Sayfa 735/997 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 5,873 - 5,880 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Ve Dth eksiye düşer

2.  Alıntı Originally Posted by jmk99 Yazıyı Oku
    Bildiğim o kalktı.
    Birikimlerim der geçer.
    Belki (nerden buldun) ifadesi nedeniyle haklı olarak bu cevabı verdiniz ama o satırları yazarken benim aklımda herhangi bir yasa yoktu. Ayhan Başkan'ın belirttiği üzere Masak'ın incelemeye alma olasılığına dikkat çekmek istemiştim.

Xrpu forumdaşıma önerim şu olacak dikkat çekmemek için parayı peyder pey sisteme sokabilir, hatta bir kısmını döviz büfesinden TL'ye çevirip bankaya tl olarak yatırabilir. Bildiğim kadarıyla şu an yurtdışından uyuşturucu parasını getirseniz, % 1 vergi ödedikten sonra parayı aklayabiliyorsunuz. Dövizler sisteme ufak ufak, farklı bankalardan enjekte edilirse sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    En iyisi ben elimdeki gelir belgelerini de toparlayayım. 3'e bölüp odea, burgan ve INGbanka yatırmayı düşünüyorum.

Masak sınırındaki tahminin nedir?

Avusturya'da elde ettiğim gelir belgeleri toplamı (çoğu bordro) yatıracağım meblağdan çok daha fazla, Tarihleri biraz eski o sorun olur mu onu bilemiyorum.
    Belgelerin yeni falan olması gerekmiyor, önemli olan masak uzmanlarının gelirin kaynağı konusunda ikna olması. Bu açıdan sizin belgeler yeter de artar, içiniz rahat olsun.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Yasa dışı bir uğraşınız yoksa, sıkıntı yapmanıza gerek yoktur.

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Belgelerin yeni falan olması gerekmiyor, önemli olan masak uzmanlarının gelirin kaynağı konusunda ikna olması. Bu açıdan sizin belgeler yeter de artar, içiniz rahat olsun.
    1993-2004 arası Avusturya'da kaldım. Özellikle 1994-2004 arası elde ettiğim tüm gelirin (bordro ve diğerleri) banka dekontlarına kadar her şeyi sakladım. Gün gün eksiksiz onaylı antetli banka dökümlerini hala saklıyorum.

Ancak yine de masak kelimesinin kendisi dahi çok ürpertici.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Reuters: Avrupalılar Borsa İstanbul’dan çıkıyor
    Reuters'ta yer alan bir habere göre eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın Borsa İstanbul'un genel müdürü olmasının ardından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Borsa İstanbul'daki hisselerini satıyor

7. Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD), konuya yakın iki kaynağın verdiği bilgiye göre Borsa İstanbul’da sahip olduğu %10 hisseyi en kısa sürede satmak istediğini Türk yetkililere bildirdi.

Reuters’a bilgi veren kaynaklardan biri, “EBRD Hakan Atilla’nın atanmasının ardından BIST’teki %10 hissesinin tamamını en kısa sürede satmaya karar verdiğini bildirdi” dedi.

ABD’nin İran yaptırımlarını ihlal ettiği gerekçesiyle ABD’de hüküm giyen Hakan Atilla, tahliye olduktan sonra geçen hafta Borsa İstanbul’a genel müdür olarak atandı. Borsa İstanbul’un ikinci büyük hissedarı olan EBRD karara itiraz etmişti.

EBRD iletişim direktörü Jonathan Charles, karar alınırken bankaya danışılmadığını ve Atilla’nın ataması üzerine EBRD’nin “yatırımından çıkış hakkında sahip” olduğunu ifade etmişti. (REUTERS)

8. Hep doğalgaz petrol bulunuyordu herhal son zamanlarda dolar bulundu başka türlü bir açıklaması yok kanımca

Venus_V3_5580 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 735/997 İlkİlk ... 235635685725733734735736737745785835 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •