Sayfa 103/308 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 817 - 824 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

hakim ortakların 2 avm si var sanırım armada ve panora , Birini nakite çevirip çıkmak istemeleri normal durum rekabet ciddi arttı avm pazarında fiyat ıyi seviyelerdeyken alici varsa çıkmak mantıklı.

2.  Alıntı Originally Posted by cvkaya Yazıyı Oku
    Hisse içinde birikmiş hissebaşı 7 TL kar var ama hisse 4.5TL den işlem görüyor
    Arkadaslar 1-2 gün öncesinin sohbetlerine göz gezdirdim.Siz ne yediniz ne içtiniz ya .Sevgili arkadaslar 9.ay sonu kasada 17 milyon para var 12.ay sonu olsa olsa 28-29 milyon civarı olur.Temettü tarihine kadar toplanan bütün parayı dağıtıyor zaten..Olmayan parayla yatırım nasıl olcak?? ytd

Birde diyelimki ortakların bir kısmı elindeki hisseyi sattılar..Bizlerin elindeki hisselere ne faydası olacak .Satan adam parasını alacak cebine koyacak.
    Hisseyi alan adam kirasını almaya başlayacak.Hisseyi alacak olanın pagyo ya ne katkısı olabilirki ?? ytd
    Sonuçta sadece kira geliri olan bir şirket ..Yeni hissedara kiracılar fazlamı kira verecek )??

3. 4,59 kapatırmıyız bugün acaba
    Cepteki 1 kuş daldaki 5 kuştan iyidir. Benim tavsiyemle alma,satma,tutma ; herzaman kendi kararını kendin ver.

Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Arkadaslar 1-2 gün öncesinin sohbetlerine göz gezdirdim.Siz ne yediniz ne içtiniz ya .Sevgili arkadaslar 9.ay sonu kasada 17 milyon para var 12.ay sonu olsa olsa 28-29 milyon civarı olur.Temettü tarihine kadar toplanan bütün parayı dağıtıyor zaten..Olmayan parayla yatırım nasıl olcak?? ytd

Birde diyelimki ortakların bir kısmı elindeki hisseyi sattılar..Bizlerin elindeki hisselere ne faydası olacak .Satan adam parasını alacak cebine koyacak.
    Hisseyi alan adam kirasını almaya başlayacak.Hisseyi alacak olanın pagyo ya ne katkısı olabilirki ?? ytd
    Sonuçta sadece kira geliri olan bir şirket ..Yeni hissedara kiracılar fazlamı kira verecek )??
    piyasa degeri denilen bir sey var dn.deep voice ? hic duymamis gibi davranmissiniz 😊 saka zannettim bir an baktim baya ciddisiniz.

hisse başi 4.5 TL' ye islem goren sirket hisseleri kurumsal yatirimciya ortak tarafindan hisse basina 7 TL ye satilirsa, nasil olurda mevcut sirket ederi ayni kalir..

biraz mantikli dusunelim ve yorum yazalim lutfen

# yatırım tavsiyesi değildir #

5.  Alıntı Originally Posted by hayek Yazıyı Oku
    piyasa degeri denilen bir sey var dn.deep voice ? hic duymamis gibi davranmissiniz �� saka zannettim bir an baktim baya ciddisiniz.

hisse başi 4.5 TL' ye islem goren sirket hisseleri kurumsal yatirimciya ortak tarafindan hisse basina 7 TL ye satilirsa, nasil olurda mevcut sirket ederi ayni kalir..

biraz mantikli dusunelim ve yorum yazalim lutfen

ya bak hayek arkadasım benim bahsettiğim olay farklı.Yatırım ve temettülerden bahsettim okuduysan
    bekleyelim görelim..Ayrıca 4.5 tl olan bir hisse diyosun .Sen 7 tl den alırmısın ?

6. Ayrıca toptan alıcaksın..birde perakende fiyatının üstünde alıcaksın peh ))
    Ben almam alanada karışmam

herhalde çağrı zorunluluğu vs duymadin .
    Bir sirketin yonetim kontrolü değişirse çağrı doğar diğer ortaklar icinde.
    hakim hissedar kavramını iyice araştırın.
    hakim hissedara ödenen para ile sanada ödenen aynı olacak veya fazlada olabilir.
    anlaşmadaki değere bağlı.

hakim ortak paylarinı satmayı düşünüyor satınca yonetim değişir çağrı doğar .

ya bak hayek arkadasım benim bahsettiğim olay farklı.Yatırım ve temettülerden bahsettim okuduysan
    bekleyelim görelim..Ayrıca 4.5 tl olan bir hisse diyosun .Sen 7 tl den alırmısın ?
    sn. deep voice ben sadece durum analizi yaptim ! 4.5 TL olan hisseye 7 lira verirler demedim ?

+ en yakin banvit olayini hatirlayin. 3.5 liraya islem goren banvit daha aylar sonra 10 liralarin uzerine baska bir firmaya satildi. ( bazen piyasalar sitketleri degerleyemeyebiliyor bir cok sebepten)

Sayfa 103/308 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •