Sayfa 610/997 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,873 - 4,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Bu forumda yazanlar, okuyanlar sıradan insanlar ( kendi emeğiyle kazanan ve nasıl korurum derdinde olanlardır ) . Yolunu bulanlar, emeksiz para kazananlar, siyasetin eteğine yapışarak zenginleşenler zaten buralara takılmıyorlar.

Cuma günü Arçelik süpürgemi servise yaptırdım. 240 tl. verdim. Fatura vermedi. Yaptığı onarımda kullandığı parçaların 1 yıl garantisi olduğunu bunu ispat için fatura vermesini istediğimde '' artık fatura vermiyoruz sadece slip veriyoruz. yapılan işler bizim sistemde kayıtlı '' dedi. Adamların arkası ne kadar sağlam ki kesin olarak vermem diyor. Elektronik fatura gönder diyorum, dönüp gidiyor, konuşmuyor bile.

Bize sabahtan akşama tüm yandaş kanallarda mafya dizileri seyretmeleri tesadüf değil. Her dizide devlet yetkileleri ve mafya ilişkileri işlenerek halkın devletten kopması sağlanıyor. Çaresiz bırakılıyor. Böylece tarikat, cemaat, mafya oluşumlarına insan kaynağı devşiriliyor. Siyasi parti ve diğer dernek- sosyal kulüp vb. uzak duruyorum. Günlük yaşantımı asgari iletişimle sürdürmeye çalışıyorum. Toplu taşımı kullanmaktan kaçıyorum. ( mutlaka bir bela gelip buluyor )

bence daha fazla polis olmalı.. medeni olmayan çok insan var .. yanlış park , kırmızıda geçme, yaya geçidinde durmama, yere tükürme.. kaba saba tip çok.. sokak ortasında kavga, kültürel formatların kırılamaması (din merkezli namus algısı vb) ve buna bağlı şiddet olayları.. eğitim önemli.. diğer yandan avrupanın her yanı homojen değil.. istatistikleri kullanarak çok kolay yalan söylenip dezenformasyon yapılabiliyor.. avrupa da bize nufus olarak benzer ve büyük devletlere de bakmak lazım..

ayrıca nasıl bizim ekonomide CDS risk primimiz var.. benzer biçimde toplumsal olaylar, şiddet, göç, kaçakçılık gibi olaylar nedeniyle bir fazlalığımız olması normal polis sayısında.. ama başlangıçta ciddi biçimde sorunları çözmek için gerekirse daha cok polis..ama bu polisler abd deki gibi sokaklarda devriye gezmeli.. şimdi gezmiyorlar.. sonra zamanla avrupa gibi dertsiz bir ülke olursak azalacaktır zamanla..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Avrupa ve Türkiye'de kişi başına düşen polis sayısı: Türkiye açık ara önde

https://tr.euronews.com/2019/01/04/a...da-rekor-artis
    AB ortalamasi ile karsilastirmak uygun olmaz.
    Benzer ülkelerle yapin karsilastirmayi.
    Örnegin Almanya'daki polis sayisi 2017'de 274.441 civari ve Türkiye ile nufüs acisindan kiyaslanabilir bir ülke. Ayni zamanda yüzölcümü Türkiye'den kücük ve sinir problemleri yok.

4. Dolar konusunda ise 7 tl. olsa bile beni kurtarmıyor. ( faiz gelirinden mahrum kalma meselesi ) Kurtarmıyor bahsini kafama takmıyor ve eldeki dolar miktarını muhafaza edebilme başarısına odaklanıyorum. Altını hiç sevemedim. geçen gün gram 285 iken cumhuriyet alış satış fiyatını en az 5 kuyumcuya sordum. Hepsi çakallık peşinde. Alırım diyen ama param yok diyor. Almayan ise fiyatı yüksek söylüyor. Yani nakite dönmek kolay değil. Döviz öyle değil.

Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Dolar konusunda ise 7 tl. olsa bile beni kurtarmıyor. ( faiz gelirinden mahrum kalma meselesi ) Kurtarmıyor bahsini kafama takmıyor ve eldeki dolar miktarını muhafaza edebilme başarısına odaklanıyorum. Altını hiç sevemedim. geçen gün gram 285 iken cumhuriyet alış satış fiyatını en az 5 kuyumcuya sordum. Hepsi çakallık peşinde. Alırım diyen ama param yok diyor. Almayan ise fiyatı yüksek söylüyor. Yani nakite dönmek kolay değil. Döviz öyle değil.
    evet.. dolarda miktarı arttırmaya yönelik stratejiler en sağlamı.. orta-uzun vadede bahsettiğiniz taşıma maliyetini bile yenecektir.. kaldı ki dunya ölçeğinde alım gücünüz her halükarda korunuyor.. ülkede rantiye (emlak vb) ve hukumet insanların "tl ye karşı taşıma maliyetim var" algısına yenik düşmelerini istiyor.. bu oyuna düşmemek gerek..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

alın size istatistik:

bir bardakdaki çay 60 derece sıcaklığında..

diğeri: 20 derece..

ikisinin ortalamasını alıp bardaklardaki çay ortalamada 40 derece dediğinde nispeten makul bir algı oluşturursun.. ama aslında bardaklardan birisi çok çok sıcaktır, 60 derece..içerken çok çok dikkat etmen gerekir.. haşlanırsın yoksa.. bu gerçek ıskalanır..

7. AKP iktidarı döneminde Öğretmen ve Polis sayısındaki artışlar.

Öğretmen 2002 yılı 678 bin 2019 920 bin Artış : % 36
    Polis: 2002 yılı 122 bin 2018 yılı 251 bin Artış : % 106

Herhalde birileri bu rakamları Pakistan'la kıyaslamamızı isteyecektir. Sanırım haklı da sayılırlar AKP iktidarında bu ülkelerin ligine düştük. Atatürk'ün Cumhuriyeti ilanından 100 sene sonra bile kendimizi Avrupa ile kıyaslamak mı ne haddimize.

Pakistanla, Hindistan'la kıyaslarız, sonrası ver mehteri..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Bu forumda yazanlar, okuyanlar sıradan insanlar ( kendi emeğiyle kazanan ve nasıl korurum derdinde olanlardır ) . Yolunu bulanlar, emeksiz para kazananlar, siyasetin eteğine yapışarak zenginleşenler zaten buralara takılmıyorlar.

Cuma günü Arçelik süpürgemi servise yaptırdım. 240 tl. verdim. Fatura vermedi. Yaptığı onarımda kullandığı parçaların 1 yıl garantisi olduğunu bunu ispat için fatura vermesini istediğimde '' artık fatura vermiyoruz sadece slip veriyoruz. yapılan işler bizim sistemde kayıtlı '' dedi. Adamların arkası ne kadar sağlam ki kesin olarak vermem diyor. Elektronik fatura gönder diyorum, dönüp gidiyor, konuşmuyor bile.

Bize sabahtan akşama tüm yandaş kanallarda mafya dizileri seyretmeleri tesadüf değil. Her dizide devlet yetkileleri ve mafya ilişkileri işlenerek halkın devletten kopması sağlanıyor. Çaresiz bırakılıyor. Böylece tarikat, cemaat, mafya oluşumlarına insan kaynağı devşiriliyor. Siyasi parti ve diğer dernek- sosyal kulüp vb. uzak duruyorum. Günlük yaşantımı asgari iletişimle sürdürmeye çalışıyorum. Toplu taşımı kullanmaktan kaçıyorum. ( mutlaka bir bela gelip buluyor )
    Koskoca shell her yakit alisimda abi fis lazim mi ,yoksa kesmiycem diye soruyor

Kurumsal firmalar zaten fis fatura verse de vermese de yil sonu maliyeye gidip vergilerini sildiriyolar.

orada olay arcelik degil o bayi- subenin calisanlarinin 3-5 yollarini bulma istegi.

Sayfa 610/997 İlkİlk ... 110510560600608609610611612620660710 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •