Sayfa 505/997 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,033 - 4,040 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

toplumu tanımadan ahkam kesiliyor.. evet bu topraklarda tembellik var.. yabancılar kadar çalışmıyoruz.. sıkıya gelemiyoruz..bu çok açık.. ayrıca bir sürü başka neden daha var işşizlik için, iktidarın fahiş hatalarıda dahil olmak üzere hepsini yazdım görebildiğim kadarıyla.. "patron" söylemi diyen kişi sloganlarla yaşıyor ve realitelerden uzak demektir..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. Vw

azete, yeni fabrika için bir milyar euroyu aşkın yatırım planlayan şirketin, koşulların kestirilememesinden ve imaj kaybından çekindiği değerlendirmesinde bulundu. Şirket sözcüsü, Handelsblatt'a yaptığı açıklamada, yeni fabrikanın yeri ile ilgili kararın nihai aşamada olduğunu belirterek "durumu endişeyle izlediklerini” kaydetti.

Gazete, ekonomik açıdan Passat ve Superb modellerinin üretimi için Türkiye'de karar kılındığını ve şirketin bu karardan dönmek istemediğini de kaydetti. Handelsblatt'a konuşan kaynaklar, dolayısıyla fabrika için yer seçiminde değişiklik beklemediklerini belirtti.

DW/BK,BW

y.t.degildir..

3. cakma kasparov biraz adam ol sözünü tut topigi terket insanda biraz yüz olur

4. https://resmim.net/f/RIkWYU.png
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    toplumu tanımadan ahkam kesiliyor.. evet bu topraklarda tembellik var.. yabancılar kadar çalışmıyoruz.. sıkıya gelemiyoruz..bu çok açık.. ayrıca bir sürü başka neden daha var işşizlik için, iktidarın fahiş hatalarıda dahil olmak üzere hepsini yazdım görebildiğim kadarıyla.. "patron" söylemi diyen kişi sloganlarla yaşıyor ve realitelerden uzak demektir..
    Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Türkiye yi karış karış tanıyorum ve iddia ediyorum;"4,5 milyon işsiz insanın için de tembel olup da iş beğenmeyenlerin sayısı 1.000 i geçmez..."
    Dostlarım ne olur kanmayın insanlar iş beğenmiyor/tembel şeklindeki patron,iktidar söylemine
    Yalvarıyorum size prim vermeyin bu algı operasyonuna...
    Patronlar en pis işleri yemeden/içmeden karın tokluğuna yapacak, ekstradan da edeceği küfürlere,aşağılamalara söylenmeyecek köleler arıyor...
    Bulmakta zorlandıkları bu...

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6. Bence VW nin yatırımı bizim için çok daha önemliydi. Bulgaristan'a vermezler inşallah, böyle fırsatlar 20 yılda bir gelir. onu da kaçırmak üzereyiz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    toplumu tanımadan ahkam kesiliyor.. evet bu topraklarda tembellik var.. yabancılar kadar çalışmıyoruz.. sıkıya gelmiyoruz..bu çok açık.. ayrıca bir sürü başka neden daha var işşizlik için.. hepsini yazdım görebildiğim kadarıyla.. "patron" söylemi diyen kişi sloganlarla yaşıyor ve realitelerden uzak demektir..
    Tamam hepsi var bu ülkede...

Tamam da...

Tembelliğin sonucunun verimsizlik olması gerekir mantıksal olarak.

İşsizlik değil.

Neyse...Burada fazla bir bilimsel vs iddia taşımadan yazışıyoruz.

Piyasalardaki bugünkü iyimserliğe gelince :

Biz toplum olarak hızla tepki gösterip daha hızlı olarak da unutmayı becerebiliyoruz.

Temeldeki bozuklukları es geçip bir ufak demeçle ortalığın güllük gülistanlık olacağını varsayıyoruz.

Nasolsa unuturlar...

Geçer geçer. Dert değil.

Şarkılarımız ve dış politikamız böyle.

Yok sayarız olur biter.

Alıntı Originally Posted by engineer✓ Yazıyı Oku
    https://resmim.net/f/RIkWYU.png

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    fabrikada çalışan adam elbette çok çalışıyor, 45 saat çok yuksek bir rakam (ne kadar verimli ayrı bir konu).. burada tembellik ile kasdedilen çalışırken yapılan tembellik değil.. burada kasdedilen iş bulmaya çalışmamak, aileye çok güvenmek, arsa tarla satarak istanbula göç edip daha once yaptığı tarladaki işi bırakmak vb gibi konular.. toplumsal ve sosyolojik yönleri çok. hatta "merak" gibi konuları işin içine kattığında eğitim konusu ile bağlantılı.. bugün kullandığımız tüm icatlar batı kökenliyse, biz anadoluda dururken adamlar avustralyayı bulabiliyorsa bu merakları ve azimleri varsa.. demektir ki bazı temelde sıkıntılar da var.. ancak sosyolojik anlamdaki bu "tembellik" konusu tek başına neden değil, diğer nedenleri de yazdım..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 505/997 İlkİlk ... 5405455495503504505506507515555605 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •