Sayfa 834/997 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884934 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 6,665 - 6,672 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by tilkiii Yazıyı Oku
    Bron - Broen dizisinde de otizmli başroldeki kadın cinayet dedektifi idi.

İstisnalar her zaman olabilir.

Dedigim gibi otizm hafif düzeyde ise bireyde o zaman belki MEB in ilkokullarinda eğitime başlatılabilir

Ama ağır seyredenleri gerçekten zor öğrenciler. Birebir eğitimde çok zorlanmistim.

Hiç konuşma yok hiç göz teması yok hiç komut alma yok, tehlike kavramı yok.

Böyle bir öğrenciyi mesela 25 kişilik bir ilkokul sınıfına verdiniz diyelim. Doğru düzgün özel eğitim dersi almamış sadece normal kabul edilen öğrencilere eğitim vermeye programlanmış sınıf öğretmenleri ne kadar faydalı olabilir?

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Yazdıklarınızın entellektüel düzeyinden bu konunun uzmanı olduğunuz anlaşılıyor...
    Uzmanı olmadığım bir konuda uzman fikri her zaman benim için önceliklidir....
    Kaldı ki bende sizinkine benzer şeyler düşünüyordum uzman olmamama rağmen...
    Otizimli yavrularımız için gösterdiğiniz çaba ve emekleriniz için size minnettarız...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

2.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    MilliGelir ve Enflasyon hesaplamaları eski ve yeni yöntemlerle en az on yıl birlikte açıklanmalı ki sahtekarlığa eğilim zorlaşsın....
    Bi de böyle ABD'deki gibi 1980den beri aynı yöntemi kullanan Gölge istatikçimiz olsa....
    http://www.shadowstats.com/alternate...product-charts
    http://www.shadowstats.com/alternate...flation-charts

3. valla ben bile soğudum bin pişman oldum borsaya girmediğime ne duruyorsun o halde diyelere yüksek miktar terste içerdeyim cesaret edemiyorum diyelim

4.  Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    aksarayda zaten sınıflarını ayırmışlar, tiksindiklerinden arka kapıdan girip çıkartırıyorlarmış bu çocukları.ayrıca velilerine filan sövme gırla. Ben engelli bir birey olarak sol bacağım yüzünden özellikle ilk ve ortaokulda ankara nın göbeğinde yaşadım bunları.Hocası ayrı, öğrencisi ayrı dalga geçerdi sakatlığımla. Ve bu insanlar lafa gelince istisnasız milliyetçi ve müslümanlar.Vicdanları var mı , o nu görüyoruz.
    Eee artık o velilerin ********liği. Bazıları çok acımasız oluyor. Öyleleri ile uğraşmak gerçekten insanı yaralıyor .

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

5.  Alıntı Originally Posted by Tengri Han Yazıyı Oku
    Yazdıklarınızın entellektüel düzeyinden bu konunun uzmanı olduğunuz anlaşılıyor...
    Uzmanı olmadığım bir konuda uzman fikri her zaman benim için önceliklidir....
    Kaldı ki bende sizinkine benzer şeyler düşünüyordum uzman olmamama rağmen...
    Otizimli yavrularımız için gösterdiğiniz çaba ve emekleriniz için size minnettarız...

saygılar/başarılar
    Eyvallah sayın @tengri han

abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

6.  Alıntı Originally Posted by erdixx Yazıyı Oku
    valla ben bile soğudum bin pişman oldum borsaya girmediğime ne duruyorsun o halde diyelere yüksek miktar terste içerdeyim cesaret edemiyorum diyelim
    Borsadan uzak durma eğilimi finansal okur yazarlık düzeyi ile ilgili bir durum. Küçük yatırımcıların en büyük hatası temettü ile mevduat faiz oranları arasında korelasyon kurmaya çalışmalarıdır. Yani faizler % 20 iken temettü getirisi % 5 insanlara cazip gelmiyor ve borsadaki fırsatları elinin tersi ile itiyorlar.

Halbuki % 20 faizin neti en iyi ihtimalle enflasyonla başa baştır, yani aslında para değer kazanmıyordur, yalnızca değerini koruyordur ama % 5 temettü çoğunlukla net gelirdir, hele bir de dağıtılmayan karların şirkette kalarak değer yarattığını dikkate alırsanız f/k'ın düşüklüğüne göre ileride hissenizin değer kazanma ihtimali olacaktır. Şu anda bir çok sanayi şirketinin f/k'sı 6/7/8 civarındadır. Yani bu hisselere yatırdığınız paralar 6-8 yılda bir kendilerini amorti ederler. Kısa vadelerde bu değer kazançları hisse fiyatına yansımayabilir ama orta ve uzun vadede değerini bulması kaçınılmazdır.

Bu söylediklerim doğru sektörler için ve ülkenin ekonomik türbülans içinde olmadığı ya da türbülansın etkilerinin okunabildiği durumlar için geçerlidir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. 07 Kasım Perşembe 14:32 YURT İÇİ YERLEŞİKLERİN DÖVİZ MEVDUATLARI 1 KASIM HAFTASINDA 235 MN DOLAR AZALDI

07 Kasım Perşembe 14:30 YABANCILAR 1 KASIM HAFTASINDA 141 MN DOLARLIK TAHVİL, 19 MN DOLARLIK HİSSE SATTI

8. bireysel alıyor firmalar satıyor

Sayfa 834/997 İlkİlk ... 334734784824832833834835836844884934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •