Sayfa 686/997 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,481 - 5,488 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    5milyon TL üzeri değere sahip ev sahiplerinin sayısının seçmen içindeki oranı önemli, bence fazla değildir.

O nedenle geçme ihtimali yüksek.

Ancak bazı ekonomistler Türkiye'de bu değer ve üzerinde 1 milyon adet ev olduğunu iddia ediyorlar.

Büyük ihtmal ile bu evler ev sayısından daha az sayıda (Belki 200-300 bin) kişinin mülkiyetinde.
    Burada mesele 5 milyonluk evi tespit ederken diğerlerini tespit edip etmeyeceğiniz. Sonuçta tapuda alım satım vergileri bu değere göre belirleniyor.

Tahminen 2. adımda tüm evlerin vergilerinin değerine endekslenmesi olacaktır.

Burada vergi mükellefi olarak beni rahatsız eden, bir taraftan kaçak elektrik kullanımından, kaçak işçi çalıştırılmasına ve kapalı mekanda sigara içilmesine kadar yasak olan ne varsa yeterince mücadele edilmezken. Mevcut sisteme uygun yaşayanları her gün yeni vergiye uyanmaları.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Burada mesele 5 milyonluk evi tespit ederken diğerlerini tespit edip etmeyeceğiniz. Sonuçta tapuda alım satım vergileri bu değere göre belirleniyor.

Tahminen 2. adımda tüm evlerin vergilerinin değerine endekslenmesi olacaktır.

Burada vergi mükellefi olarak beni rahatsız eden, bir taraftan kaçak elektrik kullanımından, kaçak işçi çalıştırılmasına ve kapalı mekanda sigara içilmesine kadar yasak olan ne varsa yeterince mücadele edilmezken. Mevcut sisteme uygun yaşayanları her gün yeni vergiye uyanmaları.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Kurallara uyanlara , vergisini ödeyenlere daha da çok kural , daha da çok vergi çıldırma , isyan kültürümüz yok. Mevcut sistemde iyilerde kötüye evrilir. Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by ryland Yazıyı Oku
    adı üstünde "İşveren".. işveren kafasına göre alacağı ücreti ayarlayamaz mı.. muhasebeciler niçin var..

Asıl burda kurbanlık koyun bizim gibi beyaz ve mavi yakalar.. kaçarı yok..devlet ne dese o..

bu dilim olayları çok hayırlı değil biz bordrolular için...

adam ya dilimine uydurucak zam verecek.. reel kazançlar düşecek

ya da kapının önüne koyacak işinden olacak...
    Ayarlayamaz. Eğer kanunlara uygun bir şekilde işlem yapmak istiyorsa böyle bir imkanı yok.

O nedenle işini seven ve katma değer yaratan hiçbir işveren tüm varlığını ve emeğini böyle bir riske atıp nizami olmayan bir işlem yapmak istemez.

Ben şahsen herhangi bir vergi incelemesinde evraklarımın ve işlemlerimin eksiksiz ve hatasız olmasını isterim.

Zira burada kesilebilecek cezalar tüm varlığınızı tehdit edebilir. (çalışanlar için öngörülen yaptırımlardan kat ve kat fazla ve acımasızdır.)

Normal koşullarda bir işverenin yapabileceği tek şey vergi kanunlarının izin verdiği ölçüde istisnalar ve teşviklerden yararlanmaktır. Biraz daha geniş perspektifte ise uluslararası bazı avantajlar değerlendirilebilir.

Ancak nizami olmayan ve vergi kanunlarına aykırı işlem sadece ve sadece işletmenin varlığını tehlikeye atar.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Ayarlayamaz. Eğer kanunlara uygun bir şekilde işlem yapmak istiyorsa böyle bir imkanı yok.

O nedenle işini seven ve katma değer yaratan hiçbir işveren tüm varlığını ve emeğini böyle bir riske atıp nizami olmayan bir işlem yapmak istemez.

Ben şahsen herhangi bir vergi incelemesinde evraklarımın ve işlemlerimin eksiksiz ve hatasız olmasını isterim.

Zira burada kesilebilecek cezalar tüm varlığınızı tehdit edebilir. (çalışanlar için öngörülen yaptırımlardan kat ve kat fazla ve acımasızdır.)

Normal koşullarda bir işverenin yapabileceği tek şey vergi kanunlarının izin verdiği ölçüde istisnalar ve teşviklerden yararlanmaktır. Biraz daha geniş perspektifte ise uluslararası bazı avantajlar değerlendirilebilir.

Ancak nizami olmayan ve vergi kanunlarına aykırı işlem sadece ve sadece işletmenin varlığını tehlikeye atar.
    düşüncenize saygı duymakla birlikte,
    ben gerçek hayat pratiğinden bahsediyorum sn rxpu..

sizin düşünceleri fazla iyiniyetli bulmakla birlikte, damadın sunumlarına benzetiyorum biraz kusura bakmayın lütfen...

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayrica 5 mio luk dairesi olan ile 10 tane 1 mio luk dairesi olan arasinda fark olmayacak mi?
    Syg,
    Bence tüm evlerinin toplamı 5 milyon TL yi geçenlerden alınmalıydı bu vergi...

O zaman daha çok kişiden alınırdı...

çözemediniz mi vergi mevzunu
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. ''İBB gelirlerinden mahrum kaldık'' vergisi ...
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

çözen çözmüş büyükşehir belediyeleri gelirinden mahrum kaldık vergisi daha doğru
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 686/997 İlkİlk ... 186586636676684685686687688696736786 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •