Sayfa 397/997 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    İnsan utanır bu satırları yazarken. Vatandaşları da tehdit edersiniz tabi, moderatörden yüz buldunuz.
    benim çezam bugün bitti
    ve hiç birzaman burada söyleyecek ve yazacaklarımı ne birinden korkarak yazmamazlık ettim nede birini arkama aldım

utanacak biri varsa sensin
    ekmeğini yediğin memlekete hainlik yapmaya kalkıyorsun
    yok biz bukadarız yok bu kadar oyumuz var ayrımcılık isteriz sonrası sonra özerklik toprak istemeye kadar gidecek vukugu
    anlamayacak kadar safmı duruyoruz isteklerin çokmu masum geliyor sana
    yazı yazık senin gibi tipler pravakötörler yüzünden
    gerçek kürt olup tük vatandaşı olan vatanına sahip cıkanlarıda adlarını lekeliyorsun

2.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    tüm gün hangi soruya ne cevap veridn, okuyacak vaktim yok.

size bu hak verilirse, bizde başlayacağız (lazca) ana dilde eğitim diye.

çıkarız bizde dağlara, her yer dağ zaten.

Abhazlar Afrikalılar Arnavutlar Araplar Azerbaycanlılar Boşnaklar Çerkesler Gürcüler Kırım Tatarları Osetler Pomaklar Romanlar Süryaniler v.s.

sıraya girsin, ana dilde eğitim istiyoruz, ortak dilimiz de ingilizce olsun veya halk oyu ile belirleyeceğimiz bir dil.

bizler de bir bayrak arayışına girelim mi, ortak bayrağımız olacak mı. ?
    Okumadığınız belli, "Size"demekle Kürt olduğumu zannettiğiniz ortaya çıkyor. Maalesef değilim. Türküm ve bu sorunun yarın beni de çocuğumu da ailemi de yakınlarımı da etkileyeceğini öngördüğümden (istediğimden değil) konunun şiddet sarmalından çıkarılmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Eylül ayında bütçe 21 milyar tl açık vermiş. Bu ne demek biliyormusunuz kişi başına yalnız Eylül ayında 262 tl borçlandık. Her ay böyle gidecek, hatta artarak gidecek. Nereye kadar dayanabilir bu ülke? Benim yaklaşımım budur, yarın öbür gün sıkıntım olsa Türkünün de Kürdünün de deyip yurt dışına yerleşmem 24 saatimi alır. Gideceğim yer de öyle matah bir yer değil ama hiç değilse etnik kimlikleri hakaret sıfatı olarak kullanmayacak kadar medeni insanların yaşadığı bir ülke olacak.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3.  Alıntı Originally Posted by erman07 Yazıyı Oku
    benim çezam bugün bitti
    ve hiç birzaman burada söyleyecek ve yazacaklarımı ne birinden korkarak yazmamazlık ettim nede birini arkama aldım

utanacak biri varsa sensin
    ekmeğini yediğin memlekete hainlik yapmaya kalkıyorsun
    yok biz bukadarız yok bu kadar oyumuz var ayrımcılık isteriz sonrası sonra özerklik toprak istemeye kadar gidecek vukugu
    anlamayacak kadar safmı duruyoruz isteklerin çokmu masum geliyor sana
    yazı yazık senin gibi tipler pravakötörler yüzünden
    gerçek kürt olup tük vatandaşı olan vatanına sahip cıkanlarıda adlarını lekeliyorsun
    Bir senin kullandığın Türkçeye bak bir de benimkine, kimin utanması gerektiği ortaya çıkar.
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bir senin kullandığın Türkçeye bak bir de benimkine, kimin utanması gerektiği ortaya çıkar.
    kıvırma
    yazma noksanlıgım olabilir ama ifade eksiligim asla yazdıklarım gayet acık ve net

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,621
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Okumadığınız belli, "Size"demekle Kürt olduğumu zannettiğiniz ortaya çıkyor. Maalesef değilim. Türküm ve bu sorunun yarın beni de çocuğumu da ailemi de yakınlarımı da etkileyeceğini öngördüğümden (istediğimden değil) konunun şiddet sarmalından çıkarılmasının önemli olduğunu düşünüyorum.

Eylül ayında bütçe 21 milyar tl açık vermiş. Bu ne demek biliyormusunuz kişi başına yalnız Eylül ayında 262 tl borçlandık. Her ay böyle gidecek, hatta artarak gidecek. Nereye kadar dayanabilir bu ülke? Benim yaklaşımım budur, yarın öbür gün sıkıntım olsa Türkünün de Kürdünün de deyip yurt dışına yerleşmem 24 saatimi alır. Gideceğim yer de öyle matah bir yer değil ama hiç değilse etnik kimlikleri hakaret sıfatı olarak kullanmayacak kadar medeni insanların yaşadığı bir ülke olacak.
    Okudum baktım tüm gün gönderilerinize,

benim sorularıma cevap bulamadım.

paranız var anlaşılan, Türküm diyorsunuz, anında kaçarım ülkeden gerekirse. 24 saat içinde

sizi tutan yok kaçın gidin bugünden,

biz laz, çerkez vs vs bu coğrafyada, bu topraklarda bu Bayrak altında yaşamaya devam edeceğiz. Türkçe ana dilde eğitim alarak.

biraz çelişki var yazınızda, size hakaret yok, etnik kimliğiniz Türk ama savunduğunuz şeyler pkk cümleleri.

ne olduğunuz da ırkınız da, söylemlerinizde belli değil, NET değilsiniz.
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,621
     Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    tüm gün hangi soruya ne cevap verdin, okudum, anladıysam kürt olayım bende ( sorduklarıma açık açık cevap beklerim )

size bu hak verilirse, bizde başlayacağız (lazca) ana dilde eğitim diye.

çıkarız bizde dağlara, her yer dağ zaten.

Abhazlar Afrikalılar Arnavutlar Araplar Azerbaycanlılar Boşnaklar Çerkesler Gürcüler Kırım Tatarları Osetler Pomaklar Romanlar Süryaniler v.s.

sıraya girsin, ana dilde eğitim istiyoruz, ortak dilimiz de ingilizce olsun veya halk oyu ile belirleyeceğimiz bir dil.

bizler de bir bayrak arayışına girelim mi, ortak bayrağımız olacak mı. ?
     Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Zihnin dilinden de bozuk emin ol.
    Erman07 ile uğraşmayı boş verin

yazılarım ve sorularım gayet açık ve net.

gerçekten bir Türk vatandaşı olduğunuzu beyan ettiniz, fikirlerinizi merak ediyorum. ?
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Okudum baktım tüm gün gönderilerinize,

benim sorularıma cevap bulamadım.

paranız var anlaşılan, Türküm diyorsunuz, anında kaçarım ülkeden gerekirse. 24 saat içinde

sizi tutan yok kaçın gidin bugünden,

biz laz, çerkez vs vs bu coğrafyada, bu topraklarda bu Bayrak altında yaşamaya devam edeceğiz. Türkçe ana dilde eğitim alarak.

biraz çelişki var yazınızda, size hakaret yok, etnik kimliğiniz Türk ama savunduğunuz şeyler pkk cümleleri.

ne olduğunuz da ırkınız da, söylemlerinizde belli değil, NET değilsiniz.
    Gerekirse dedim, zorda kalmadan kimse vatanını terketmez.

Kürt kimliğine vurguyu yalnızca PKK yapmıyor, AKP'ye oy veren çok sayıda Kürt de aynı hassasiyetlere sahip. Keza Hüdapar var, AKP'nin Kürt versiyonu. Daha geçenlerde Saadet Partisi Genel Başkanı da ana dil eğitimini savunduklarını dile getirdi. Ayrıca Türk sosyalistlerinin entellektüel kapasitesi yüksek olanların ezici çoğunluğu da benim gibi düşünüyor.

Zaten sorunu terör, PKK sorunu olarak görmediğiniz belli. Sizi rahatsız eden Kürt kimliği vurgusu. Bunu defalarca dile getirdiniz. Aslında çözüm sürecinde bildiğim kadarıyla PKK'nın iyice ihtiyarlamış olan lider kadrosuna 10 sene Türkiye'ye girme yasağıyla af getirilseydi, silah bırakacaklardı, şiddet de Kürt sorunu ile birlikte anılmayacaktı. Ancak derin devlet PKK gibi bir aracı Kürt kimlik taleplerini ötekileştirmeye yararlı olacağı kaygısıyla canlı tutmayı tercih etti. Bugünde bunun sonuçlarını yaşıyoruz.
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by guneysu Yazıyı Oku
    Erman07 ile uğraşmayı boş verin

yazılarım ve sorularım gayet açık ve net.

gerçekten bir Türk vatandaşı olduğunuzu beyan ettiniz, fikirlerinizi merak ediyorum. ?
    Birleşmiş Milleteler azınlıklar konusunda standart bir uygulama getirirse ben sonuna kadar desteklerim Ama bu konuda herkes aynaya baksın ve iki yüzlü olduğunu itiraf etsin.
    Winter is coming...

Sayfa 397/997 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •