Sayfa 968/997 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,737 - 7,744 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Batı Şeria’daki İsrail yerleşimleri kararına sert tepki gösterdi.
    Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk bakımından hiçbir geçerliliği olmayacaktır" dedi.
    bunlar kadar saçma tepkiler gösterenler yok..

başkalarının topraklarına vercekleri önemi kendi topraklarına yani Turk topraklarına göstersinler..

ülke 6-7 milyon göçmen aldılar açık kapı denilen saçma politika ile..

şimdi amerika bunları vatandaş yapın diyor a.k.p partisine..ve her açıdan açmazda olan bu zihniyetin toplumu bu fikre ısındırma çalışmaları başladı yine..

ümmetçilerden milliyetçi olmaz..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2.  Alıntı Originally Posted by JAS Yazıyı Oku
    Bu tahmine ve bunu yayınlayana yapılacak tek bir şey var:

Dolar satın diye kıvranıyor asalaklar, sülükler.
    Lenovo P1a41 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Gavurlar olumlu ne derse doğrudur, olumsuz ne derse yanlıştır-maksatlıdır."

Klasik badem kafası.

Azıcık beyni olan düşünür "gavurun böyle bir beklenti yaratmaya çalışmaktaki kârı ne" diye.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD'nin Batı Şeria’daki İsrail yerleşimleri kararına sert tepki gösterdi.
    Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Hiçbir ülke uluslararası hukukun üstünde değildir. Ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan açıklamaların da uluslararası hukuk bakımından hiçbir geçerliliği olmayacaktır" dedi.
    Yahudilerin klasik bir sözü var
    "İnsansız ülkeler, ülkesiz insanlar içindir" diye.
    İnsansız ülke ne yahu?
    Ev sahibini "yok sayan" bir zihniyet.

Umarım aynısını suriyeliler bize yapmaz.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    adamlar kura hükmetme konusunda o kadar uzmanlastilar ki, eğer amaçlarına uygun değilse, kurun düşmesini de engelleyebilirler...ve kanımca kurun çıkmasını engellemekten daha kolay bir iş bu...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    adamlar kura hükmetme konusunda o kadar uzmanlastilar ki, eğer amaçlarına uygun değilse, kurun düşmesini de engelleyebilirler...ve kanımca kurun çıkmasını engellemekten daha kolay bir iş bu...
    evet kurun düşmesini engelleme konusunda ellerinde daha çok seçenek var..

şu anda yabancıların ve hukumetin çıkarları kesişiyor doların fazla artmaması noktasında.. ayrıca abd merkezli fed politikaları sadece Türkiye ye değil bir çok diğer gelişmekte olan ülkeye de avantaj sağladı kurlar konusunda..

dolayısıyla makro ekononomik tarafta ve siyasi kriz riskleri gibi noktalarda bazen isteselerde kurun çıkmasını engelleyemeyebilirler ancak düşmesini daha rahat engellerler: en basitinden döviz rezervlerini arttırmak için sürekli alım yapabilirler..veya faizleri sürekli düşürebilirler..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

6.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    evet kurun düşmesini engelleme konusunda ellerinde daha çok seçenek var..

şu anda yabancıların ve hukumetin çıkarları kesişiyor doların fazla artmaması noktasında.. ayrıca abd merkezli fed politikaları sadece Türkiye ye değil bir çok diğer gelişmekte olan ülkeye de avantaj sağladı kurlar konusunda..

dolayısıyla makro ekononomik tarafta ve siyasi kriz riskleri gibi noktalarda bazen isteselerde kurun çıkmasını engelleyemeyebilirler ancak düşmesini daha rahat engellerler: en basitinden döviz rezervlerini arttırmak için sürekli alım yapabilirler..veya faizleri sürekli düşürebilirler..
    Kuru 6.5 civarına çekmeleri gerekiyor hep söylüyorum üretim üretim diyoruz ancak 6.5 ve üstü stabil kurda üretim yapılır, faizleri düşürüp devletin de çok ciddi harcamalarda tasarrufa gitmesi gerekiyor. Devlet memur alsın ona maaş ödesin saray yapana kadar! illa piyasayı canlandırmak istiyorsa...

7.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Kuru 6.5 civarına çekmeleri gerekiyor hep söylüyorum üretim üretim diyoruz ancak 6.5 ve üstü stabil kurda üretim yapılır, faizleri düşürüp devletin de çok ciddi harcamalarda tasarrufa gitmesi gerekiyor. Devlet memur alsın ona maaş ödesin saray yapana kadar! illa piyasayı canlandırmak istiyorsa...
    Valla abi siz akıllı bi abi ye benzeseniz de
    Üretim = China
    Yazılım = India
    Borcu yazmaya dilim varmıyor ama üretimle yazılımla da zor ödenir o ka para sürekli ertele ötele faizi ödesende ana parası baki Peki ne vakte dek? Bi alıcı biliyo. 2001 de o yılın şubatında niye moratoryum cektirmediler hala anlamış değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Erdoğan, müktesebatı gereği faize düşman.

Bu düşmanlığını destekleyen, ekonomik gerekçeler de onun, dini mülahaza göstermesine gerek duyurmayan can simitleri.

MB Başkanının şimdilerde tek görevi de bu.

Bu görev tesadüfen, bankanın en önde gelen görevi enflasyonla mücadele yolunda da işlevsel.

Ancak hem faizi hem de kurları düzeltmek kolay bir iş değil.

Çünkü faizi düşürdükçe millet DTH ları tuttuğu gibi, elindeki extra TL leri de dolara yatırabilir.

Burada piyasa kurallarının doğurduğu bir anlamlı çelişki bulunmakta.

Dolar kurunun düşürülmesinde, faiz artırılamayacağına göre, kurun öncelikle çok kısa bir vade içinde, DTH ların bozulmasını sağlayacak kadar yükseltilmesi bir çare midir?

Bence hiç anlamlı değil.

Bence başarıyı engelleyen tek konu, sermaye hareketleri serbestliği....

Sermaye hareketlerine kısıtlama getirirsen bu kez de ....

Neyse...
    Son düzenleme : BORA YAŞAR; 19-11-2019 saat: 13:54.

Sayfa 968/997 İlkİlk ... 468868918958966967968969970978 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •