Sayfa 291/997 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 2,321 - 2,328 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Fed faiz indirimine devm.

Son çeyreğe kötü bir başlangıç yapan ve iki gün üst üste büyük kayıplar veren Wall Street endeksleri yine ekside başladığı Perşembe gününü yükselişle kapadı http://iphone.borsagundem.com/iphone...aberid=1440933

y.t.degildir..

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Özellikle ekşide konusu olan 4 milyon banka hesabına ehaciz olayı doğru mu?
    Devlete borcu olan çoğu kişiye ehaciz gelmiş..çevrenizde örneği var mı haciz gelen ?
    Komşuma gelmiş 570 TL Sgk haczi. 17.09.2019 da banka hesabına işlenmiş. Araştırdı kaynağı 1998 yılına ait bir borç çıkarmışlar.

3. dün saat 17:30 da gelen abd verileri, yaşanan sıkıntı ve parasal genişleme (pansuman) ile demografik yapıdaki
    en düşük class olan 1. farmer, 2. worker 3 artisanları kurtarmak adına mutlu etmek için parasal genişlemeye gidecektir.
    ons birden zıplamasın diye kalan 3 faiz kararında "arttırma (yersen) gidilebilir" demeleri koca bir yalan olmakla beraber pokerin anavatanından dünya ekonomisini kandırmak adına güzel bir blöf idi.
    demografik sıralamadan tycon employerlar ve investorları küstürüp servet ölçü ve tartma biriminin
    banknote dan çıkış Ons altın veya diğer metallere girişi kaçınılmaz yapacaktır. giren giriyor tycon ve investorlar..

demografik yapıdaki alt sıralarda var olan sermayesi küçük olsada nufus yoğunluğu bakımından fazla olan farmer, worker ve artisanlar nufus handicapı ile ciddi bir talep clasmanına sahip olabilir. buda uluslararası piyasada banknote un çöküşünü hızlandırır.

artık insanlar store of value istiyor. yani kimseye merkez bankalarına güvenmeden
    "değeri üzerinde olan"
    bir servet ölçü birimi istemektedirler.

burada bazı arkadaşların makro ekonomik göstergeleri bazen düzden bazen tersten okuyarak, hatta kimileyin eğip bükerek 'kriz olursa dolar yükselir!' gibi genelde rağbet gören ama aslı astarı olmayan bir önermeye büyük bir aşkla inandığını ve sarıldığını esefle okuyorum.

mamafih, 2008 ağustos ayında sadece biz değil başta abd, tüm dünya ekonomik krizle boğuşurken usd kuru 1.14'e inmişti. dün gibi hatırlıyorum.

ne siyasette ne ekonomide herzaman iki kere iki dört etmez.
    doların yükselip düşmesi bize değil ziyadesiyle fed'e, pentagon'a hatta texaslı kodomanlara bağlıdır.
    klasik argümanların dışına çıkınız lütfen.
    Son düzenleme : bababazil; 04-10-2019 saat: 09:52.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Tamamı kafadan salladığım şahsi paylaşımlardır.

5.  Alıntı Originally Posted by bababazil Yazıyı Oku
    burada bazı arkadaşların makro ekonomik göstergeleri bazen düzden bazen tersten okuyarak, hatta kimileyin eğip bükerek 'kriz olursa dolar yükselir!' gibi genelde rağbet gören ama aslı astarı olmayan bir önermeye büyük bir aşkla inandığını ve sarıldığını esefle okuyorum.

mamafih, 2008 ağustos ayında sadece biz değil başta abd, tüm dünya ekonomik krizle boğuşurken usd kuru 1.14'e inmişti. dün gibi hatırlıyorum.

ne siyasette ne ekonomide herzaman iki kere iki dört etmez.
    doların yükselip düşmesi bize değil ziyadesiyle fed'e, pentagon'a hatta texaslı kodomanlara bağlıdır.
    klasik argümanların dışına çıkınız lütfen.
    Yanlış hatırlıyorsunuz 1.50 nin altı yok 2008 deki krizde. O dediğiniz 2006 veya yedi 2008 ağustosta 1300 lü rakamlar

6. Benim E-hacizlerle sarsılan yurttaşım,
    "Üstüme çökeceğine biraz da sen kemerini sık!." diyecek mi acaba Ak-Saray'a ?

7. 2008 degil ama 2009 da gordu 1.20 lerin altini zaten o donem joleli ve digerleri 1 usd 1 tl olacak muhabbetini o donem baslatmislardi

Sayfa 291/997 İlkİlk ... 191241281289290291292293301341391791 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •