Sayfa 12/308 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 89 - 96 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    2016 ilk 3 ayı ile 2017 ilk3 ayı karşılaştırmasında: 12.617.386 TL den 12.304.547TL ye düşen kar.

Enflasyon yüzde 12 civarı. Karda hiç olmadı enflasyon kadar artış beklerken yüzde 2,5 düşüş. Toplamda kayıp yüzde 14,5.
    piyasa nötr tepki verdi, fiyat sabit...

2.  Alıntı Originally Posted by alican0146 Yazıyı Oku
    Benim gordugum su: gecen doneme gore 300 bin tl az kar var siz diyorsunuz bilanco kotu...adamlarin yaptigi is belli hayirdir bir donemde 40 milyon kar mi aciklayacakti...
    alican bey pek 4'ün altını görmez sanırım, 4,07 seviyerlerind seyrediyor

3. Bilanço tepkisinin nötr olduğu yorumlarını biraz erken buluyordum, çünkü bunlar yazıldığı sırada toplam işlem hacmi 1,500- 2,000 lot idi.

Ama son saatte 50 bin lotluk işlem hacmine ulaşılmasına rağmen endeksle paralel gitti.

Ama unutmayalım pagyo derinliği olan bir hisse değil. 50 binlik bir satış gelse o anda alıcı olmasa 4'ün altına inmesi işten bile değil. Temkinli olmakta fayda var.

Ben kendi adıma orta çaplı bir portföy yaptım, fiyat 4'ün altına sarkarsa kademeli alımlarla portföyümü iki katına çıkartma niyetim var.

GYO'ların bu dönemde iki sıkıntı ile karşı karşıyalar. Birincisi Kira ve satış gelirlerinde daralma, ikincisi ise finansman giderlerindeki artış.

Bizim hissenin en büyük özelliği finansman giderlerinin olmaması. Bir kriz durumunda gelirler düşebilir ama zarar riski hemen hemen yok gibi. Diğer tarafta emlak portföylerinin bir bölümünü kredilerle finense eden GYO'lar var, asıl sıkıntıyı bunlar yaşayacak.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Bilanço tepkisinin nötr olduğu yorumlarını biraz erken buluyordum, çünkü bunlar yazıldığı sırada toplam işlem hacmi 1,500- 2,000 lot idi.

Ama son saatte 50 bin lotluk işlem hacmine ulaşılmasına rağmen endeksle paralel gitti.

Ama unutmayalım pagyo derinliği olan bir hisse değil. 50 binlik bir satış gelse o anda alıcı olmasa 4'ün altına inmesi işten bile değil. Temkinli olmakta fayda var.

Ben kendi adıma orta çaplı bir portföy yaptım, fiyat 4'ün altına sarkarsa kademeli alımlarla portföyümü iki katına çıkartma niyetim var.

GYO'ların bu dönemde iki sıkıntı ile karşı karşıyalar. Birincisi Kira ve satış gelirlerinde daralma, ikincisi ise finansman giderlerindeki artış.

Bizim hissenin en büyük özelliği finansman giderlerinin olmaması. Bir kriz durumunda gelirler düşebilir ama zarar riski hemen hemen yok gibi. Diğer tarafta emlak portföylerinin bir bölümünü kredilerle finense eden GYO'lar var, asıl sıkıntıyı bunlar yaşayacak.
    cok dogru bir tespit tebrik ederim

5. 50 bin lotu 4,02 den almışlar...dibi gördü sanırım...

6. 4 lerde takıldı kaldı, bu şekilde yataya sarar gibi, fikri olan varsa paylaşabilir mi? şimdiden çok teşekkürler...

7. Günlük işlem hacmi 578 lot yani 2,400 TL olan hissede oluşan fiyat gösterge değil bence. Çıkarabileceğimiz tek sonuç hissenin sığ olduğudur.

Yarın 200-300 bin lotluk bir satım gelse hisse 4'ün altına iner, alım gelse 4.30'un üzeri görülür ama oluşan fiyatlar kalıcı olmaz. Gelecek yıllar kira gelirleri ve temettü ödemelerinde sıkıntı görmeyenler için kademeli alım fırsatları doğacaktır. Ama bizler buralarda bunu yazdıkça satıcılar da kendilerince taktikler geliştireceklerdir.

Ben tok alıcıyım, bu fiyatlardan alıcı olmam. Dün birileri tek kalemde 50 bin lotluk satış yaptı, 4.02'den. Böyle bir işlem hacmi bu hissede senede 5-10 kez oluyor, satıcının elinde başka hisse var mı bilemiyoruz.

Ayrıca borsada düzeltme bekleniyor, bu gerçekleşirse, bu hisse zaten yükselmemişti diyeceklerini sanmam, satış yeme ihtimali göz ardı edilmemeli. Olası düşüşler gelecek dönem temettülerine inananlar açısından alım firsatı yaratacaktır.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

8.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Günlük işlem hacmi 578 lot yani 2,400 TL olan hissede oluşan fiyat gösterge değil bence. Çıkarabileceğimiz tek sonuç hissenin sığ olduğudur.

Yarın 200-300 bin lotluk bir satım gelse hisse 4'ün altına iner, alım gelse 4.30'un üzeri görülür ama oluşan fiyatlar kalıcı olmaz. Gelecek yıllar kira gelirleri ve temettü ödemelerinde sıkıntı görmeyenler için kademeli alım fırsatları doğacaktır. Ama bizler buralarda bunu yazdıkça satıcılar da kendilerince taktikler geliştireceklerdir.

Ben tok alıcıyım, bu fiyatlardan alıcı olmam. Dün birileri tek kalemde 50 bin lotluk satış yaptı, 4.02'den. Böyle bir işlem hacmi bu hissede senede 5-10 kez oluyor, satıcının elinde başka hisse var mı bilemiyoruz.

Ayrıca borsada düzeltme bekleniyor, bu gerçekleşirse, bu hisse zaten yükselmemişti diyeceklerini sanmam, satış yeme ihtimali göz ardı edilmemeli. Olası düşüşler gelecek dönem temettülerine inananlar açısından alım firsatı yaratacaktır.
    Tesekkurler ekfuture...Bende 4 un alti alici olacagim..oyle gozukuyor..
    Hayirlisi...

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 12/308 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •