Sayfa 511/997 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,081 - 4,088 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Senin shortlar tanga olmustur.

Bence Bankalarin DTH lari satmasi soz konusu olamaz, cunku o miktarda bir DTH bankalarda yok, kredi olarak dagitildi

Peki bu bankalar hangi dolari satiyorlar, Merkez bankasinin dolarlarini

Merkez Bankasi rezervlerinden kamu bankasina dolar verip onlari satiyor

Bu sayede MB dolar satmamis oluyor goruntude, cunku kamu bankalarini araci olarak kullaniyorlar

-----------------------

Hukumet dolarda sinirli yukselise ses cikarmaz, volatide yuksek olursa bu ticaret icin iyi degil

Bu yuzden mumkun oldugunca dolari yatay bir bantta tutmaya calisiyor, sinirli yukselmeler cok onemli olmuyor

Peki ya yabanci yatirimcilar ne dusunuyorlar. Eger faiz yuksek olsaydi dolar satarlardi ama degil

Borsa az da olsa primli oldugu icin oraya da girmeye cekiniyorlar topyekun

Bu durumda dolarin yatay bantta kalmasi onlarinda isine geliyor, cunku onlar icin 1 dolar 1 dolardir.

Yabanci ulkeye soktugu dolar bilir ve cikarkende koyduklarindan fazlasini almak ister

3.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Bankalar yuksek komisyon alir. Hisseler icin binde 1,5 - 2 gibi

Oysa ki araci kurumlar cok daha az komisyonla acilir, sorun yasadigin zaman danisacagin bir yatirim danismanin olur

Ve daha iyisi sana kredi acar.

Ornegin ben GEDIK ile calisiyorum. 10 binde 5 komisyon oduyorum. (Yani binde 0,5)

Bu oran cok iyi, benim hacmim yuksek oldugu icin kredi limitim yuksek, derinlik gorebiliyorum vs.

Sen araci kurum bul kendine, bosver bankayi
    Fazla işlem yapmayanlar için illa banka diyenlere Finansinvest'i salık verebilirim. Komisyon oranı binde birdir. Ivır zıvır masraf çıkarmamaları en güzel tarafı. Bir de enpara hesabınız varsa para giriş ve çıkışlarınız hızlı ve masrafsız oluyor. Yaklaşık 4 yıldır çalışıyorum, bu nedenle gönül rahatlığı ile önerebiliyorum..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4. Halk da bu kadar yuklu dolar olmasaydi bırakın 6 yi gecememek agustos 2018 zirvesini asagi bir daha gecmezdi
    Gecen sene olan kici kirik rahip mevzu 2 trump twiti o da yalandan
    Bu sene secim iptali mb baskani alinmasi 800 p indirim firat operasyonu trump twitleri.....daha neler istanbulu kaybetmeleri.

Fark ne halk agustos zirvesinden sonra dolara gecti

Kabullenmek zor cunku kagit ustu biraz enayilik gorunuyor.
    Nasil ki borsada küçükler yogun hisse alinca gidecegini saniyor ama aldiklari her lot hisseyi dusuruyor
    Kabullenmek zor ama durum bu

5.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Halk da bu kadar yuklu dolar olmasaydi bırakın 6 altini gormek agustos 2018 zirvesini asagi bir daha gecmezdi
    Gecen sene olan kici kirik rahip mevzu 2 trump twiti o da yalandan
    Bu sene secim iptali mb baskani alinmasi 800 p indirim firat operasyonu trump twitleri.....daha neler istanbulu kaybetmeleri.

Fark ne halk agustos zirvesinden sonra dolara gecti

Kabullenmek zor cunku kagit ustu biraz enayilik gorunuyor.
    Nasil ki borsada küçükler yogun hisse alinca gidecegini saniyor ama aldiklari her lot hisseyi dusuruyor
    Kabullenmek zor ama durum bu
    Durum bu değil..
    Aynı şeyleri papağan gibi yazıyorsun..

Bellki amacın farklı..

Alıntı Originally Posted by SmuraY Yazıyı Oku
    Bu vw yatırmının Manisa'ya yapılacağıyla ilgili kaynak nedir? En son Ankara MAN fabrikasına yatırım yapacak denmedi mi ?
    Kaynak tosbağa Manisada, 940 milyon liraya şirket kurdu dendi.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Durum bu değil..

Bellki amacın farklı..
    Arkadaş şimdi tezgahı buraya açmışsınız.
    Hayırlı işler diyeyim.
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

8.  Alıntı Originally Posted by gundwane Yazıyı Oku
    Durum bu değil..

Bellki amacın farklı..
    Enayilik diyince cok hiddetli itiraz ediyorsun
    Simitci nin cebinde bile tl den cok dolar var

Sayfa 511/997 İlkİlk ... 11411461501509510511512513521561611 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız