Sayfa 602/997 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon
Arama sonucu : 7970 madde; 4,809 - 4,816 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz IV

hdp çizgisinin görmek istediği böyle bir şey..sözde "dolmabahçe mutabakatı"..

bu olduğu takdirde ülke "süper durumda" , eğer değilse "böyle olmadığı için berbat durumda" tarzında abuk ve bencil bir tavır.. komedi..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

2. ben terörizmi de anti demokratik uygulamaları da kınıyorum, birini protesto diğerine destek nasıl oluyor. discretus a göre hayat ya siyah ya beya gri diye bir renk yok.Hayat o kadar basitmiydi ya? eleştirilere cevap veremeyince şu hainsin host sus hos hus hikayelerine de bayılıyorum ulusalcıların.

aynen discretus..

üç kuruşluk akıllarıyla ekonomik krizin sebebi savunma harcamaları dedirtecekler..

o iş öyle oluyorsa Çin ve Amerikanın devasa savunma(!) harcamalarıyla kaç tane ülke doyar onu napıcaz.. onlar niye krizde değil...

Bu ülkenin insanı aç gezer yine ordusuna bakar, sahip çıkar mevzu o değil..

Mevzu bu işi beceremeyen ve becermeye hiçte niyeti olmayan yönetim...

olaya siyah ve beyaz bakmıyoruz vergi konusunda.. bu çok açık.. aksini bize göstermen lazım vergi konusunda.. yıllardır "vergiler yuksek", "yönetimde keyfiyet var", "sayıştay denetimi neden yok" tarzı vergilerimizin gittiği her yerin denetlenmesi gerektiğini söylüyoruz.. hiç bir kurum bundan muaf değil, askeri harcamalarda muaf değil.. olmamalı..vergi konusunda oldukça hassasım ve arşivdeki yazılarım bu hassasiyeti net yansıtıyor..

diğer yandan.. vergi yuksekliğini "guvenlikçi politikalara" bağlayanlar esasen olaya "siyah-beyaz" penceresinden bakıyorlar.. bu da çok net.. zaten sürekli yakınan ama çözüm üretmeyen.. ürettikleri çözümleri dönüp dolaştırıp sözde "kürt sorununa" bağlayanların bunu anlamalarını bekleyemeyiz.. eğer "anti demokratik" bir şey varsa mutlaka sözde "kürt sorunu" ortaya servis edilir her durumda.. ülkede bir kürt sorunu yoktur.. az gelişmişlik ve feodalite sorunu vardır.. ve ek olarak dinci retoriğin bazı kesimlerde hala yaygın ve istismar aracı olarak kullanılması sorunu vardır..tabii 17 yıllık iktidarın ürettiği sayısız ek sorun da var..
    It is not because things are difficult that we do not dare, it is because we do not dare that they are difficult. (Seneca)

5. Türkiye, ABD ile varılan mutakabat kapsamında, teröristlerin çekilmesi için belirlenen 120 saat sürenin dolmasını beklerken PKK elebaşı Cemil Bayık'ın teröristlere 'Bölgeden çıkmayın' talimatı verdiği ortaya çıktı

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Türkiye, ABD ile varılan mutakabat kapsamında, teröristlerin çekilmesi için belirlenen 120 saat sürenin dolmasını beklerken PKK elebaşı Cemil Bayık'ın teröristlere 'Bölgeden çıkmayın' talimatı verdiği ortaya çıktı
    Bu konular Trumpun sorunu.
    Trump çıkın demesine rağmen çıkmazsa Trumptan çekecekleri var şimdiden söylemesi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

7. Son iki haftada Suriye'nin kuzeyindeki 8 kentten çekilen ABD askerleri, Kobani'nin güneyindeki Sirin Hava Üssü'nü de boşalttı.

Sayfa 602/997 İlkİlk ... 102502552592600601602603604612652702 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •