Sayfa 399/997 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,185 - 3,192 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    sorunum pkk değil zaten, illegal terör örgütü pkk, şimdi bir çok isimle anılıyor.

TC de yaşayan, TC bayrağını kabul eden, misakı milli ile çizilen sınırlarımızı kabul eden, ana dil eğitim dilimizin Türkçe olduğunu kabul eden, kimse ile sorunum yok

çözüm sürecinde, hendekler kazıldı, her yer patlayıcı yerleştirildi, oralarda özerklik kurulmaya çalışıldı. davul zurna ile pkk ve yandaşlarını ülkeye kabul ettiğimiz, sınırda seyyar mahkemeler kurup hepsini akladığımız süreçten bahsediyorsun galiba.

ülkeyi yönetenlerin en büyük yanlışı gibi gördü sonradan bunu tüm aydınlar, siyasetçiler.

çözüm sürecinde, ülke içine sokulan binlerce silah, patlayıcıların sebebini de açıklarsınız inşallah.

bu mu çözüm süreci. ?
    ufak bir duzeltme yapmak istiyorum

Turkiyenin simdiki sinirlari misaki milli deki sinirdan farklidir. Oyleyse neden Misaki Milli sinirindan bahsettiginizi anlamadim

Turkiyenin su andaki siniri demeniz gerekiyordu.

2. İki ABD’li Senatör Türkiye’ye Yaptırım Paketi Açıkladı

https://www.amerikaninsesi.com/a/iki...i/5117538.html

3. Günaydın,Aziz Türk Milleti....dün gece uçaklarımız,Suriye nin 30 km kadar içine girip belirlenen hedefleri vurmuş,acaba bir notam mı yayınladık?(askeri uçuşa yasak bölge ilanı) hani pentagon sözcüsü,bizden yardım alamayacaklar,fiili olarak uçmaları imkansıza yakın falan dediydi ya... hayır bu konu çok önemli,kara birliklerimizin güvenli ve hızlı ilerlemesi için güçlü hava desteği elzem,umarım bu konuda da kendi başımızın çaresine bakar,bir an önce belirlenen hedeflere ulaşırız.

Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Ä°ki ABD’li Senatör Türkiye’ye Yaptırım Paketi Açıkladı

Çin ve rusya ile çalışın demişler nazikçe.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    İki ABDâ��li Senatör Türkiyeâ��ye Yaptırım Paketi Açıkladı

Gaz almak icin uyduruk maddeler yaptirim olsa ne olur olmasa ne olur,tsk buldozer gibi maasallah.

y.t.degildir..

6. Şahsi fikrim Türkiye Cumhuriyetinde Kürt sorunu diye bir kavram yoktur. On yıllardır içeriden dışarıdan belirli çevrelerin çeşitli kaçakçılık ve uyuşturucu ticareti hasebiyle nemalandığı ve desteklediği bir terör yapılanması vardır. Terör örgütünün üzerinden yürüyen sadece uyuşturucu madde üretim ve ticaretinin hacmi yıllık yüzlerce milyar lira dolaylarında. Bölgede her yıl güvenlik kuvvetleri tarafından yakalanan ve imha edilen uyuşturucu maddenin maddi değeri 100 milyar lira üzeri. Varın gerisini siz hesaplayın.

Bölgenin belli başlı insan/ailelerinin hepsi bir şekilde bu kaçakçılık ve uyuşturucu faaliyetlerinin içerisindedir.

Bölge halkının büyük çoğunlukla Türkiye Cumhuriyeti devletiyle hiçbir sorunu yoktur. Bölgede sorun çıkaran, olayları organize eden ve karışan, terör örgütünü destekleyip kaçakçılık faaliyetlerinde baş rol oynayan güruh ekseriyetle birinci körfez savaşı esnasında Türkiye Cumhuriyetine göç edenlerdir. O zaman sayıları 500 bin dolayındaydı ki yaklaşık 30 yılda nüfuslarının 2 ye 3 e katlanmış olması muhtemeldir.

7. Savaş kötüdür. Elbette kötüdür. Ama kaçınılmaz ise, bir ülkenin bekası için gerekli ise yapacak hiçbirşey yok. Eğer terör örgütü çekilmeyi değilde sonuna kadar çatışmayı seçerse muhtemeldir ki, FK ya da ZDH da olduğundan çok çok daha fazla şehit ve gazi vereceğiz. Zor ve can sıkıcı günler yaşayacağız. Ama ileride çok daha fazla kayıp vermeyi engellemek için bugün bu operasyonun yapılması elzemdir.

Hemen akla ikinci körfez savaşında Irak tezkeresine mecliste verilen hayır kararı geliyor. O tarih itibariyle ele başı yakalanmış, ülke içerisinden tamamen çekilmiş, mevcudu 2500 e kadar düşmüş bir terör örgütünün alınan yanlış karar neticesinde ne hale geldiği gözümüzün önündedir. Bu geçen 16 yıl zarfında verdiğimiz şehit ve gazi sayısı, harcadığımız on milyarlarca dolar ortadadır.

Sonucu ne olursa olsun, bu operasyonda belirlenen hedeflere sonuna kadar gidilmelidir. Yakın tarih bu operasyonu hedefleriyle tamamlamaz isek ileride başımıza gelecekleri anlatmaktadır.

Evet terör örgütü bu hale mevcut yönetimin aldığı yanlış ve hatta facia kararlar ve uygulamalar sayesinde gelmiştir. Bu çok açık seçik bir şekilde ortada, tartışılması gerekmeyecek kadar net bir gerçektir.

Fakat gün en azından bu operasyon hakkında muhalefet etmemeyi gerektiren, birlik olmayı gerektiren gündür. Olası tartışmaları, kalp kırmaları engellemek adına tüm topik ahalisinden ricam en azından operasyon süresince olaya bu şekilde bakmaları ve bu hassas günlerde klavyelerinden dökülenlere özen göstermeleridir.

davul zurna calarak operasyon olmaz, petrolun guvenli bir sekilde denize inmesi icin alan olusturuluyor sanki..
    ab yi gec onlarin ne dediginin pek bir onemi yok onemli olan abd ve kucuk abd olan israilin ne dedigidir..
    dolar/tl en onemli gostergedir , alan temizligi icin gerekli mercilerle mutabakat saglanmis muhtemelen geri kalan kisim hikaye..
    ben kendimi ne kadar zorlasam da olaya bu gozle bakabiliyorum , bilmiyorum altan bilemiyorum..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 399/997 İlkİlk ... 299349389397398399400401409449499899 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •