Sayfa 612/997 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,889 - 4,896 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

politik doğruculuk adına toplumsal gerçeklerden uzak değerlendirme yapmak yanlış..

mesela dügün ve asker konvoyları oluyor.. bunları engellemek gerekmiyor mu? yaygın bir problem TR de..ama avrupa da yok..

istatistiklerde polis sayısını düşürmek için az polis istihdam edelim.. gerçekleri gözardı edelim.. ama sokaklara anında müdahale edilemiyorsa sen aileni bu sokaklara huzurla salabilir misin ? hayır..

o yüzden idealin ne olduğunu herkes biliyor.. ama bir de gerçekler var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Her vatandaşa AK yönetimin uygun gördüğü bir beyin montaj seferberliği zaten yıllardır uygulamada...

Eğitimde İHL ve İF leri sayılarını artırarak, cami imam vs sayısını çoğaltarak, Diyanetin bütçesini devletin en büyük bütçesi haline getirilerek vatandaşa beyin montajı işlemi aralıksız devam ediyor.

Sorgulamayan, biat eden, şükreden, devlet yardımına muhtaç, kindar değil dindar tipler...
    diyanetin görünen bütçesi 2019 için 10 milyar tl divarı.. bir de gözükmeyen kısmı vardır..

daha once de yazmıştık.. diyanet bütçesi daraltılarak tüm inanışları kapsayacak yapı kurulmalı.. herhangi bir dine inananlar ise o dini inanışlarının gereği olarak gerekli ibadet yerlerinin parasını ödemeli.. bir nevi dış ülkelerdeki "kilise vergisi" gibi. artık TR nin bunları konuşması zamanı geldi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    diyanetin görünen bütçesi 2019 için 10 milyar tl divarı.. bir de gözükmeyen kısmı vardır..

daha once de yazmıştık.. diyanet bütçesi daraltılarak tüm inanışları kapsayacak yapı kurulmalı.. herhangi bir dine inananlar ise o dini inanışlarının gereiğ olarak gerekli ibadet yerlerinin parasını ödemeli.. bir nevi dış ülkelerdeki "kilise vergisi" gibi. artık TR nin bunları konuşması zamanı geldi..
    Getirsinler o cami vergisini, ya da camilerin tüm masraflarını o cemaat ödeyecek diye karar çıkarsınlar, test edelim bu milletin imanını...

Görelim bakalım kaç kişi gidiyor camiye.

İslamda Cuma ve bayram namazı dışında (sanırım) tüm dinsel vecibeni camiye gitmeden yerine getirebilirsin.

Eskiden, benim çocukluğumda, köylerde (benim büyükbabam da köy camii imamı idi) köyün camiinin tüm masrafını, imamın hakkını (hasat zamanı buğday olarak verilirdi) köylü karşılardı.

Şimdi sanırım hepsini devlet karşılıyor.

Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Getirsinler o cami vergisini, ya da camilerin tüm masraflarını o cemaat ödeyecek diye karar çıkarsınlar, test edelim bu milletin imanını...

Görelim bakalım kaç kişi gidiyor camiye.

Eskiden, benim çocukluğumda, köylerde (benim büyükbabam da köy camii imamı idi) köyün camiinin tüm masrafını, imamın hakkını (hasat zamanı buğday olarak verilirdi) köylü karşılardı.

Şimdi sanırım hepsini devlet karşılıyor.
    son zamanların en güzel ve anlamlı testi olurdu

çok aptalca yorumları olan bir site geçen hafta doalr 4 tl olacak diye yazmıştı şimdi 8.50 diyor
    ahan linkide buldum 4 demiyormuş 4 ün altı diyormuş
    https://www.emlak365.com/ekonomi/bom...na-h23118.html
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    son zamanların en güzel ve anlamlı testi olurdu
    Bizim bir arkadaş tutturmuş, devlet dindarın cami masrafını karşılıyorsa benim de maç bileti mi alsın demekte...

Cıvıtıp, devlet benim vergimle dindar, dini vecibeleri yerine getirsin de öteki dünyada iyi bir yer kapsın diye caminin tefrişini, boyasını, elektriğini, ısıtmasını, imamın müezzinin vs maaşını karşıladığına göre benim de meyhane masrafımı karşılasın diyen de duydum...

Milletin ağzı torba değil ki büzesin...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Eğer anayasamıza göre devletimiz laikse, tüm inançlara karşı eşit mesafede ise, o zaman bu açıdan bütçeye hiç bir yükü olmayan ateisti, deisti, inanmayanı vs de bir şekilde sübvanse etmeli, verdiği vergiden bir miktar iade etmeli diyen de var.

Komik bu millet değil mi?

Adamın tepesini attıracaklar.

Sayfa 612/997 İlkİlk ... 112512562602610611612613614622662712 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •