Sayfa 821/997 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,561 - 6,568 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    AB Komisyonu: Türkiye'nin Suriye'de kurmak istediği güvenli bölgeye mali yardım yapmayacağız.

https://tr.euronews.com/2019/11/06/a...i-yapmayacagiz

Ne olacak, Arab'a yapılacak havuzlu, bahçeli dubleksler için yeni vergilere ihtiyaç var. Suriye'de yandaşın peşine takılan ulusalcılarımız şikayet etmesinler, gelen vergiler bu politikanın doğal sonucu. Öyle yarı yolda bırakmak yok, sonuna kadar hep destek, tam destek, ağlamak yok..
    Bir yazıyı, hele de bu kadar anlamsız bir yazıyı iki defa alıntılamak başka bir anlamsızlık ama dayanamadım...

Bu yazıyı kaleme alanın tek amacı olmalı...Ağırlaşan vergilerin nedenini, hükümetin Suriye harekatının yükü olarak lanse ederek, bu yolla tepki gösterip harekata verdiğimiz desteği (!) keserek hükümetin Suriye'deki eylemlerini nasıl desem destekten yoksun bırakmak.

Gibi anlamsız bir şey olmalı. Yazarken bile zorlanıyor insan.

Komedi...

Aklı başında insanların bu kadar naif, bu kadar safiyane yazılarla, kendi düşüncelerine destek bulmaya çalışmaları, ya da karşıt düşüncedekileri rahatsız edeceklerini düşünmeleri umutsuzluk veriyor insana...

Aklı selim diye bir kavram vardı.

Ne olduysa?

2.  Alıntı Originally Posted by watcher46 Yazıyı Oku
    Traktör konusunda verdiğim örnek bulunduğum çevrede birçok küçük ölçekli çiftçinin mahvına sebep olmuştur ve gerçektir,bu konuda namlı olan bir bankada vardır,üretmeden,tüketim ekonomisinin en gerçekçi ve acı sonucu da budur,Hollanda da üretilen traktörü almak için ,baba yadigarı topraktan olmak ve günün sonunda her ikisini de kaybetmek...
    kesinlikle katılıyorum
    engebeli arazisi olan toprağı çok bölük pörçük olan dağ köyü yerlerde zaten fazla traktör yoktur.
    karadenizin köylerinde mesela (samsun vs. hariç) kaç traktör var?
    zaten ihtiyaç yok, olmasa da olur.
    ama gelin iç anadoluya ihtiyaç var. ki 17 sene önce de iç anadoludaki köylerde traktör vardı, o ne ki 35 sene önce de vardı ben bebektim, onca makine içinden dedemin traktörünü sesinden tanır kapıya koşardım :D hangi köymüş o (iç anadolu ve benzeri ova yerler için konuşuyorum) 2 köye 1 traktör düşecek. daha neler.

bölgesel farklara göre bu işler çooook değişir. adamın köy dediği 10-15 hane ise zaten komik bir tespit olur.

gel gelelim bizim o binlerce dönüm arazisi olan köylerimizde şu anda adam başı 50 dönüm yer eken yok. son model traktör alan krediyi ödeyemediği için önce traktörü, sonra ahırdaki malı ağıldaki davarı, en son evi tası tarağı kaybetti, icra kağıdına imza atanlar içeriye de girdi, imza atmazsan bir şey olmuyormuş, yaşı nispeten genç ise y.dışına inşaat işine işçi gittiler de şimdi öyle toparladılar. yaş da varsa onlar bitti zaten. çoluk çocukları okudu atandı da ana babalarına bakıyorlar. köyde değil bunların hiçbiri artık. köylerdeki evlerde düzen dağıldı bi kere, şehire çocuklarının yanına taşındılar.

ABD - ÇİN ilk etap ticaret anlaşmasının imzalanması Aralık’a ertelenebilir / Reuters

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    muhalefet bu taktiklerin yanında muhallebi çocuğu gibi kalıyor ne yazık ki.. oyun parkında durmadan hırpalanan çocuk gibi.. sürekli fair-play..bazen habertürkteki tartışma programlarını kapatıyorum sinirden, pısırıklığı görünce..

oysa o kadar çok hataları var ki iktidarın..tek biri bile normalde seçim kaybettirir..

biraz propaganda ve tartışma teknikleri çalışmaları lazım muhalefetin.. karşılarında papaz kıyafeti bile giyebilecek bir zihniyet var..
    din siyaseti her zaman kazandı ama bununda sonu yavaş yavaş geliyor.eee her yakıtın bir bitişi var. ekrem başkanı örnek alın adam çok akıllı oynuyor bunlarla.acele etmiyor salam gibi dilimliyor.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    sevgili 2ileri1geri kardeşim
    en son sigara şikayet hattını arayıp bir firmayı kapalı alanda sigara içiyor diye şikayet ettikten 2-3 gün sonraaldığım cevpatan bu yana bir daha hiç bir kamu teşkilatının alo şikayet hattını aramam demiştim
    senin öğlen ki bu yazın üzerşine vay be her alocu hat aynı değilmiş demiştim.
    Neyse bu muhabbetin üzerine akşam 16 civarı eve giderken sağlık ocağının önünden geçiyordum. İçeride acayip bir bağırış çağırış vardı. Ne oluyor diye sağlık ocağından içeri girdim 1. katın merdiven başından bi adam (sonradan doktor olduğunu öğrendim.) aşağıda bir kucağında 2 yaşlarında bir bebek olan bayana öyle bağırıyor hakaretler ediyor ki anlamamak mümkün değil. 2 yaşlı karı koca doktorla bebeklikadının arasına girmiş kadını uzaklaştırmaya çalışıyor. Doktor olan zat 95-100 kilo civarı bebekli bayanla bebeği toplasan 50 kilo etmezler. Neyse orada birileri bayanla bebeği dışarı çıakrdılar
    ne oldu diye sordum
    bebeğinin hasta olduğunu işe gidemediğini çocuğuda alıp doktora geldiklerini
    çocuğa bakarken doktora
    bugün işe gidemedim bebeğime baktım banada bir gün rapor verirmisiniz dediğini
    bunun üzerine doktorun kendisine rapor vermeyeceğini emek hırsızı olduğunu devletten çaldığını defolup gitmesini söylediğini
    kendisininde bana hırsız diyemezsin beni kovamazsın dediğini bunun üzerine doktorun kolundan tutup kendisini dışarı attığını bağırmaya başladıklarını çocuğunun korkması üzerine bebeğini alıp merdivenşlerden inmeye çalıştığını
    peşinden gelip hakaretler ettiğini (bu kısmın tamamını gözümle görüdm kulağımla duydum)
    kendisinşinde kaçmak zorunda kaldığını söyledi
    benden öğlen senden gazı aldım ya 184 arayıp olayı anlatmasını gereken incelemenin yapılacağını söyledim yanlarından ayrıldımk
    içim rahat etmedi eve gelince açtım 184 ü
    senden de aldım ya haberi doktora hesap sorduracağım
    olayı şahit olduğum şekli ile anlattım
    doktorun rapor verip vermemesinin kendisini ilgilendirdiğini vermeyebileceğini
    ama 2 yaşında bebeği kucağında olan bir bayana doktorda olsa böyle davranamayacağını hakaretler yağdıramayacağını kolundan tutup çekiştiremeyeceğini merdivenlerden inip kadını kovalayamayacağını bu durumun bir kadına bir insana yakışmayacağını
    helede bunu okumuş yazmış kendini doktor zanneden birinişn bu şekilde davranamayacağğını anlattım
    bi güzel not aldılar gerekeni yapacakalrını anlatıp telefonu kapattılar
    yaklaşık bir saat sonra bir bayan aradı
    bu olayın benimle ilgisi olmadığını eğer bayan ararsa yada aramışsa onun için işlem yapabileceklerini bi güzel anlattı
    bende ona siz doktormusunuz dedim
    hayır ben yetkili biriyim (ne demekse) dedi
    bende hanfendi sizde bayansınız umarım bir gün sizin başınızada böyle bir şey gelmez ben sizin sadece iş olsun diye orada oturtulduğunuzu şikayetleri savmakla görevli olduğunu bu işleri geçmelerini
    olurda o bayanın eşi akşam yada yarın gelip doktora saldırırsa bunun sorumlusunun sağlık bakanlığı ve onun adına bana cevap veren kendisinin olduğunu söyleyip teşekkür ettim kapattım Bu arada bayan halen bana cevap yetiştirmeye çalışıyordu
    senin yüzünden akşam akşam gerildim
    ayhan bey,

siz gerilmişsiniz, diğer tanık olanlar gerilmiş....
    kadın zaten sıkıntılı, perişan.
    doktor hayvanlık etmiş
    ama teknik olarak haklı, kadın hasta değil ki ona rapor versin.

bizim devletimiz devlet olsa "refakatçi" haricinde de hastası olan çalışana bir çözüm bulur... şimdi sistem açık açık git yalan sahte rapor al diyor..böyle sistem olursa hasta doktora saldırır doktor da hastanın üstüne yürür. normal. insanlara neden kızıyorsunuz ki???
    ancak anne baba ya da çocuğunuz yatılı tedavi görür siz refakatçisi olursanız resmi olarak izin hakkınızı kullanabiliyorsunuz

değilse tamamen işyerine kalıyor, işyeri de hele özelse sizi gayet işten bile çıkarır işe gelmediniz için. (diyelim izin hakkınız da bitmişti ki yılın son ayına geliyorsunuz, bitmiş olabilir)

Avrupada senelerce çalıştım. Arayıp hastayım ya da bebeğim hasta dediniz, kimse sizden rapor mapor sormaz. onların hiç mi bebeği hasta olmuyor sanıyorsunuz.

bizim sistemimiz insanlar yalan dolan çevirsin. sonra işini halledemezse birbirini kırsın ama kimse devlete hesap sormasın üzerine kurulu bir sistem.

madem devleti aradınız, bari deseydiniz ki "neden bu anneyi de bu doktoru da bu durumda bırakıyorsunuz?" kök nedene inmezsek bir şeyi çözemeyiz...

6.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Bir yazıyı, hele de bu kadar anlamsız bir yazıyı iki defa alıntılamak başka bir anlamsızlık ama dayanamadım...

Bu yazıyı kaleme alanın tek amacı olmalı...Ağırlaşan vergilerin nedenini, hükümetin Suriye harekatının yükü olarak lanse ederek, bu yolla tepki gösterip harekata verdiğimiz desteği (!) keserek hükümetin Suriye'deki eylemlerini nasıl desem destekten yoksun bırakmak.

Gibi anlamsız bir şey olmalı. Yazarken bile zorlanıyor insan.

Komedi...

Aklı başında insanların bu kadar naif, bu kadar safiyane yazılarla, kendi düşüncelerine destek bulmaya çalışmaları, ya da karşıt düşüncedekileri rahatsız edeceklerini düşünmeleri umutsuzluk veriyor insana...

Aklı selim diye bir kavram vardı.

Ne olduysa?
    Siz de yaptığınız ilave fizik tedavi masrafları ile iktidarın kendi yarattığı yapay güvenlik sorunlarının finansmanı arasında bir ilişki kuramıyorsunuz demek ki. Yazınızdan anladığım bu yalnızca.

Ayrıca birilerini ikna etmek gibi bir misyon biçmiyorum kendime. Yalnızca kendi kişisel görüşlerimi küfür, hakaret etmeden dile getiriyorum. Bundan gocunanlar kendi demokratlıklarını sorgulasınlar bence.

70'li yıllardan bahsediyorsunuz. Benim partim Türkiye İşçi Partisi 2 kez kapatıldı, sosyalist bir parti olmasına rağmen, 141-142'den değil, ikisinde de Kürt kimliği ile ilgili parti programındaki ifadeler sebep gösterilmişti. Yıllar sonra o dönemin demokratlarının bugünün teslimiyetçilerine dönüşmesi kişinin kendi sorunudur ama TİP'nin o gün savunduğu savunduğu evrensel değerlerin bugün de geçerli olduğuna inananlara dokunmayın bari.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Siz de yaptığınız ilave fizik tedavi masrafları ile iktidarın kendi yarattığı yapay güvenlik sorunlarının finansmanı arasında bir ilişki kuramıyorsunuz demek ki. Yazınızdan anladığım bu yalnızca.

Ayrıca birilerini ikna etmek gibi bir misyon biçmiyorum kendime. Yalnızca kendi kişisel görüşlerimi küfür, hakaret etmeden dile getiriyorum. Bundan gocunanlar kendi demokratlıklarını sorgulasınlar bence.

70'li yıllardan bahsediyorsunuz. Benim partim Türkiye İşçi Partisi 2 kez kapatıldı, sosyalist bir parti olmasına rağmen, 141-142'den değil, ikisinde de Kürt kimliği ile ilgili parti programındaki ifadeler sebep gösterilmişti. Yıllar sonra o dönemin demokratlarının bugünün teslimiyetçilerine dönüşmesi kişinin kendi sorunudur ama TİP'nin o gün savunduğu savunduğu evrensel değerlerin bugün de geçerli olduğuna inananlara dokunmayın bari.
    Basit verilerden yanlış çıkarımlarla hangi davaya sağlıkla hizmet edebliirsiniz ki?

Benim bugün bir sağlık paylaşımımı bile bu amaçla kullanabiliyorsunuz...

Benim bir özel sağlık kuruluşuna (sahibi uyanık, Kürt kökenli eski bir ilkokul öğretmeni) verdiğim fizik tedavi ücretini bile kafanızdaki senaryonun uygun yerine yerleştirebiliyorsunuz...

Olmuyor...

Bakın sn ekfuture...

Yaşım, müktesabatım, geçmişim, tecrübelerim ve de entellektüel seviyem öyle zeka oyunları ile yerinden oynayacak gibi değil...

Evrensel değerlere gelince...

Merak etmeyin hepsinden haberim var.

8.  Alıntı Originally Posted by BORA YAŞAR Yazıyı Oku
    Basit verilerden yanlış çıkarımlarla hangi davaya sağlıkla hizmet edebliirsiniz ki?

Benim bugün bir sağlık paylaşımımı bile bu amaçla kullanabiliyorsunuz...

Benim bir özel sağlık kuruluşuna (sahibi uyanık, Kürt kökenli eski bir ilkokul öğretmeni) verdiğim fizik tedavi ücretini bile kafanızdaki senaryonun uygun yerine yerleştirebiliyorsunuz...

Olmuyor...

Bakın sn ekfuture...

Yaşım, müktesabatım, geçmişim, tecrübelerim ve de entellektüel seviyem öyle zeka oyunları ile yerinden oynayacak gibi değil...

Evrensel değerlere gelince...

Merak etmeyin hepsinden haberim var.
    Kapanmış bir konuyu herkesin son lafını söylediğini düşündüğü bir konuyu tekrar canlandırmak "Yaş, müktesabat, geçmiş, tecrübeler ve de entellektüel seviye" ile ne kadar uyumlu onu tam olarak anlayamadım yalnız.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 821/997 İlkİlk ... 321721771811819820821822823831871921 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •