Sayfa 29/997 İlkİlk ... 1927282930313979129529 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 225 - 232 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Ben YENİKAPI yı gördükçe kul ve yetim hakkını görüyorum...

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir kasabayı, bir geri ili, adam etmek için kullandılar bu yüksek öğretim(!) olayını...

Şu kadar talebe, bu kadar hoca gelirse, bunların harcamaları ihya eder halkı ve esnafı yaklaşımı.

Moktan bir ticari mantıkla harap ettiler hemen herşeyi gençlerle birlikte.

Buna hayır diyemeyen yalaka, yandaş bir akademik sektör oluşturdular.
    Diyemez abi. Doç ve Prof altı kadro her daim topun ağzında. Bu iki kadroda olanlardan bir kısmı gerçekten akademisyen ve işini yapıyor sadece elinden geldiğince, çamura bulaşmıyor. Bu adamları yönetim kademesine almıyorlar zaten. Şaş kaza aldılarsa da atıyorlar sistemden hemen . Geri kalanda dediğin malum tayfa maalesef.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Orta okul mezunuyum ama bu ülkede eğitim sisteminin ve kötü niyetli mezunların önüne geçebilmek için ilk yapılması gereken şeyin genel üniversite bitirme sınavı gibi birşey yapılması gerektiğine inanıyorum. Yoksa üni okuyan herkes öyle ya da böyle kesinlikle mezun oluyor. Paralısı da mezun zekisi de mezun. Bu yüzden İyi ile kötüyü ayırt edecek bir sistem kurmak şart
    Üniversite sınavına gerek yok. Eskiden her üniversiteye giren diploma alamazmış. Eski sisteme dönülsün yeter

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. 10-20 TL diyen youtuberların bir kısmı çark edip ilk yükseliş satış fırsatı tavsiyesi vermeye başladı.Tezgah altında ne numaralar dönüyorsa artık..

5.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    10-20 TL diyen youtuberların bir kısmı çark edip ilk yükseliş satış fırsatı tavsiyesi vermeye başladı.Tezgah altında ne numaralar dönüyorsa artık..
    Benim 6.50 civarından %20'sini satış fırsatı olarak görüp göndermeyi düşündüğüm doğrudur.

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Üniversite sınavına gerek yok. Eskiden her üniversiteye giren diploma alamazmış. Eski sisteme dönülsün yeter

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aklıma bizim dönemdeki değerleme geldi de....

Mülkiye'de, yarı yıl ve dönem sonu olarak iki kez sınava girerdik.

Üssü Mizan denilen bir not sistemimiz vardı.

Bu sistemde öğrenci kafayı yerdi...

Okuldan atılan sayısı sanırım mezun olan sayısından fazla idi...

Bakın Üssü Mizanı Mahfi Eğilmez ne güzel anlatmış...

"Mülkiye’de o zaman üssü mizan uygulaması vardı. Yani sınıf geçebilmek için bir yılda okutulan bütün derslerden 10 üzerinden en az 5 alınması ve bütün derslerin ortalamasının da en az 7 olması gerekiyordu. İki sınav hakkı vardı. İlki dersler bitince Haziran’da ikincisi de bütünleme için Eylül’de idi. Diyelim 8 dersiniz var ve siz sınavda 5’inden 5’den yukarıda üçünden de 5’den aşağıda not aldınız. 5’den aşağı not aldığınız 3 dersten bütünlemeye kalıyordunuz. Diyelim ki bütünlemede bunlardan 5’den yukarı not aldınız. O zaman da 8 dersin ortalaması alınıyordu. Eğer ortalamanız 7 ve yukarı ise bir üst sınıfa geçiyordunuz. Eğer bir tek dersiniz bile 5’in altındaysa 8 dersten de sınıfta kalıyordunuz. Ya da hiç zayıfınız yok ama ortalamanız 6,8 tutuyor. O zaman da bütün derslerden sınıfta kalıyordunuz. Yani ders geçme değil sınıf geçme veya kalma sistemi geçerliydi. Birinci veya ikinci sınıfta iki kez sınıfta kalanlar belge alıp okuldan atılıyordu. Ben okula girdiğimde bir önceki yılın bütünleme notları asılmıştı. Merakla gidip bakmıştım. 50 kişi birinci sınıftan belge alıp atılmıştı. Atılanlar arasında hiç zayıfı olamadığı halde üssü mizanı tutturamadığı için atılanlar da vardı. Dehşet verici bir çizelgeydi. 7 orta sayılıyor, 7,5 – 8,5 arası iyi, 8,5 ve üstü pekiyi sayılıyordu."

https://t24.com.tr/haber/bir-zamanla...namadim,353365

Yabancı dil konusu da ayrı bir belaydı...

7. Ben 6.40 ı gördükten sonra düşünürüm.

O fiyatı gördüğündeki şartlar önemli.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Maliye Hesap Uzmanlığı sınavı ve hesap uzmanı olmak için yapılan onlarca sınav ve değerlendirme görüp göreceğiniz en ağır sistemlerdendi...

Çok ağır bir sınavla seçildikten sonra 6 ay çok ağır bir kurs, 2,5 yıllık da ilave üstadlar yanında muavinlikten sonra tüm konulardan tekrar çok ağır bir sınava girerdiniz.

Bu sınava hazırlanmaktan yorgun düşerdik.

Tüm bunlardan sonra, üstadlarınızdan aldığınız rapor temelli değerlendirme ve notlar, kurslardan itibaren aldığınız onlarca not, yazdığınız onlarca rapora verilen notlar, nihai sınav ve mülakatta aldığınız notlarla (Yüzlerce değerlendirme) sonunda hesap uzmanı olurdunuz.

Ağır bir işti...

Sayfa 29/997 İlkİlk ... 1927282930313979129529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •