hizmet faturası kesin. Gelsin kurumlar vergisi
    hangi ülke bilmiyorum yaşadığınız yer..

ancak prensip olarak %30-35 üzeri resmen zulüm sınıfına girer vergide.. ahlaken de yanlış.. eğer böyle kararlar alınırsa insanlar çalışmaz.. böylece fakir olanlar aslında daha çok zarar görür.. toplumda ilerleme olmaz.. ya da ilerlemeyi sağlayacak insanlar bu kadar yuksek vergilerin olmadığı yerlere gitmenin yollarını arar..

diğer yandan.. yaşadığınız yerde ÖTV var mı? KDV ne kadar ? bu oranlar ülkemizde harcanabilir gelirimizi sıfıra yakınsatan vergiler, gelir vergisine ek olarak.. dolayısıyla dunya ile karşılaştırılmaz TR deki durum.. dipteyiz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    neden ?

mesela temettü konusuna bakalım: varsayalım eregli hissem var.. eregli demirçelik kurumlar vergisi %20 verdi.. yani ben de verdim hissedar olarak.. sonra temettüden %15 daha verdim.. zaten şu anda aslında %35 civarı vergilendiriliyor..

dikkatsizce yapılacak uygulamalar sermaye piyasalarını da bitirir..
    Kazanç ve kar payı vergisi yurtdışı ülkelerde gayet yüksek onları da örnek alabilirler bence

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kazanç ve kar payı vergisi yurtdışı ülkelerde gayet yüksek onları da örnek alabilirler bence

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    ne kadar yuksek mesela ? rakamla desteklersek daha iyi olur..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,075
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    ne kadar yuksek mesela ? rakamla desteklersek daha iyi olur..
    http://taxsummaries.pwc.com/ID/Withh...HT)-rates#T196

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 682/997 İlkİlk ... 182582632672680681682683684692732782 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •