Sayfa 596/997 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,761 - 4,768 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by MedwiG Yazıyı Oku
    eyvah sayın Bora Yaşar gene gitti
    .
    Bir ülkede yalakalığın getirisi, dürüstlüğün getirisinden fazla ise, o ülke batar. Montesquieu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
    En güzeli dışardan seyretmek....gerekirse ender yazmak....böylesi daha huzurlu oluyor...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Şunun hakkında bilgisi olanlar var mı?

En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

4.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şunun hakkında bilgisi olanlar var mı?

Ben ne zamandır yaklaşık 1 yıl bu vergi artışlarını ve yeni vergileri bekliyordum. Brexsit gibi sert mi yumuşak mı. Daha neler gelecek göreceğiz. 170 milyara çıkmış bir bütçe var sonuçta.

5.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Ben ne zamandır yaklaşık 1 yıl bu vergi artışlarını ve yeni vergileri bekliyordum. Brexsit gibi sert mi yumuşak mı. Daha neler gelecek göreceğiz. 170 milyara çıkmış bir bütçe var sonuçta.
    Arthur Laffer teorisinde haklıysa (ki uzun süreli deneyimler haklı olduğuna işaret ediyor) bu şekilde daha fazla vergi toplayamazlar.

Hatta Laffer eğrisinin 1. türevinin negatif olduğu alana girme riskleri çok fazla. Bu durumda da toplanan vergi şu anki miktarın da altına düşebilir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6. Gelir vergisi bu. Servet vergisi değil.

Futbolcular, Doktorlar, Dişçiler, Avukatlar ve Sarı Taksi plaka sahipleri de buna uygun adil gelir vergisi vereceklerse çok iyi olur. En çok parayı bunlar kazanıyor. En az gelir vergisini de bunlar veriyorlar!

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Şunun hakkında bilgisi olanlar var mı?

Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku
    https://www.paraanaliz.com/2019/ekon...ar-oldu-39655/ burada da adam bes ve işsizlik fonunun nasıl yağmalandığını anlatmış.Aslında içinde yaşamasak komik ülke bütün bu yağma ve soygunu yapanlar herkese fetö metö terörö deyip konuyu kapatıyor.Kamunun zararı kimin umrundaki kamu ne ? salça markası mı?
    kamunun zararı beni umrumda.. sizinde olmalı ve aslında olduğu için zaten yazmışsınız..

çoğunluk böyle olsa bunlar böyle rahat at koşturamazlar.. BES topiğinde bu konuları (işşizlik fonunun sorumsuzca harcanması) biz yıllar once yazıyorduk.. "deprem paralarını" iç etmiş bir zihniyetten zaten başka bir şey beklenemez.. hazır olan her türlü kaynak ve fon onların malı gibi harcıyorlar..

a.k.p. partisinin elinden dış politika "kullanışlı" enstrümanını almak gerekir.. halk bilmeli ki muhalefetin farklı bakış açısı ve tarzı olabilir ancak sözkonusu olan ülke güvenliği ise muhalefet gönül rahatlığı ile desteklenebilir..

muhalefetin bir çok platformunda bunları dile getirdim.. gücüm yettiğince.. yapılan bir çok güzel şey ve tasarı öneri var.. ancak a.k.p. partisinin güvenlik politikaları üzerinden yürüttüğü politikalar gerçek konuların konuşulmasını engelliyor..

BES sistemi, işşizlik fonu.. yüksek vergiler.. rüşvet ve yolsuzluğun yüksek oluşu.. ihalelerin şeffaf olmaması..bir çok skandal icraata imza attılar..

daha once de önerildi.. tekrarlamakta sakınca yok : herkes abd de olduğu gibi (ücretliler ve diğerleri, herkes) beyanname doldurmalı.. verdiği yüksek vergileri görmeli.. ve hatta hiç vermeyenleri de görmeli..
    Son düzenleme : discretus; 19-10-2019 saat: 23:30.
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

Sayfa 596/997 İlkİlk ... 96496546586594595596597598606646696 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •