Sayfa 158/997 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 1,257 - 1,264 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Millet dth i cozsun ya da sistem disina cikarirsa dolar kisa surede zirve yeniler
    Borsa neden coktu bu hafta
    Suriye riski var hatta urfa da doktor izinleri iptal edilmis
    Bankalarin durumu fecaat
    Iran riski ciddi7
    Bunlar piyasayi bozuyor ama dolari artyirmiyor
    191 m dolar iyi para
    Imf yerini dth aldi ki secim iptali s400 lerin gelmesi mb in 800 puan faiz indirmesi gibi onlarca sebep de dolari arttirmamisti

doların artışı merasimle borazanla gelmiyor..

bekliyor.. bekliyor.. şartlar olgunlaşınca gelmesi gereken seviyeye geliyor..

Turk ekonomisinde geçen seneye göre değişen bir şey yok.. hatta daha kötü..

palyatif tedbirlerle hayali bir portre resmediyorlar.. ama gerçeklerle alakası yok..

halkın dth larını arttırması bu nedenle, inanmıyor hayal satanlara..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

3. Kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P) Türk bankalarındaki batık kredi miktarının gelecek 12-18 aylık dönemde iki katına çıkmasını bekliyor.
    S&P'nin Türkiye raporunda “Eylül 2018’deki yüzde 3.5 olan (bankacılık) sektöründeki tahsisi gecikmiş sorunlu kredi oranının gelecek 12-18 ayda yaklaşık yüzde 6’ya yükselerek ikiye katlanmasını bekliyoruz.” denildi.
    Öte yandan S&P’ye göre sorunlu kredi tanımına ‘yeniden yapılandırılan’ kredilerin de eklenmesi durumunda bu oranın çoktan yüzde 10’u geçmiş durumda ve baz senaryoya göre bu oran gelecek yıl yüzde 20’ye kadar yükselebilir.

04.12.2018 tarihli haber. Adamlar uyarmış.

4. 2 sey vardi forum acildigindan beri soylerim
    Tonlarca kisi itiraz etti ilk basta sonra vay be adam hakliymis dediler
    Efendim fed bagimsiz oyle trump istiyor diye degismez
    Ora muz cumhuriyeti deeelll....
    Fed ve trump ikilisi dolari sopaliyor surekli
    Birde bunlara dth cilar eklendi
    Trump fed ve dth cilar..
    Dolarin 3 kabusu oldular.
    Trump ve fed yurtiçi sikintilara donemsel ilac oluyordu kisa sureli
    Ama dth cilar durun bende yardim edeyim bunlara dolari frenleyelim dediler

Fed/Bullard: Fed'in son faiz indirimi kararına muhalif oldum çünkü 50 baz puan ve daha büyük indirim daha uygundu

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

halk dth larına sahip çıktı ..
    şimdi durmadan ağlayanları görüyoruz tv lerde.. forumlarda..medyada..sağda solda..
    neymiş dth çılar aldıkça dolar artmazmış..

öyle bir artar ki şaşırır kalırsınız.. siz satın biz alalım.. zaten alıyoruz.. bakın halk hala alıyor haberlerde geçiyor bu bilgi.. dünya ölçeğinde alım gücümüzü koruyoruz.. mesela 100 dolara geçen sene aldığım kitabı yine 100 dolara amazondan alıyorum.. dth alanların çoğu tl ye karşı sözde taşıma maliyetini umursamıyor.. kitabını alabiliyor mu? tatilini yapabiliyor mu ? dolar ile alınan/satılan şeyler üzerinden düşündüğünde onun için bir problem yok.. hatta tl kazanıyorsa doların suni baskılanması daha çok dolar biriktirebilmesi için bir avantaj..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

7.  Alıntı Originally Posted by discretus Yazıyı Oku
    halk dth larına sahip çıktı ..
    şimdi durmadan ağlayanları görüyoruz tv lerde.. forumlarda..medyada..sağda solda..
    neymiş dth çılar aldıkça dolar artmazmış..

öyle bir artar ki şaşırır kalırsınız.. siz satın biz alalım.. zaten alıyoruz.. bakın halk hala alıyor haberlerde geçiyor bu bilgi.. dünya ölçeğinde alım gücümüzü koruyoruz.. mesela 100 dolara geçen sene aldığım kitabı yine 100 dolara amazondan alıyorum.. dth alanların çoğu tl ye karşı sözde taşıma maliyetini umursamıyor.. kitabını alabiliyor mu? tatilini yapabiliyor mu ? dolar ile alınan/satılan şeyler üzerinden düşündüğünde onun için bir problem yok.. hatta tl kazanıyorsa doların suni baskılanması daha çok dolar biriktirebilmesi için bir avantaj..
    olaya yalnızca dth açısından değil, döviz kredileri açısından da bakılırsa anomali daha net ortaya çıkıyor..

döviz kredilerinde artık yaprak kıpırdamıyor..hatta yaprak dökümü çoktan başladı..

bht nin öfkeli ışık saçanları bu konuya nedense değinmiyorlar..
    ytd..

8. Ve ilk anket ortaya çıktı.

Katılımcıların yüzde 10'u Ali Babacan'a, yüzde 7.3'ü de Ahmet Davutoğlu'na "oy vereceğim" dedi.

https://odatv.com/ve-ilk-anket-ortay...-20091949.html

Sayfa 158/997 İlkİlk ... 58108148156157158159160168208258658 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •