Sayfa 815/997 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. burada sadecegrafik adında bir hilafetçi vardı,nedense aklıma o geldi.

2. Bunların hepsi Kartal İmam Hatip'ten:

Ülkenin en büyük havayolu şirketi olan THY'nin yönetimindeki 80'e yakın ismin, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezunu olduğu ortaya çıktı.

https://odatv.com/bunlarin-hepsi-kar...-06111949.html

Bir ülke nasıl ekonomik yıkıma götürülür, buyrun bu uygulamaların bir örneği..
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Lafım ulusalcıların hepsine değil, lafımın tamamı şu şekildeydi. "Suriye'de yandaşın peşine takılan ulusalcılarımız"

Temel hedefi bir dili, kültürü asimile etmek isteyen bir anlayışla, dilini, kültürünü yaşatmaya çalışan birilerini, birbirinden temelde çok farklı iki anlayışı aynı potaya koymanız, benim sorunum değil. O daha çok sizin sorununuz gibi duruyor.
    Sadece dil ve kültür mü acaba sorun?

Sosyalist geçinen (ya da kabul gören mi demeliydim acaba?) ABD kuyruğuna takılmış Kürt kalkışma hareketinin sorunu sadece dil ve kültür ve de özgürlükler olsaydı, Türkiye'nin solcusuyla birlikte (1960 ve de 70 lerde olduğu gibi) bu ülkede yasal zeminlerde mücadele ederdi.

Neyse...

Laf çok da yeri burası değil.

4. Bu arada bir bakanla ilgili rüşvet iddiaları twitter'da dolaşmaya başlamış. CHP'li Özgür Özel de konuyla ilişkili paylaşımda bulunmuş. Konu büyüyecek gibi.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bu arada bir bakanla ilgili rüşvet iddiaları twitter'da dolaşmaya başlamış. CHP'li Özgür Özel de konuyla ilişkili paylaşımda bulunmuş. Konu büyüyecek gibi.
    CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin dünkü grup toplantısında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu, bir bakanın adının bazı uluslarası yasa dışı, ahlak dışı uygulamalara karıştığını öne sürdü.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/t...elli-oldu.html

https://odatv.com/230-bin-euroyu-ceb...-06111921.html

6.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Lafım ulusalcıların hepsine değil, lafımın tamamı şu şekildeydi. "Suriye'de yandaşın peşine takılan ulusalcılarımız"

Temel hedefi bir dili, kültürü asimile etmek isteyen bir anlayışla, dilini, kültürünü yaşatmaya çalışan birilerini, birbirinden temelde çok farklı iki anlayışı aynı potaya koymanız, benim sorunum değil. O daha çok sizin sorununuz gibi duruyor.

HASAN CEMAL KÜRTLER İÇİN AŞAĞIDA Kİ ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ SIRALIYOR

Kendi kendini yönetmek, bağımsız devlet de olabilir.
    Federasyon da olabilir.
    Özerklik de olabilir.
    "Güçlü yerinden yönetim de olabilir."
    Hepsi olabilir.
    Ama bir şey olmaz:
    Kürtleri katı, merkeziyetçi 'üniter devlet'e mahkûm edemezsiniz, kendi kendilerini yönetme hakkından, 'eşitlik'ten ilelebet yoksun bırakamazsınız.

https://t24.com.tr/yazarlar/hasan-ce...gi-olmak,24347

Ben ilk 3 maddeye zinhar karşıyım....
    Güçlü yerinden yönetim ne onu bilmiyorum...?
    Bir kandırmaca mı?
    Amaç kelimeleri yumuşatıp Türkleri/kamuoyunu kandırmak /ikna etmek mi?
    Bilmiyorum...
    Bu sorun nasıl çözülecek bilmiyorum bilmiyorum bilmiyorum....
    Tek bildiğim:Bu sorunun bir an önce çözülmesi gerektiği...
    Yoksa Türkler ve Kürtler yıllardır birbirlerini açlığa sefalete sürüklüyor...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

7. Kendi tapumu gasp ettirmeyeceğim gibi tapumun güvencesi olan Türk ulusuna ait Türkiye tapusunu da gasp ettirmem..
    Bu tabudur tartışılmazdır.. Türkiye'deki Kürtler asla etnik haklar isteyemez ulus içindeki diğer etniklere hiçbir üstünlükleri yoktur dolayısıyla ayrıcalıkları da olamaz.. Türkiye'deki Kürtlerin tek iddia edebilecekleri şey diğer etnikler yurttaşlık haklarından yararlandığı halde kendilerine kısıtlama getirildiğidir ki böyle bir şey de asla sözkonusu olmamıştır.. Türkiye'de enbüyük Y.İ.D müteahhiti N.Özdemir Kürttür etnik kökeni bu serveti yapmasına engel olmamıştır..

kürtçülerin bu ülke için pozitif herhangi bir düşünceleri yok..konuşulacak bir şey yok.. kürt sorunu diye bir şey de yok.. 5-10 sene once halkın bir kısmında (a.k.p. partisinin sözde açılım süreci nedeniyle) bu yanlış düşünce vardı ancak şu anda kürtçüler dışındakilerin büyük çoğunluğu için böyle bir sorun yoktur..ve doğru duruş noktası da budur..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 815/997 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •