Sayfa 398/997 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,621
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Gerekirse dedim, zorda kalmadan kimse vatanını terketmez.

Kürt kimliğine vurguyu yalnızca PKK yapmıyor, AKP'ye oy veren çok sayıda Kürt de aynı hassasiyetlere sahip. Keza Hüdapar var, AKP'nin Kürt versiyonu. Daha geçenlerde Saadet Partisi Genel Başkanı da ana dil eğitimini savunduklarını dile getirdi. Ayrıca Türk sosyalistlerinin entellektüel kapasitesi yüksek olanların ezici çoğunluğu da benim gibi düşünüyor.

Zaten sorunu terör, PKK sorunu olarak görmediğiniz belli. Sizi rahatsız eden Kürt kimliği vurgusu. Bunu defalarca dile getirdiniz. Aslında çözüm sürecinde bildiğim kadarıyla PKK iyice ihtiyarlamış olan lider kadrosuna 10 sene Türkiye'ye girme yasağıyla af getirilseydi, silah bırakacaklardı, şiddet de Kürt sorunu ile birlikte anılmayacaktı. Ancak derin devlet PKK gibi bir aracı Kürt kimlik taleplerini ötekileştirmeye yararlı olacağı kaygısıyla canlı tutmayı tercih etti. Bugünde bunun sonuçlarını yaşıyoruz.
    sorunum pkk değil zaten, illegal terör örgütü pkk, şimdi bir çok isimle anılıyor.

TC de yaşayan, TC bayrağını kabul eden, misakı milli ile çizilen sınırlarımızı kabul eden, ana dil eğitim dilimizin Türkçe olduğunu kabul eden, kimse ile sorunum yok

çözüm sürecinde, hendekler kazıldı, her yer patlayıcı yerleştirildi, oralarda özerklik kurulmaya çalışıldı. davul zurna ile pkk ve yandaşlarını ülkeye kabul ettiğimiz, sınırda seyyar mahkemeler kurup hepsini akladığımız süreçten bahsediyorsun galiba.

ülkeyi yönetenlerin en büyük yanlışı gibi gördü sonradan bunu tüm aydınlar, siyasetçiler.

çözüm sürecinde, ülke içine sokulan binlerce silah, patlayıcıların sebebini de açıklarsınız inşallah.

bu mu çözüm süreci. ?
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

2.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    çözüm sürecinde, hendekler kazıldı, her yer patlayıcı yerleştirildi, oralarda özerklik kurulmaya çalışıldı. davul zurna ile pkk ve yandaşlarını ülkeye kabul ettiğimiz, sınırda seyyar mahkemeler kurup hepsini akladığımız süreçten bahsediyorsun galiba.

ülkeyi yönetenlerin en büyük yanlışı gibi gördü sonradan bunu tüm aydınlar, siyasetçiler.

çözüm sürecinde, ülke içine sokulan binlerce silah, patlayıcıların sebebini de açıklarsınız inşallah.

bu mu çözüm süreci. ?
    Yaşanan bir çözüm süreci değil, çözüm tiyatrosuydu. Toplumumuz çözüm süreci konusunda aydınlatılmamış ve faydaları konusunda ikna edilememişti. Çözüm süreci laik-muhafazakar çatışmasının araçlarından birine dönüştü ve kadük oldu. Dün CHP içinde egemen olan ulusalcılar AKP'ye vurmak için çözüm sürecini kullanıyordu. Bugün de Ekrem İmamoğlu ve Temel karamollaoğlu bu konuda verdikleri bazı işaretler nedeniyle AKP cephesi tarafından hedef haline getirilmekte. Ne zaman ki çözüm süreci bu iki kesimin ana aktörlerince sahiplenilir işte o zaman gerçek bir çözüm umudu doğar. Kesin bir çözümden de bahsetmiyorum. Barışçıl bir ortama girilmesinden bahsediyorum yalnızca. Çünkü şu anda ihtiyacımız olan bu. Ekonomi kan kaybediyor, telafisi mümkün olmayan noktaya gelmeden bir şeyler yapılması gerektiğine inanıyorum yalnızca.

Benzer bir skıntıyı 70'li yıllarda yaşadık gerçi. Bugün herkesin haklarında sitayişle söz ettikleri Ecevit ve Demirel bir araya gelemediği için ülke en azından 10 yıl kaybetmiştir bana göre.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    19,621
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Yaşanan bir çözüm süreci değil, çözüm tiyatrosuydu. Toplumumuz çözüm süreci konusunda aydınlatılmamış ve faydaları konusunda ikna edilememişti. Çözüm süreci laik-muhafazakar çatışmasının araçlarından birine dönüştü ve kadük oldu. Dün CHP içinde egemen olan ulusalcılar AKP'ye vurmak için çözüm sürecini kullanıyordu. Bugün de Ekrem İmamoğlu ve Temel karamollaoğlu bu konuda verdikleri bazı işaretler nedeniyle AKP cephesi tarafından hedef haline getirilmekte. Ne zaman ki çözüm süreci bu iki kesimin ana aktörlerince sahiplenilir işte o zaman gerçek bir çözüm umudu doğar. Kesin bir çözümden de bahsetmiyorum. Barışçıl bir ortama girilmesinden bahsediyorum yalnızca. Çünkü şu anda ihtiyacımız olan bu. Ekonomi kan kaybediyor, telafisi mümkün olmayan noktaya gelmeden bir şeyler yapılması gerektiğine inanıyorum yalnızca.

Benzer bir skıntıyı 70'li yıllarda yaşadık gerçi. Bugün herkesin haklarında sitayişle söz ettikleri Ecevit ve Demirel bir araya gelemediği için ülke en azından 10 yıl kaybetmiştir bana göre.
    ana dilde eğitim ( kürtçe ) istediğiniz süre, bu nasıl olacak

eğitimden sonra, yerel özerk yönetim

yerel bayrak.??

geri kalan ülkedeki vatandaşlar ile nasıl anlaşmayı düşünüyorsunuz.? hangi dilde anlaşacağız.?

geri kalan vatandaşlarlar, kürtçe mi öğrenmek zorunda, kürt vatandaşlarımız kürtçe eğitim almayan yerlerde devlet dairelerinde işe girmeyecek mi. ?

diğer bölgelerden, o kesimlere doktor, hakim, savcı, polis vs. vs. atanmayacak mı. atandığı zaman kürtçe bilmek zorunda mı olacaklar. ?

bu bölünmenin ilk adımı değil mi. ?

neyi savunuyorsunuz.? açıkça yazın.

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    ana dilde eğitim ( kürtçe ) istediğiniz süre, bu nasıl olacak

eğitimden sonra, yerel özerk yönetim

yerel bayrak.??

geri kalan ülkedeki vatandaşlar ile nasıl anlaşmayı düşünüyorsunuz.? hangi dilde anlaşacağız.?

geri kalan vatandaşlarlar, kürtçe mi öğrenmek zorunda, kürt vatandaşlarımız kürtçe eğitim almayan yerlerde devlet dairelerinde işe girmeyecek mi. ?

diğer bölgelerden, o kesimlere doktor, hakim, savcı, polis vs. vs. atanmayacak mı. atandığı zaman kürtçe bilmek zorunda mı olacaklar. ?

bu bölünmenin ilk adımı değil mi. ?

neyi savunuyorsunuz.? açıkça yazın.
    İmkanım olsa Rusya'ya gider uygulamalarını öğrenir, bir takım önerilerde bulunurdum ama bu konu beni aşar. Cumhurbaşkanlığı'nda o kadar boş beleş danışman var, gerekiyorsa onlar yapsın. Bildiğim kadarıyla Hindistan'da çok dilli bir ülke. Orası da incelenebilir.

Bu bölünme korkusunu öncelikle üzerimizden atmamız gerekiyor, o olacaksa şiddet de uygulasak olacak, barışçıl çözümde de olacak. Güvenliğe harcadığımız para nedeniyle ekonomimiz kötüleşirse ayrılıkçı hareket için zaten uygun zemin oluşur. Biz kendi güvenlik elamanımıza destek çıkamayız oradan zaaf doğar, Kürtlerin yoğun yaşadığı bölgede refah kaybı da döner yine ayrılıkçı atmosferin nedeni olur.

40 senedir bu sorun devam ediyor, nereden nereye geldik, bir kıyaslayın. 40 sene önce kimsenin adını sanını bilmediği Kürtler bugün dünya medyasının gündemine oturmuş şekilde, hem de Türkiye'nin yüzünü kızartacak bir şekilde ilerliyor durum. Buradan Türkiye'nin lehine bir sonuç çıkacağını düşünenler kendi şahin yaklaşımlarıyla övünebilirler ama ben 40 yıllık ilerleme çizgisine bakarak bu sorunun daha da büyüyüp Türkiye için gerçek bir beka meselesi haline dönüşeceğini görebiliyorum. Borsada kol kesiliyorsa, kalp krizinden bir ay sonra ölmektense 20 sene sonraki kol kesme ihtimaline oynayabilirim doğal olarak. .

Dil konusundaki sıkıntılara katılıyorum, bir gün gelip Katalanlar gibi olma ihtimalimiz de var ama daha kötü sonları da aklımızda tutmamız gerek.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    19,621
    Rusya bölünmeden önce tek dil tek bayrak vardı. seve seve kanunu gereği.

Başka birilerinin maşası değilsem, özgürce yaşayacağım yere giderim ben.

dil kuzey ırakta yaşayacakları, anlaşabilecekleri gibi bir yer

kürtçe eğitim, kürtçe konuşma pazarda, hastanede devlet dairelerinde

istedikleri bayrak o ise, orada asılı

buyursunlar gitsinler,

misaki milli sınırları içinde, Ay yıldızlı bayrak, Türkçe eğitim, herkese eşit haklar.

bir kesime fazla hak, parazit yapar. bağırsaklardan parazitleri temizlemek ile uğraştırmasın maşalar.

6. https://www.bloomberg.com/news/artic...-deal-k1k0nzdm
    US ve China arasındaki kısmi anlaşmaya yönelik yeni bir haber düştü.

7.  Alıntı Originally Posted by Cücük yatırımcı Yazıyı Oku
    Ypg ağır silahları ve birliklerini çoktan 50 km ve ötesi güneye çekmiştir. Büyük savaş ve onbinlerce terörişko leşi bekleyenler yine hayal peşinde. 30 km ötesine gitmeye bizimkilerin maçası yemez

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    nasıl insansınız üç kuruş dolarınız yükselsin de gerisi önemli değil. sen önce bi 30 kilometre öteye gönder teröristleri, o şu atmosferde büyük başarıdır. seni o cepheye alalım da kulağının dibinden sadece bir tane mermi geçsin senin maçanı merak ediyorum yiyecek mi yemeyecek mi

8.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Trump yine tehdit etmis ama bizden en ufak bir cevap yok. Desene amk nasil mahvedeceksin, sen kimsin diye

Cevap vermedigin zaman gucsuz gorunuyorsun.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Biraz abd medyasini takip etseniz tramp ic komuoyunu yatistirmak icin twetlerler baskilari azaltiyor.

y.t.degildir..

Sayfa 398/997 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •