Sayfa 724/997 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,785 - 5,792 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by eksina Yazıyı Oku
    Borçlar içinde zaten yıkılmış olan bir imparatorlugun üzerine. Türkiye cumhuriyetini kurmuş şeklinde düzeltelim.
    Bu kadar basit yani öylemi?
    Yazık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Mustafa Kemal'i anmadan cumhuriyet bayramını kutlayabilmek anca Diyanet'in becerdiği,ya da göze aldığı bir edim.

Sanırım bu konuda reis görevi icabı Anıtkabir'de Mustafa Kemal'e övgüler yağdırırken, Dıyanet de bildik kesimin gönlünü alıyor.

Ağzı laf yapan dinci kesim laiklik konusundaki farklı yorum mevzuunu atar ortaya böyle günlerde...

Tamam laiklik olsun da ama şu ülkedeki gibi olsun.

Ya da, az şekerli olsun.

Genzi yakmasın.

Anayasasında laik olduğu belirlenmiş bir devletin emri altındaki bir büroya, bütçeden en büyük payı vererek, sayısı yüzbini bulan camilerde görevli yüzbinlerce memur din görevlisiyle İslamın bir mezhebinin dini anlayışı doğrultusunda bu ülkedeki tüm insanlara dini hizmet vermek iddiası olmalı bu insanların laiklik anlayışı...

Değılse açıkla bakalım kitapçı34...

3.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Laikliği nasıl yorumluyorsunuz?

Merak ettim doğrusu...

İyi bayramlar...

Bir de Mustafa Kemal'i anmadan Cumhuriyet Bayramı kutlamak bugün AKP yöneticilerinin bile beceremediği bir şey.

Bu konuda da baya becerikli olduğunuzu teslim etmek durumundayım.

Hayırlı başarılar.
    Ak parti öncesi uygulandığı gibi yorumlamadığımı bilirsiniz anlatmama gerek yok (vatandaşın en az yarısını kamusal alandan, haklardan men eden) Gazi paşa da cumhuriyetin kurucusu rahmetle saygıyla anıyorum, ruhu ŞAD OLSUN.

Diyanete gelince olmaması gereken bir kurum bana sorarsanız, şimdi değil yalnız daha bir 50 yıl sonra belki.

4. "Gazi paşa"

Yine Atatürk diyemedi.
    Bir doktora falan mı göstersek şu çocuğu?
    Atatürk diyemiyor.
    Dili dönmüyor herhal.
    Belki de psikolojik.

5. Alpaslan'a Alpaslan
    Osman gazi'ye osman gazi
    Fatih'e fatih
    Abdülhamid'e Abdülhamid
    Akif'e akif
    Karabekir'e karabekir
    Erdoğan'a Erdoğan derim

Her fani (lider)yaşadığı dönemde üzerine düşeni yapmıştır.

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,376
    https://eksiup.com/p/m8282387ouec?de...8YjC8FhT282388 bu grafiğe göre bu dolar gitmiyorsa, biz bu işi bırakıp gidelim
    ALTIN ONS BU SENE 4.100 GÖRECEK

Hiç boş yere olmayan edebiyatınızla, dilbilgisizliğinizle, cahil, artniyetli ve çağdışı harami ideolijinizle algı kasmayın troll’cükler..
    Kimin, hangi liderimsinin ne mal olduğunu dünya alem biliyor.. Zamana yenik düşer herşey..
    Atalarımız, liderlerimiz, başkomutanlarınızın da kimler olduğunun bilinirliği gibi.
    Bugün bayram, en kutlusundan..

8. dolarda yine desteğe kadar bastılar dikkat ediyorum daha aşağı basamıyorlar bu kadar yeter diyorlar.benim en büyük korkum sermaye kontrolüne gitmeleri.olmayacak iş değil ve bir anda 50 sene geri gideriz.bu durumda o kadar borcu çeviremeyecekleri için venezüela gibi olurlar üstelik onlarda petrol olduğu halde sürünüyorlar bize o da yok. bu halk ikinci bir 1979 kaldıramaz. düşün arabana koyacak yakıt bulamayacaksın,her konuda kuyruklar alıp başını gidecek.karaborsa yine malı götürecek.santraller yakıt bulamayacağından dolayı günün yarısında elektrik olmayacak,faturası ödenemediği için dış internet hatları azaltılacak bağlantı sorunları olacak.bunlar hayal değil. mazot bulunamadığı için tarım da bitecek ve açlık durumları başlayacak. her zaman olduğu gibi zengin yine dahada zenginleşecek.

Sayfa 724/997 İlkİlk ... 224624674714722723724725726734774824 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •