Sayfa 554/997 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,425 - 4,432 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

1. Borsada satış yasah
    Dolarda alım yasah..
    Faizlerde yön zaten tek..

Garan da işlem hacmi 20Milyon
    Akbank 18M
    ykbnk şaka gibi 1.8M
    vakbn 7.8M

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by MKA55 Yazıyı Oku
    Doğruların veya yanlışların kesin çizgilerle belirlendiği bir çoğrafyada yaşıyoruz ve

geçmişte yapılan yanlışların maliyetleri günümüzde önümüzde...

Önceliğimiz hesaplaşmak mı yoksa

Doğrularla hareket ederek bir an önce toparlanmak mı olmalı?

Mustafa Kemal mandacı ve bir kaç yıl sonra kendisine DİKTATÖR diyecek olan Halide ile ülkenin işgal altında olduğu günlerde hesaplaşmaya kalksa başarıya ulaşma olasılığı ne olurdu Sayın BORA YAŞAR?
    Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşımızı bugünkü duruma örnek olarak göstermeniz bence hiç de doğru olmadı.

Neresini benzettiniz ki?

Kurtuluş Savaşımız, padişah her zul'ü kabullenmişken, yurdu fiili düşman işgalinden kurtarmak için yapılmış ulusça ortak savaşımız.

Varoluş ve kuruluş hikayemiz.

Hesaplaşma durumuna gelince...Ben kimsenin, bu konuda yönetimle hesaplaşma içinde olduğunu sanmıyor, görmüyorum.

Hukuken Erdoğan'dan hesap soracak bir makam da yok zaten.

Bize gelince: alkışlasak ne olacak, hesap sorsak ne hükmü var.

Yaptığımız gevezelik.

3. Zaten herşeyi hep o eskilerle karşılaştırma/denkleştirme/anma huyları var bir de...Ama o zamanlar hataları yapan sonra da temizlemeye çalışan aynı kişiler değildi...

Ve çok çok daha büyük boyutlardaydı o eskiler...Alakası bile yok yani...

4. "...

Açıkça sormak gerekir: Mustafa Kemal'in verdiği ulusal bilinci, İsmet Paşa, örneğin Feyzioğlu'na verebildi mi?.. Hayır! Mustafa Kemal'in İsmet Paşa'ya öğrettiği ulusal onur bu okulda kime öğretildi?.. Kimseye! Bakınız Atatürk'ün tam bağımsızlık ilkesi İsmet Paşa'nın ağzında sadece suçlama konusu. Kime karşı?.. Yabancı sermayeye mi?.. Hayır. Petrol şirketlerine mi?.. Hayır. Kıbrıs çıkartmasına engel olan Amerikan Hükümeti'ne mi?.. Hayır. Sadece ve sadece Mustafa Kemalci gençlere karşı!..

Ulusal Kurtuluş Savaşı'nın kazandırdıklarını, çok partili düzende satmışız bir bir. Bu düzen de, Türkiye'yi çağdaş uygarlık yolundan uzaklaştırmıştır. Düzen, bir tek ulusal onur ve bilinçle yetişmiş lider çıkartmamıştır.

..."

UĞUR MUMCU

Paylaşımlarımda sık sık geçmişe gönderme yapmamın nedeni

Soruna doğru teşhis koymaktan uzak

yaşadığımız son 17 yılı SONUÇ olarak değil NEDEN olarak gören hayalci anlayış nedeniyledir Sayın BORA YAŞAR...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Benim yazdığıma yanıt değil alıntıladığınız...

Ben son derece net sordum: Mustafa Kemal ve Kurtuluş Savaşımızı bugünkü duruma örnek olarak göstermeniz bence hiç de doğru olmadı.

Neresini benzettiniz ki?

Neyse...

Benim bu başlıkta ve bu havada bunları tartışacak halim yok.

CHP nin taraftarı ya da sözcüsü falan da değilim.

Bir vatandaş olarak içine düştüğümüz duruma neden olanlarla benim derdim.

Onu da hain damgası yemeden sormaktan acizim.

İyi günler size...

6. Al benden de o kadar...

7. Trump'ın mektubu içierdiği ağır ifadeler nedeniyle çok konuşuldu. Ama Beyaz Saray (Trump)'ın mektubun içeriğini açıklama sebebi bu ifadeleri ifşa etmek değildi.

Trump Kuzeydoğu Suriye'den asker çekerek Türkiye ile karşı karşıya gelmekten kurtulacağını düşünüyordu ama hesabını yapmadığı bir şey vardı. Bu coğrafyadan 4-5 yıldır Batı medyası kanalıyla insanların belleğine nakşedilen bir takım imajlar vardı. Önce Işid görüntüleri, arkasından bu güruhla savaşan ve onu yenen ve verdiği görüntülerle ortadoğu coğrafyasında İsrail'den sonra batı değerlerine en yakın bir toplum imajı medya vasıtasıyla toplumun belleğine yerleştirildi. İşte Trump'ın öngörmediği, belleklere yerleşmiş bu imajın Amerikan toplumunda bir vicdan tetiklemesine neden olacağıydı. İsteyenler bu tetiklemeye ABD'de medya ve şov dünyasında çok etkin olan yahudilerin katkısına vurgu yapabilir ki çok doğru bir saptamadır, durum değişmez. Sonuçta zaten hakkında süren soruşturmalar nedeniyle azil soruşturması süren Trump o güne kadar yüzyüze olduğu sorunlardan çok daha etkili ve üstelik kendi saflarına bile sirayet eden bir problemle karşı karşıya kalmıştı. Şimdi yapmaya çalıştığı da ABD kamuoyundaki "Işid'i yenilgeye uğratan Kürtleri satan başkan" imajından kurtulma çırpınışlarıdır.

İşte mektubun açıklanma sebebi budur, içeriğinden önemli olanı tarihidir. Tarihin ifşa edilmesi operasyon başlamazdan önce Erdoğan'a güçlü bir mesaj gönderildiğine kanıt olmaktadır. Bu şekilde Trump Suriye operasyonu için Erdoğan'a yeşil ışık yakmadığını kanıtlayarak kendini ABD kamuoyu vicdanında temize çıkarmaya çalışmaktadır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8. ya bu mka denen arkadaş her eleştiriye reisini kim, tasman nerde, gdolu tohumsunuz gibi son derece akılcı ve demokrat cevaplar verirken nedense kendisini ve perinçekçiliğini ciddiye alamıyorum. Sen adam etiketlemeye devam et işte her muhalifi hain ilan ettiğinde hedeflediğin muassır medeniyetler seviyesine ulaşacaksın dostum.

Sayfa 554/997 İlkİlk ... 54454504544552553554555556564604654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •