Sayfa 755/997 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,033 - 6,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    O DTH ların bir kısmı yastık altına giderse görürüm ben o başkanın göZünü. ZK ları harcamak neymiş görürler.

Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Dolarcıların yeni geyikleri....Herkes bankalardaki dolarlarını çekip eve götürüp yastık altına koysunlar..... o zaman sistem çökermiş ve dolar 9-10 ları roket gibi geçermiş.....

100-200 bin nakit doları hiç eline alıp taşıdınmı ?...Evinde onca dövizi nasıl yastık altında sakliyabilirsin..birileri evde o paranın kokusunu alırlarsa canından bile olabilirsin.....evde en cok 10-15 bin doları sakliyabilirsin......

Belkide bazı tanıdıklarımın yaptığı gibi milyoncuk dolarlarınkz varsa kapalı çarşidaki dövizcilere emanet etmeyi düşünenler olur....

sonra o dovizci batar yada yanı daki emanet para ile ortalıktan kaybolur....Sonra mafya tutar o paranın peşine düşersin....

Alıntı Originally Posted by abartin Yazıyı Oku
    Dolarcıların yeni geyikleri....Herkes bankalardaki dolarlarını çekip eve götürüp yastık altına koysunlar..... o zaman sistem çökermiş ve dolar 9-10 ları roket gibi geçermiş.....

100-200 bin nakit doları hiç eline alıp taşıdınmı ?...Evinde onca dövizi nasıl yastık altında sakliyabilirsin..birileri evde o paranın kokusunu alırlarsa canından bile olabilirsin.....evde en cok 10-15 bin doları sakliyabilirsin......

Belkide bazı tanıdıklarımın yaptığı gibi milyoncuk dolarlarınkz varsa kapalı çarşidaki dövizcilere emanet etmeyi düşünenler olur....

sonra o dovizci batar yada yanı daki emanet para ile ortalıktan kaybolur....Sonra mafya tutar o paranın peşine düşersin....
    Valla doğru, 70 bin nüfuslu yerdeyim, 100 bin dolar gaymeyi eve zor götürürüm.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Vay pinti dolarcilar vay, dolar gaymelerinizi satın tumofil alin, hem ekonomi neyim hareket eder, hemde ne hapşırık, ne de tosuruk derdiniz kalmaz!
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

4.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bu arada halk yeni bir yöntem bulmuş .

Avm kapısında durup taksi parası istemek şeklinde .

Çöplerini kendi yanında getirip çöpten yemek topluyor gibi yapmak .

Suriyeli çocuğunu ortaya salıp bacağına sarılmasını sağlamak toplu taşıma da .

Kalem mendil vs de satmıyorlar artık iş başka boyuta gelmiş durumda artık .

Eve gidene kadar bugün 4-5 tanesi ile muhatap oluyorsun .

Adam kaçak biniyor toplu taşımaya güvenlik güçleri müdahale ederken darp ediliyor vs vs

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Güncel bir yöntem midir bilmem ama yeni türediğini düşünüyorum.Gıda satışı yapan yerlerde ürünün tadına bakma bahanesiyle karnını doyurup gidenleri izliyorum.Henüz yeni başlayan acemileri 100 gram yiyip 200 gramlık ürün alıp çıkıp gidiyor.Öyle tektük veya çok gariban olanlardan bahsetmiyorum,kendince hırsızlık yöntemi geliştirenler türedi.
    Öte taraftan işsizliği fırsata çevirenler haftalık 60 saat çalışmaya asgari ücret ödüyor,yani kanundaki çaışma saati kadar çalışanın asgari ücreti aslında 1500 TL.Bu konuda da acemiliğini atanlar da devamlı işçi değiştirerek sigorta ödememe peşinde.
    Piramitin üst kısımdakiler de hayatından oldukça memnun olsa gerek.Mesela dolar 3 TL iken 200 liraya satılan spor ayakkabıyı şimdi 500 e satıyor.dolar bazında bu karı başka nerde bulabilir ki?
    Sana çıkmayacak piyango biletini almaya ikna edenden, sanal inek,kaz satana kadar denenmedik yöntem kaldı mı ki? Elbette ikna etmek için o ikramiye göstermelik birkaç kişiye çıkıyordur.Ancak hangi yola gidersen git,hepsi tuzağa çıkıyor.
    Velhasıl egonomi herkes için çok iyi,herkes yöntemini bulmuş,yolunu tutmuş,alan memnun satan memnunken,gidişatı kimsenin bozma niyeti olacağını sanmam.Trencilik oynamayı sevenler artık ışığı söndürmeye bile lüzum görmüyor.
    Terk-i dünya etsen bile sana yerin altında arazi, indirimli kefen seti, lokma, mevlüt satışı için hazır bekleyen sektörler var.Trene dahil olmayanın kaçışı çıkışı yok.

5.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Valla doğru, 70 bin nüfuslu yerdeyim, 100 bin dolar gaymeyi eve zor götürürüm.
    😀😀

cimrilik yapip kendini fazla yorma abi...Dolar posetlerini tasimaktan Bel fitigi olursun sonra...

Eve Dolar tasirken hamal tut. para posetlerini o tasisin...

6.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Güncel bir yöntem midir bilmem ama yeni türediğini düşünüyorum.Gıda satışı yapan yerlerde ürünün tadına bakma bahanesiyle karnını doyurup gidenleri izliyorum.Henüz yeni başlayan acemileri 100 gram yiyip 200 gramlık ürün alıp çıkıp gidiyor.Öyle tektük veya çok gariban olanlardan bahsetmiyorum,kendince hırsızlık yöntemi geliştirenler türedi.
    Öte taraftan işsizliği fırsata çevirenler haftalık 60 saat çalışmaya asgari ücret ödüyor,yani kanundaki çaışma saati kadar çalışanın asgari ücreti aslında 1500 TL.Bu konuda da acemiliğini atanlar da devamlı işçi değiştirerek sigorta ödememe peşinde.
    Piramitin üst kısımdakiler de hayatından oldukça memnun olsa gerek.Mesela dolar 3 TL iken 200 liraya satılan spor ayakkabıyı şimdi 500 e satıyor.dolar bazında bu karı başka nerde bulabilir ki?
    Sana çıkmayacak piyango biletini almaya ikna edenden, sanal inek,kaz satana kadar denenmedik yöntem kaldı mı ki? Elbette ikna etmek için o ikramiye göstermelik birkaç kişiye çıkıyordur.Ancak hangi yola gidersen git,hepsi tuzağa çıkıyor.
    Velhasıl egonomi herkes için çok iyi,herkes yöntemini bulmuş,yolunu tutmuş,alan memnun satan memnunken,gidişatı kimsenin bozma niyeti olacağını sanmam.Trencilik oynamayı sevenler artık ışığı söndürmeye bile lüzum görmüyor.
    Terk-i dünya etsen bile sana yerin altında arazi, indirimli kefen seti, lokma, mevlüt satışı için hazır bekleyen sektörler var.Trene dahil olmayanın kaçışı çıkışı yok.

Oda bir seymi..
    Gecenlerde bizim enisteyi Almanya da bir Turk dolandiricilik cetesi Dautche bank uzerinde gelistirdikleri bir havale yontemi ile 250 bin TL dolandirdilar.
    Oda adam tutmus... Almanyadaki yerlerini tespit etmis. Burunlardan getirecegim o parayi diyor. Deutche banka da dava acmis...
    Bende ugrasmaya degmez unut gitsin diyorum.

7. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Barış Pınarı Harekatı kapsamında terör örgütü YPG'den arındırılan Rasulayn'ın güneydoğusunda ele geçirilen 18 rejim unsurunun Rusya makamlarıyla yapılan koordine neticesinde teslim edildiğini bildirdi.

8. WASHINGTON —
    Senato Cumhuriyetçi Çoğunluk Lideri Mitch McConnell, Türkiye’nin Suriye’deki askeri müdahalesine karşı olası yaptırım adımlarını değerlendirirken, “duygularla değil ABD’nin stratejik çıkarları rehberliğinde” hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

McConnell, Kongre’nin her iki kanadında Türkiye’ye yaptırım tasarılarının gündemde olduğu bir dönemde Senato kürsüsünden hem bu girişimler hem de Türkiye ve Türk-Amerikan ilişkileriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Basın özgürlüğü, laiklik, insan hakları ve yolsuzluk vurgusu

“Birçoğumuz stratejik öneme sahip NATO müttefikimiz Türkiye’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan yönetimi altındaki yöneliminden bir süredir kaygı duyuyoruz” diyen McConnell, “Erdoğan’ın İslami demokrasi modeli olacağı yönündeki umutlara rağmen, bunun yerine demokrasiyi demokratik olmayan amaçlar için kullandığını” söyledi.

McConnell, “Basın özgürlüğü, laiklik ve insan hakları, Erdoğan’ın yönetimi altında zarar gördü, yolsuzluk ilerledi. Erdoğan’a muhalefet büyüyor ama Türkler’in muhalefetlerini dile getirebilecekleri siyasi ortam daralıyor” ifadesini kullandı.

“Duygularımızı değil stratejik çıkarlarımızı rehber almalıyız”

Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri müdahalesiyle ilgili kaygıların varlığına hatırlatan McConnell, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin Suriye’deki yerel Kürt ortaklarımıza verdiği zarardan dolayı kızgınız. Türkiye’nin müdahalesi ve Amerika’nın Suriye’deki güçlerini çekmesine olan muhalefetim hakkında ayrıntılı olarak konuşmuştum. Ancak, Türkiye’nin müdahalesinin yol açtığı zararı kontrol altına almaya, Ankara’yı Moskova’dan uzaklaştırmaya ve Erdoğan hükümetini hem içeride hem dışarıda daha iyi davranmaya teşvik etmeye çalışırken, duygularımızı değil stratejik çıkarlarımızı rehber almalıyız.

Bu önemli hedefleri başarmak için elimizdeki tüm seçenekleri dikkatle gözden geçireceğimizi ve geniş kapsamlı bir zorunlu yaptırım tasarısının gerçekten en uygun seçenek olup olmadığını özenle inceleyeceğimizi umuyorum. Yaptırımların nasıl bir spesifik etkiye sahip olacağı, Türkiye’nin bunlara nasıl yanıt vereceği, Rusya ve diğerlerinin Washington’la Ankara arasındaki artan gerilimden nasıl istifade edebileceği üzerinde iyi düşünmeliyiz.”

“80 milyonluk bir demokrasiye karşı yaptırımların etkisi değerlendirilmeli”

McConnell, Avrupa ekonomisine sıkı biçimde entegre olan bir ekonomiyi hedef almadan önce, geniş kapsamlı yaptırımların küresel ekonomiye, Avrupalı ortaklara, Amerikalı işçiler ve istihdam üreticilerine ne gibi ekonomik etkilerinin olacağı konularında kafalarında daha net bir resim oluşması için çalışmaları gerektiğini söyledi.

Senato Cumhuriyetçi Çoğunluk Lideri şöyle devam etti:

“Türkiye’nin davranışlarını şekillendirmek için Avrupalı müttefiklerle birlikte çalışmanın mı yoksa Avrupalı müttefikleri yaptırım tehditleri üzerinden Türkiye’yle bağlarını kesmeye zorlamanın mı bizim daha yararımıza olacağı üzerinde kafa yormalıyız. 80 milyonluk bir demokrasiye karşı, İran ve Kuzey Kore’ye kullandığımız türden politika araçlarına başvurmadan önce, yaptırımların Türk halkı üzerinde yapacağı siyasi etkileri değerlendirmeliyiz. Yaptırımlar onları bizim mi yoksa Erdoğan’ın tarafına mı çekecek? Daha hedefe odaklı yaptırımlar, bu istenmeyen sonuçların bir kısmını belki önleyebilir mi? İlgili komisyonlarımızın ve yönetimin, harekete geçmeden önce bu sorular üzerinde düşünmesini ümit ediyorum.”

6 senatörden Pompeo’ya Suriye mektubu

Öte yandan Senato Dış İlişkiler Komisyonu Yakın Doğu, Güney Asya, Orta Asya ve Terörle Mücadele Alt Komitesi’nin en kıdemli Demokrat üyesi Chris Murphy’nin girişimiyle 6 senatör, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo’ya mektup yazarak, Suriye’nin kuzeydoğusundaki durumla ilgili acil endişelerini dile getirdi.

Senatörler mektupta, Irak sınırı üzerinden kaçan ailelere Amerikan insani yardımı ulaştırılmaya devam etmesinin kritik önem taşıdığını vurguladı. Mektupta, “Bakanlığı Amerikan kaynaklarının Irak içindeki Suriyeli sivillere yardımların devam etmesi ve personelin tahliyesi için çalışan insani yardım örgütlerine erişimini sağlamaya çağırıyoruz” ifadesi kullanıldı.

Murphy’nin yanısıra, Demokrat senatörler Tim Kaine, Jeff Merkley, Ben Cardin, Jeanne Shaheen ve Cory Booker’ın imza attığı mektupta, “Başkan Trump’ın asker çekme kararı, sadece Kürt müttefiklerimizi Türkiye tarafından katledilmeye terk etmekle kalmadı, Suriye’nin kuzeydoğusundaki tüm uluslararası insani yardım operasyonlarını da risk altına sokuyor” denildi.

Sayfa 755/997 İlkİlk ... 255655705745753754755756757765805855 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •