Sayfa 132/308 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by UNDERSUN Yazıyı Oku
    Bu tarz hisselerde fk nın önemi yokmu arkadaşlar ..çok düşük değilmi.
    Sayın undersun;
    F/K ve PD/DD oranları TEMEL ANALİZDE elbette önemli faktörlerdir. Sizin sorduğunuz F/K açısından bakalım ;

Son 2 halka arzı hariç tutup borsadaki 30 Tane GYO ve benzeri şirketlere bakalım, burda F/K'sı en düşük yani Fiyat kazanç oranına göre en ucuz 5 Hisseye bakalım, KLGYO - PAGYO - RYGYO - AKSGY - HLGYO şeklinde sıralanmaktadır. Yani PAGYO bu açıdan da fıyatlanmamış, fiyatı düşük kalmış hisselerin başındadır.

*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

2.  Alıntı Originally Posted by UNDERSUN Yazıyı Oku
    Bu tarz hisselerde fk nın önemi yokmu arkadaşlar ..çok düşük değilmi.
    F/K yanında bir PD/DD oranına bakarız, yani şirket bugün FESİH edilip satılıp, herkesin payı ödense düşecek pay adedi karşılığ 10.61 TL'dir ve PD/DD oranıyla da bir hissenin borsada gerçek değerine göre ne kadar fiyatlanmış olup olmadığını görürüz. Buna göre PAGYO PD/DD oranı 0.44 dür ve gerçek değerinden %56 iskontolu olarak işlem gördüğünü ortaya koyar.

Buna göre sıralarsak da ; EDIP - ISGYO - KLGYO - HLGYO - RYGYO - PAGYO şeklinde sıralanmaktadır. Yani bu açıdan da 30 hissede arasında pozitif açıdan 6. hisse olarak karşımıza çıkmaktadır.

*** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Son iki yorumu okudum 1.si iki günlük harketlerde ..ilk gün satış kademesine ertesi gün alış kademesine blok halinde lotlar yazıldı.Ewet normalde hacimsiz tahta..ama bu iki gün istisna ,bence pasif değildi emirler.İki gün boyunca büyük işlem hacmi oldu yüklü alım satım yapan olabilir.Epey bir sürede emirler tahtada kaldı .Bubenim fikirm.
    Ben kısa vadede satış olacağına inanmıyorum.Olsa bile 50 küsür ortakla anlaşacak..ve kalanın parasını defter değerinden verecek..Hani yatırım yapan ..üreten vs bir şirket olsa tamam diyecem ama ..inşaat alanıda yok hani yanına ofis ..otel vs yapılsın
    Yani alacak adamın bu fiyatların üstünde bir rakama alacağını sanmam.
    Temettü aynı tarihlerde dağıtılırsa bankadan avans olayını falan olabilir yada olmayabilir demokrasilerde çareler tükenmez..
    40 kuruş civarı yada altı verirse..4.00 ve altı potaya girer..Benim fikrim az vereceği yönünde..Fiyatı aşağı çekip hisseleri toplayıp ..kote den çıkıp sonra bir satış olurmu..herşey olur .burası Türkiye
    sen evini ekspertiz yaptırdın 300 bin ediyor bana 150 bine satarmısin once bu soruya cevap ver evetse evet panora avm de 850 milyon tl etmez 400 milyon tl eder.

bakın panora avm ile diğer gyo ları bir tutmamak lazım çünkü hiç bir gyo tek bir mülke dayalı degil, yani aslında panora gyo yu almak avm den pay almak ile aynı.
    sirketin borcu olur ozsermayesi panora avm değerinden düşük olur o zaman iskonto kabul edilebilir.sirketi ne borcu var ni birseyi yuzde 51 i alan panora avm nin yönetimi elde eder.tamamini alıp almamasına alıcının stratejisine bağlı bugün almaz 2 yıl sonra opsiyon koyup anlaşmada alır.bir cok olasılık ve şekil var.
    bugün gulaylar as nin carrefour avm ye verdiği para dudak uçurtuyor yine emlak konutun sattığı avm nin degeri oldukça yüksek. Bir kere avm sıfırdan yapmak artık büyük şehirlerde hem maliyetli hemde riskli çünkü pazar doymuş durumda belli karmalar yoksa o avm sinek avlar panora avm bu konuda çok iyi durumda hem mağaza karması hemde hitap ettiği kesim ıyi.

Bu avm bugün 750 800 milyona rahat alici bulur satıcının kafasındaki fiyat nedir o onemli ,faizlerin düşeceğine inanan bir yatırımcı icin bulunulmaz fırsat bu satis tabi ucuk fiyatlar 900 1 milyar tl gibi bugun satmak cok zor.
    benim saticilara tavsiyem ilk iki yıl yuzde elli elli ortaklik sonrasında satma hakki ve alma hakkı içeren anlaşma.
    Bu durumda yuzde 37 gibi bir pay satilir ve bu pay yönetimde eşit idare etmeye yeter. yuzde 37 satılırsa çağrı zorunluluğu doğmaz buda alicinin daha iyi bir fiyat vermesine neden olabilir.
    zaten 2 yıl sonra tamamını almak için opsiyonu kullanır ve herkes kazanır.
    Son düzenleme : Mosquito_; 24-02-2018 saat: 14:37. Sebep: 8

4. YGGYO Yani ankamall hakkında bilgisi olan varmı avm almayı planlıyolarmış diye duydum ..Bilgisi olan varmı yggyo hakkında

5.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    sen evini ekspertiz yaptırdın 300 bin ediyor bana 150 bine satarmısin once bu soruya cevap ver evetse evet panora avm de 850 milyon tl etmez 400 milyon tl eder.

bakın panora avm ile diğer gyo ları bir tutmamak lazım çünkü hiç bir gyo tek bir mülke dayalı degil, yani aslında panora gyo yu almak avm den pay almak ile aynı.
    sirketin borcu olur ozsermayesi panora avm değerinden düşük olur o zaman iskonto kabul edilebilir.sirketi ne borcu var ni birseyi yuzde 51 i alan panora avm nin yönetimi elde eder.tamamini alıp almamasına alıcının stratejisine bağlı bugün almaz 2 yıl sonra opsiyon koyup anlaşmada alır.bir cok olasılık ve şekil var.
    bugün gulaylar as nin carrefour avm ye verdiği para dudak uçurtuyor yine emlak konutun sattığı avm nin degeri oldukça yüksek. Bir kere avm sıfırdan yapmak artık büyük şehirlerde hem maliyetli hemde riskli çünkü pazar doymuş durumda belli karmalar yoksa o avm sinek avlar panora avm bu konuda çok iyi durumda hem mağaza karması hemde hitap ettiği kesim ıyi.

Bu avm bugün 750 800 milyona rahat alici bulur satıcının kafasındaki fiyat nedir o onemli ,faizlerin düşeceğine inanan bir yatırımcı icin bulunulmaz fırsat bu satis tabi ucuk fiyatlar 900 1 milyar tl gibi bugun satmak cok zor.
    benim saticilara tavsiyem ilk iki yıl yuzde elli elli ortaklik sonrasında satma hakki ve alma hakkı içeren anlaşma.
    Bu durumda yuzde 32.5 gibi bir pay satilir ve bu pay yönetimde eşit idare etmeye yeter. yuzde 32.5 satılırsa çağrı zorunluluğu doğmaz buda alicinin daha iyi bir fiyat vermesine neden olabilir.
    zaten 2 yıl sonra tamamını almak için opsiyonu kullanır ve herkes kazanır.
    Sen ne cellalisin ya..sonucta bende ortağım ..ben kendi fikrimi söyledim ..ben o kadar para etmez diyorum,
    Belki satılır o fiyata..fakat benim fikrim bu güzel kardesim cellalenme öyle..Artisliğin lüzumu yok

6. Gülaylar ,carrefour avm diyosun..orası 129 dönüm üzerine kurulu
    kıyaslama yapılmaz

7.  Alıntı Originally Posted by Mosquito_ Yazıyı Oku
    sirket Avm yi satamaz bu cok zor bir surec ,dükkanları satmakta cok akilli bir is degil ben o model avm pek göremedim.
    tek olasılık bu hakim ortakların ya pay satışı yada armada avm ile bir şekil birlesme modeli.

salih bezci borsada satış yapmasi ki bu adam paylarını satmak icin danışman şirketine yetki veriyor spekülatif bir hareket.
    satis haberini bilinçli yaptırıp sirketin degerini yükseltip borsada satmak gibi bir planları vardıysa piyasa bu sahtekarlıklarını yemedi ve fiyat artmadı bu habere.
    hakim ortaklar kimdir, kimler yetki vermiş danışmana belli degil.
    Bir anlaşmazlıkta olabilir büyük ortaklar arasında.

önümüzdeki günlerde tablo net ortaya çıkar.genel kurula herkesin katilmasini ve varsa sorulacak hesap sorulmasini tavsiye ederim.
    Sayın Mosquito;
    AVM satılır, müşterisini bulursanız hiç de zor olmayan bir süreç. Yerli müşteri derseniz size katılırım neredeyse imkansız ama yabancı müşteri bulursanız ki hakim ortaklara bakarsanız bunun çok zor olmayacağını görürsünüz. Hakim ortaklardan ilk 3'ünü Türkiyede gazete okuyan ve gündemle alakadar olan herkes tanır ve bilir. Örneğin ARAP sermayedar ortaklık açısından ilk akla gelenlerden. Bu satış ihtimalini küçümsememekle beraber benim aklıma borsa geçmişi olanların bileceği ihtimaller aklıma geliyor.

Spekülatör ile Spekülatif işlemler birbirinden çok farklıdır, lütfen karıştırmayınız. Biri yasal diğeri yasal olmayan işler yapar. Spekülatörü veya tahtayı çekip çevirebilecek yatırımcısı olmayan hiç bir hisseden kimseye fayda gelmez. (tek istisnası İŞYAT gibi düzenli temettü öderyen şirketlerdir ki tahtayı serbest bıraksanız dahi her yıl kendini korur ve yatırımcısını ezdirmez). Çoğu kimse sanır ki spekülatör kötüdür halbuki yabancı ya da yerli spekülatörü olan her hisse mutlaka prim yapar ancak zamanında satmayanları kar realizasyonu zamanlarda canını yakar. Bu bağlamda, PAGYO bugüne kadar oldukça sığ bir tahta olarak geldi. Yabancı CİTİ ve DEUTSCHE'nin en dikkat ettiği şeylerden biri olan düzenli ve kaydadeğer temettü ödemesi bu şirkette olmasına rağmen yeterli derinlikte olmamasından dolayı payları düşük kalmış, paylarını artıracak derinlik bulamamışlardır. Hakim ortaklar da iş dünyasının duayenleri olduğuna göre hele ki biri Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı olduğundan demle derinliği artırmanın ve hisseye uygun ortamı hazırlamanın tek yolu da ortak satışıyla dolaşımdaki reel hisse miktarını artırmaktır. Her ne kadar 87 milyonluk sermayede 24.1 milyon Fiili dolaşım gibi gözükmekteyse de gerçekte bu takasların çoğunluğu hakim ortakların kımıldamadan duran payları olduğu ortadadır.

Bence de hakim ortakların derdi, borsa fiyatının gerçek değeri yansıtmadığı şeklindedir. NUGYO, YKGYO, DGGYO, KRGYO defter değerlerini katlamışken (ki bunların hiç biri temettü ödememişlerdir) TEMETTÜ sıralamasında AKSGY'den sonra %9.44 ile en yüksek temettü oranına sahip şirket borsa performansı açısından geride kalmıştır, fiyatı ederini bulmamıştır ve bu da en çok hakim ortakların sorun edebileceği durumken buna çözüm aramaları da en doğal gelişmedir.

Haberle fiyat artmaz, öncelikle birşeylerin gerçekleşmesi lazım o da bu satışların bir spekülatör tarafından karşılanıp ona alan açmakla mümkün olur. Bununla birlikte tahtanın likiditesi artar ve yabancı yatırımcılar da paylarını artıracak ortam kendiliğinden oluşmuş olur.

Hakim ortaklara bakarsanız, hiç birinin 3-5 milyon TL'yi (hatta daha fazlasını) umursayacak tipler olmadığını da görürsünüz. Lütfen şirket faaliyet raporunu detaylı inceleyin, hakim ortaklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olursanız, takas ayrıntılarına ve borsa hisse değişim ve hacimlerine bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız. Eğer yeterli araştırma yapmayıp borsa gerçeklerinden uzak yorum ve değerlendirmeler yaparsak hem subjektif değerlendirmeler yapar, hem de hedefi kaçırmış oluruz.

Genel kurula katılıp bilgi edinilmesi de iyi bir başlangıç olur. Tavisyeniz güzel.

Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Gülaylar ,carrefour avm diyosun..orası 129 dönüm üzerine kurulu
    kıyaslama yapılmaz
    yine iskembeden atiyorsun.

26 bin 797 metrekare arsa alanı üzerine kurulu CarrefourSA İçerenköy AVM, 45 bin 400 metrekare toplam kiralanabilir alana sahip.
    269 milyon avro satis bedeli

Sayfa 132/308 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •