Sayfa 500/997 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,993 - 4,000 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Ben de sizi analatik düşünce yapısana sahip rasyonel biri sanmıştım....
    Siz baya baya ergen düzeyinde/hamaset milliyetçisiymişiniz...
    Yürü be kim tutar seni...
    Eskilerin bir lafı vardır;
    "Altında eşeğe bakmadan Hasan Dağına oduna gitmeye kalkmak"
    Sizin yaptığınız tamda bu...
    ABD ,AB,Rusya bize gerçekten yaptırım uygulamaya kalksın k.çımızı silecek tuvalet kağıdımız bile yok,g.tü boklu dolaşırız ortalıklarda
    1974 le karıştırmayın...
    Şimdi göbekten ithalata bağlı bir ekonomiyiz...(ki sağcılar hala başımıza kakar ogünlerdeki yağ/mazot kuyruklarını)
    Haaa derseniz ki binlerce kişi açlıkdan ölsün,milyonlarcası da açlık/sefalet içinde yaşasın diyorsanız buyrun atarl*****n ABD ye

Benim çözüm önerim ise kısa ve uzun vadeli olmak üzere 2 aşamalı..
    1)Kısa vadede yapılması gerekenler;Esadla masaya oturmak
    2)Uzun vadede yapılması gerekenler;Acilen Bilime yönelmek..Tam bağımsız bir ülke olmak

Dip Bilgi:"Altındaki eşeğe bakmadan Hasan Dağına oduna gitmeye kalkmak" meali:Kendine, gücününün çok ötesinde hedefler belirlemek,kendini dev aynasında görmek...

saygılar/başarılar...
    Yazınızın altına imzamı atıyorum, bir de şu notu iliştiriyorum müsaadenizle.

Rusların bir atasözü var, "Herkes öğrenir" der "ama akıllılar başkalarının hatasından, aptallar kendi hatalarından diye"

Saygılar..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2018
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    186
     Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    "Altında ki eşeğe bakmadan Hasan Dağına oduna gitmeye kalkmak"diye
    ABD ,AB,Rusya bize gerçekten yaptırım uygulamaya kalksın k.çımızı silecek tuvalet kağıdımız bile yok,g.tü boklu dolaşırız ortalıklarda (bu ifade için kamuoyundan özür diliyorum ama gerçek bu bende gerçeği en yalın hali ile ifade ettim..)
    1974 le karıştırmayın...
    Şimdi göbekten ithalata bağlı bir ekonomiyiz...(ki sağcılar hala başımıza kakar 74 deki yağ/mazot kuyruklarını)
    Haaa derseniz ki binlerce kişi açlıkdan ölsün,milyonlarcası da açlık/sefalet içinde yıllarca yaşasın diyorsanız buyrun atarl*****n ABD ye
    Hiç mi birşey yapmayalım?
    Susalım mı?
    Hayır tabiki...
    "Benim çözüm önerim ise kısa ve uzun vadeli olmak üzere 2 aşamalı.."
    1)Kısa vadede yapılması gerekenler;Acilen Esad la masaya oturmak
    2)Uzun vadede yapılması gerekenler;Acilen bilime yönelmek..Tam bağımsız bir ülke olmak

Dip Bilgi 1:"Altındaki eşeğe bakmadan Hasan Dağına oduna gitmeye kalkmak" meali:Kendine, gücününün çok ötesinde hedefler belirlemek,kendini dev aynasında görmek...
    Dip Bilgi 2:Ülkemiz de tüketilen kağıdın tamamına yakını ( belkide tamamı) ithal bir üründür.
    saygılar/başarılar...
    tebrikler güzel bir yazı

3.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Rxpu nun dth dolari 5.87
    Doların gidememesinin nedeni dth
    Anlasilmayan bir sey kalmamistir artik
    Dolar gitmesin bir tarafa, kendi bilir dün 5.93'ten sattığımı 5.87'den yerine koyarım. Nasıl olsa doların başı kıçı oynamaya, kademeli işlemcilere kar ettirmeğe devam edecek.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

okuduğunu anlamayan zavallı loser'lar toplaşmış linç yapmaya çalışıyorlar.. zavallı bunlar.. fikirlerimizin aksini bir şey söyleyemediğiniz için bik bik konuşursunuz sadece..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    bu arada.. dış basını takip ediyorum.. canımı sıkan konulardan birisi de yanlı yayınların gözümüze sokulurcasına yapılmaya devam edilmesi.. ben olsam tüm medyayı (nytimes, cnn, bbc vb ) sınırdışı ederdim.. adam Turkiye nin sağladığı konforla yayın yapıyor Turk topraklarından.. ama durmadan yalan ve duygu sömürüsü yapıyorlar.. ana mesajlar:
    * kürtler müttefikimiz.. arkadan bıçakladık onları
    * Türkler işgal ettiler..
    * kürtleri topraklarından ediyorlar
    * işid le mücadele sekteye uğruyor.. Turkiye sorumlu..

bu ve benzeri yalanlar.. mesela avrupa nın sorumlululuğu işid li teröristleri neden geri almadıklarını, TR de bulunan ve sığınan kürtleri, milyonlarca diğer sığınmacıyı, ve bu işten en çok zarar gören ülkenin TR olduğu.. bu gibi bir sürü nokta değinilmiyor bile.

o nedenle.. siyasal islamcıların politikaları baştan beri yanlış.. o konuda yıllardır burada yazıyoruz.. ama artık "endgame" safhasındayız.. oyunun son perdesi.. ve tüm ihale Turkiye ye yıkılmak üzere.. bence hepsine "f..k off" demenin zamanıdır.. bunlara şefkatli/empati yaparak davranırsan sonuç alamazsın.. a.k.p. partisi mütekabiliyet kapsamında karşılık verilecek diyor.. mütekabiliyetten daha fazlası olmalı.. adam bir tane yaptırım uyguluyorsa sen 2 tane ve hatta alakasız alanlarda bile yaptırım karşılığı uygulaman gerekir..bu kadar yıllardır dunya beşten büyüktür dedikten sonra pısıp kalırlarsa rezil oluruz dünyaya.
    CNN zaten ABD nin en büyük silahı atom bombası bile halt etmiş CNN yanında

ne olduda dusuyor bu dolar.?
    trump yaptirim uygulamisti dun gece, olmadi galiba..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

7.  Alıntı Originally Posted by savasC Yazıyı Oku
    ne olduda dusuyor bu dolar.?
    trump yaptirim uygulamisti dun gece, olmadi galiba..
    Tanzim satış vardır...

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    "Altında ki eşeğe bakmadan Hasan Dağına oduna gitmeye kalkmak"diye
    ABD ,AB,Rusya bize gerçekten yaptırım uygulamaya kalksın k.çımızı silecek tuvalet kağıdımız bile yok,g.tü boklu dolaşırız ortalıklarda (bu ifade için kamuoyundan özür diliyorum ama gerçek bu bende gerçeği en yalın hali ile ifade ettim..)
    1974 le karıştırmayın...
    Şimdi göbekten ithalata bağlı bir ekonomiyiz...(ki sağcılar hala başımıza kakar 74 deki yağ/mazot kuyruklarını)
    Haaa derseniz ki binlerce kişi açlıkdan ölsün,milyonlarcası da açlık/sefalet içinde yıllarca yaşasın diyorsanız buyrun atarl*****n ABD ye
    Hiç mi birşey yapmayalım?
    Susalım mı?
    Hayır tabiki...
    "Benim çözüm önerim ise kısa ve uzun vadeli olmak üzere 2 aşamalı.."
    1)Kısa vadede yapılması gerekenler;Acilen Esad la masaya oturmak
    2)Uzun vadede yapılması gerekenler;Acilen bilime yönelmek..Tam bağımsız bir ülke olmak

Dip Bilgi 1:"Altındaki eşeğe bakmadan Hasan Dağına oduna gitmeye kalkmak" meali:Kendine, gücününün çok ötesinde hedefler belirlemek,kendini dev aynasında görmek...
    Dip Bilgi 2:Ülkemiz de tüketilen kağıdın tamamına yakını ( belkide tamamı) ithal bir üründür.
    saygılar/başarılar...
    yarin gel disisleri bakani olarak goreve basla..arac gonderiyoruz, hazirlan..
    bir cukurdan cikmak istiyorsan yapacagin ilk sey kazmaktan vazgecmektir..

Sayfa 500/997 İlkİlk ... 400450490498499500501502510550600 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •