Sayfa 980/997 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Paramedya:

Bankaların düşen iş hacmi nedeniyle şubelerini kapatıp çalışanlarını işten çıkarması bankacıların kâbusu oldu! Yılın ilk 9 ayında ING Bank yılbaşına göre çalışanlarının %12,8'ini, Şekerbank %5,9'unu, Türk Ekonomi Bankası (TEB) %4,8'ini ve Akbank %4'ünü işten çıkardı!
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3. Türkiye'de şu 3 şeyin giderek arttığını varsayalım (ki büyük ihtimalle öyle): Siyasi iktidarın Batıya politik celallenmelerinin aksine, ekonomide bağımlı kapitalizmin güçlenişi, dinin populistleşmesi (şatafat sergilemesi buna işaret ediyor), şiddetin yayılması ve kitlesel fakirleşme.

Bunlar, tüm sözü geçen önemli ülke olma heveslerinin aksine Tr'nin giderek çevrenin dışına, çeperine doğru yol aldığını ve deyim yerindeyse bir varoş ülke haline gelmekte olduğuna işaret ediyor. Anlamlı bir tespit.

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Paramedya:

Bankaların düşen iş hacmi nedeniyle şubelerini kapatıp çalışanlarını işten çıkarması bankacıların kâbusu oldu! Yılın ilk 9 ayında ING Bank yılbaşına göre çalışanlarının %12,8'ini, Şekerbank %5,9'unu, Türk Ekonomi Bankası (TEB) %4,8'ini ve Akbank %4'ünü işten çıkardı!
    Bu yeni bir şey değil 2016 dan beridir şubeler küçülüyor çalışan sayısı azalıyor.
    En büyük Nedeni ise dijital bankacılık
    En son hanginiz bir banka banka şubesine gitti işlem yaptı

5. Borsa güzellemesi var blombergte. Yerli yatırımcı ilgi gösteriyor diyor. Hani sinirli bir adam varya. Ha bende borsadayım. Ama millete keklemelerine hastayım.

6.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Bu yeni bir şey değil 2016 dan beridir şubeler küçülüyor çalışan sayısı azalıyor.
    En büyük Nedeni ise dijital bankacılık
    En son hanginiz bir banka banka şubesine gitti işlem yaptı
    Ben hep gidiyorum para yatırıp çekmek için

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

7.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ben hep gidiyorum para yatırıp çekmek için

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir
    ATM hariç yüklü para çekme yatırma dışında demek istiyorum, hatta onu bile artık makinalar yapıyor

Örnek verelim
    Akbank şube içinde gişeleri ve müşteri temsilcisi olayını kaldırmış
    İçerde tek seferde 50k para veren atm koymuş 1 tane o makina 3 gişe personeline bedel.

Şube ortasına 2 tablet 2 personel koymuşlar diğer tüm işlemleri onlar yapıyor.
    Artık öyle ayrı ayrı mt yada gişe personeli vs. olayını kaldırmışlar.

Tabi geleneksel bankacılık anlayışını sürdüren de var
    İş bankası gidin şubeye bir sürü personel mtsi gişesi çoğu boş duruyor.
    Teknolojik olarak şubelerinde bir şey yok.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Esnafın çoğu hala işlemini bizzat bankaya giderek yapıyor.

Emekliler de öyle.

Kredi işlemleri bankaların çoğu zamanını alıyor.

Ama geçmişle mukayese edilirse banka personelinin yükü çok azaldı.

Aynı şeyi vergi daireleri için de söylemek mümkün. Ama personel sayısının azaldığını gözlemlemiyoruz.

Ben şahsen sadece fiziki döviz işlemleri için bankaya gidiyorum.

Gittiğime gideceğime de pişman oluyorum.

İş Bankası yavaşlığı yüzünden.

Sayfa 980/997 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •