Special Days Image
Sayfa 984/997 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 7,865 - 7,872 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. 8,55 şu an ki sözde enflasyon. 2 ay da 1,84 lük (1,44 ve 0,40 ) baz etkisiyle enflasyon aylıkta 0 bile olsa yıllıkta 10,39 a yükselecek.mb politika faizi de 14 te ve aralıkta 150 veya 200 puan bir indirim geleceğini öngörüyorum.cds 300 puan larda.12 ye düşen politika faizi 10,39 enflasyon ve 300 puan cds.burada 10,39+3=13,39 maliyet hesaplarsak 12 faiz olursa .1,39 luk fark 15 kuruş her bir puan için düşünürsek 20 kuruşlük bir artış oluşumu olmalıdır.ytd.

2. Tüketici Güven Endeksi, Kas'19 - Aylık %5,2 artarak 59,9 oldu.
    Maddi durum beklentisi %6,1 arttı ve genel ekonomik durum beklentisi de %6,9 arttı.

3.  Alıntı Originally Posted by NewsTR Yazıyı Oku
    Tüketici Güven Endeksi, Kas'19 - Aylık %5,2 artarak 59,9 oldu.
    Maddi durum beklentisi %6,1 arttı ve genel ekonomik durum beklentisi de %6,9 arttı.
    Kısa kısa
    1)Bu iktidarın açıkladığı hiç bir veriye inanmıyorum...
    2)Hele ki Anket sonuçlarına hiç itibar etmem
    3)İnsanlar her ay işlerini kaybediyorlar,iş bulamıyorlar ama son 2 aydır hayata daha pozitif bakıyorlar öyle mi?
    Ne oldu son 2 ay da petrol mü bulduk yoksa doğalgaz mı?

Benden kimse bu verilere inanmamı beklemesin....

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

4. Ben neye bakarım?

1)Elektrik tüketimine
    2)Yapı ruhsatı talep miktarına
    3)Ticari kredilerdeki artışa
    4)Otoyollardan geçen araç sayısına
    5)İmalat sanayi kapasite kullanım oranına...
    6)İhracaat miktar endeksine...

Bunlar artıyorsa reel sektör canlanıyordur,iş vardır aş vardır derim....
    Yoksa beni anketlerle kandıramazsınız...

saygılar/başarılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Baktığınız bilgileri ya da verileri kamuya aktaran veren de yine aynı hükümet ve de onların yönetiminde ya da kontrolundeki kurumlar değil mi?

6. Reis Salı günkü grup toplantısında diyor ki;(mealen söylüyorum)Biz aslında istihdam yarattık ama işgücüne katılım yüksek olduğu için,iş arayanların sayısı fevkalede arttığı için işsizlik oranlarımız yüksek çıkıyor diyor...

İlk bakışta haklıymış gibi görünüyor...
    Ancak şu 2 hususu hatırlatmak isterim kendilerine...
    Eskiden 1 kişi çalışıp 5 kişiye bakabiliyorken şimdi 5 kişi çalışıp 1 kişiye zor bakıyor....
    Tabiki ekzejere ediyorum rakamları ama...
    Şimdi kadınlar eşlerine/aile bütçesine katkı sunmak zorunda kalıyorlar....
    Tek maaş yetmeyince kadın temizliğe gidiyor,Mgros da reyon görevlisi oluyor,ne bulursa çalışıyor...
    Geçen bir şirkette çaycı ablamız işe başladı...
    İlk işiymiş..
    Hayatında ilk defa çalışıyormuş...
    Yaşı kaç biliyormusunuz?
    55...
    Ne yapsın geçinmek o kadar zorlaştı ki çalışmak zorunda....

Birde kırsal da yaşayan nufusu şehirlere yığarsanız,geçinmenin zorlaştığı zamanlarda kadın,çocuk herkes çalışmak zorunda kalır...

Konu ile alakası yok ancak kadının hayatın her alanın da olması iyidir ayrıca...

saygılar/başarılar

7.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    6.30TL'nin altına inince ben gözümü diktim.

Ancak takıldığım nokta madem bu kadar ballı, neden piyasa oyuncuları 400 gün sonrası için 6.2756TL'den TL uzlaşmalı dolar alırım kontratına atlamıyor.

Atlamadığını şuradan sezinliyorum, son 2 günde kontrat hacimleri %100 arttı. (2.5 milyon TL'den 5 milyonTL'ye çıktı) Evet yine de çok çok az. Ama bu süreçte kontratlarda döviz satış fiyatı düştü. Bu da 2 gün içinde %100 artan kontrat hacminde vadeli satıcıların daha baskın olduğunu gösterir.

31.12.2020 tarihi için vadeli satıcılar 6.2756TL'lik bir kur değerinde dahi neden baskınlar?

Yani 31.12.2020 tarihinde 6.2756TL'den dolar satmak isteyenler almak isteyenlerden neden daha istekli?

İşte burada takıldım.
    akbabalar opsiyon üzerinden pozisyonlanmış olabilirler; bir takım sentetik swaplar işin içinde olabilir..bu bizim görebildiğimiz hacim, piyasanın küçük bir bölümü; bir anlamda buz dağının görünen kısmı..ky ler asıl derinliği oluşturan OTC pozisyonları görme imtiyazına sahip değildir..

hatta şöyle söyleyeyim; bizimki gibi sığ piyasada OTC pozisyonu için borsayı manipüle eden balinaların varlığından bile söz edilmişti bir ara...tabii ne kadar doğru bilemeyiz..en doğrusunu akbabalar bilir

ancak yine de, sorduğunuz sorular üzerinde düşünülmesi gereken sorular..
    ytd..

8.  Alıntı Originally Posted by effendy75 Yazıyı Oku
    akbabalar opsiyon üzerinden pozisyonlanmış olabilirler; bir takım sentetik swaplar işin içinde olabilir..bu bizim görebildiğimiz hacim, piyasanın küçük bir bölümü; bir anlamda buz dağının görünen kısmı..ky ler asıl derinliği oluşturan OTC pozisyonları görme imtiyazına sahip değildir..

hatta şöyle söyleyeyim; bizimki gibi sığ piyasada OTC pozisyonu için borsayı manipüle eden balinaların varlığından bile söz edilmişti bir ara...tabii ne kadar doğru bilemeyiz..en doğrusunu akbabalar bilir

ancak yine de, sorduğunuz sorular üzerinde düşünülmesi gereken sorular..

VIOP'ta USDTRY_12/2020_VIS kodlu kontratların satış tarafını kimlerin açtığını görebiliyor muyuz?

Terminali olanlar bakabilir mi?
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Sayfa 984/997 İlkİlk ... 484884934974982983984985986994 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •