Sayfa 26/997 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 201 - 208 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    adam süzme dolandırıcı, sözde amerikada çalışıyor lakin ssk'dan emekli oluyor
    50 tl. fazla promosyon nereden alırım diye topik topik aylarca geziyor
    bu arada amerikan iş bulma kurumunun önünde çadır kuruyor, yaşlılara türkiyeyi kötülüyor..
    dediklerimin hepsi dogru

Amerikada yasayip SGK dan emekli olunamaz diye bir sey yok. Bilmedigin konu hakkinda yorum yapiyorsun kendini gulunc duruma sokuyorsun

Ayrica bir Amerikali 1 cent icin adam bogazlar.

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    bu adam zamanında az daha özgür demirtaşa asistan olacaktım diye sallıyordu
    sonra kalkıp emekli oldum diyor, buna göre özgür hocadan en az 10 yaş daha büyük olman lazım
    adam kıçının kılları ağırmış bir adamı niye asistan alsın, kaldı ki o yaşta senin akedemik pozisyonun ne.?
    daha sonra millete bu swap olayı nedir bir daha anlatır mısınız diye soruyor, hangisini anlatalım..?
    asistanmi?

haydaaaa

ben boyle bir sey demedim. Kanitlamazsan ozur dile.

Demirtas benim Boston dan arkadasimdi. 30 sene gecmis simdi gorse beni hatirlamaz o baska

3. Niye gidiyor başlığı açanın kerameti işte

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. 5.80 geçerse 5.85'e yapışır...

Paylaşımlarım sohbet amaçlıdır...
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Dışarıda belirgin bir bozulma, içeride olağanüstü bir durum olmadığına göre, kurun hareketini ben artık "izin verilen" "kontrollu" bir hareket olarak kabul etmeye başladım.

"Guiding hand"den ....

6. Uçan Türkiye den manzaralar, eğitimde bir kaç çağ birden atlamışız yine.
    Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü'nün (OECD) 2019 yılı eğitim raporu, Türkiye için iç açıcı bir tablo ortaya koymadı. 2016 verileriyle hazırlanan rapora göre, Türkiye'de ilkokuldan üniversiteye kadar her bir öğrenci için yıllık 5 bin 633 dolar harcanıyor.Bu oran OECD ortalamasında 10 bin dolar civarında.

Türkiye'de son 10 yılda üniversitelere kayıt yaptıranlar iki misli arttı. Ancak iş bulabilen üniversite diplomalı gençlerin oranı 6 puan azalarak yüzde 66'ya geriledi. Türkiye bu alanda OECD içinde son sırada.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by loner Yazıyı Oku

Türkiye'de son 10 yılda üniversitelere kayıt yaptıranlar iki misli arttı. Ancak iş bulabilen üniversite diplomalı gençlerin oranı 6 puan azalarak yüzde 66'ya geriledi. Türkiye bu alanda OECD içinde son sırada.
    Üniversitelerimiz, korkarım, ülkenin ihtiyacı olan insanı yetiştirmiyor.

Kendi kafasına göre belirlenmiş branş ve konularda kendi keyfine göre eğitim hizmeti vermekte.

Oysa en önemli kaynağımız olan insan kaynağının, ülkenin sinai ve hizmetler sektörlerinin ihtiyacı ve rekabet gücüne katkı verecek şekilde yetiştirilmesi gerekli.

Ha diyeceksiniz ki, hangi kaynağımızı doğru dürüst kullanıyoruz ki...

Ekilebilir alanlarımız, meralarımız, otlaklarımız, akarsularımız, doğamız, ormanlarımız bu rantçı talancı sürü tarafından acımasızca yok ediliyor.

İnsanımız da payını alacak tabi bu umursamazlık, sorumsuzluk ve cehaletten.

8. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yaptığı konuşmada sınıf mevcutlarının 20-30 arası olduğunu söylemesinin ardından Türkiye'nin dört bir yanından sınıfların kalabalık olması sebebiyle şikayetler yağdı.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/e...a_sigmadi.html

Yine algı oyunu, yine yalan.

Sayfa 26/997 İlkİlk ... 1624252627283676126526 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •