Sayfa 148/308 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

Alıntı Originally Posted by deep voice Yazıyı Oku
    Ben dedim %45 artması lazım diye
    48 milyon kar var sadece kira geliri bu sene nasıl 70 olucak açıklada öğrenelim .Kur sabitlemesi yapmazsan kiracı bulamazsın..bir miktar kira geliri artabilir ama%45 değil
    Kiracı bulamazsın
    mevcut hasılata b zahmet bakıver üstünede1 lira ekleyiver döviz tl farkını aradaki rakam sana hasılatı ve net karı ortalama çıkarıcaktır...hazır bilgiyi bana babam dahi vermedi biraz eski sayfalara git mevcutu iyi oku...
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

Alıntı Originally Posted by iberata Yazıyı Oku
    arkadas borusan pagyoyla aynı sektör mü...aynı sektör yatırım ortaklıgı sektöründe 100 bin tl lik mal alyorsun yıllık net 18 bin tl veren var...sırf temettu dikkate alınacaksa.. senin pagyo kaç tl veriyor 10 bin tl yaklaşık
    sen temettünü hesaplayamıyorsan ne işin var burda dostum... sektörv içinde en iyi kagıt bu 87 milyon sermayeye özkaynak oranı oldukça iyi..gerçi degerleme farkları bunlar ama bürüt 50 net 48 kar yazmış bi şirket son üç aylık artış kurdan kaç kurus olmuş 12/9 aylıktan 12 ye 3 aylık dilimi inceleyen geçen sene 42 milyon yazmış bu sene 50 ortalama

Yönetim Kurulumuz, döviz kurlarında meydana gelen yukarı yönlü hareketliliğin kiracılar üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri bertaraf etmek amacıyla; Sözleşme ve tavan kur uygulama koşullarını yerine getiren kiracılarımıza,
    2017 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında geçerli olmak üzere Aylık Asgari ve Hasılat Kira bedellerinin hesaplanmasında 1 EURO = 3,00 TL ve 1 USD = 2,70 TL tavan kur uygulanmasına,
    Kira ödemelerinin yapılması gerektiği her ayın 1'i ile 5'inci günleri arasında kurların yukarıda belirlenen kur rakamlarının altına düşmesi durumunda ise ödemenin yapılacağı güne ait Merkez Bankası Döviz Satış kurlarının esas alınmasına,
    Karar verilmiştir.

Yönetim Kurulumuz, döviz kurlarında meydana gelen yukarı yönlü hareketliliğin kiracılar üzerinde yaratacağı olumsuz etkileri bertaraf etmek amacıyla; Sözleşme ve tavan kur uygulama koşullarını yerine getiren kiracılarımıza,
    2018 yılı Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında geçerli olmak üzere Aylık Asgari ve Hasılat Kira bedellerinin hesaplanmasında 1 EURO = 3,60 TL ve 1 USD = 3,10 TL tavan kur uygulanmasına,
    Kira ödemelerinin yapılması gerektiği her ayın 1'i ile 5'inci günleri arasında kurların yukarıda belirlenen kur rakamlarının altına düşmesi durumunda ise ödemenin yapılacağı güne ait Merkez Bankası Döviz Satış kurlarının esas alınmasına,
    Karar verilmiştir.

5. sana diyorum ki yo da senin pagyo 100 bin tl ye 10 bin veriyor 18 veren başka kagıt var...yatırım ortaklıgı sektöründe...
    yani cevher bulmuş gibi yazdığın için yazdım aziz kardeşim...pagyonun sanayi gibi üretim artırma gücü falan yok...zaten pekçok yatırımcı temettuye göre yatırım da yapmıyor ya neyse...sen kazan aziz kardeşim...

sana diyorum ki yo da senin pagyo 100 bin tl ye 10 bin veriyor 18 veren başka kagıt var...yatırım ortaklıgı sektöründe...
    yani cevher bulmuş gibi yazdığın için yazdım aziz kardeşim...pagyonun sanayi gibi üretim artırma gücü falan yok...zaten pekçok yatırımcı temettuye göre yatırım da yapmıyor ya neyse...sen kazan aziz kardeşim...
    iş yatırımortaklıgı veriyor evet o gayrimenkulmü?

sana diyorum ki yo da senin pagyo 100 bin tl ye 10 bin veriyor 18 veren başka kagıt var...yatırım ortaklıgı sektöründe...
    ben yada baskası degil mevzu 4 senedir istikrarlı bi şekilde temettü veren şirket ayrıca blok satış yada ortaklar arasından satış olabilir 3 gündür galip ve ekibiniz alımlarına benzeyen bi konsorsiyum i başında..aynı işlemleri özgyo da yaptılar 1,57 den alıp sahip olamadım hisseye ama mtamamen spekülatif orası ayrı ama burdaki hikaye çok farklı teselli edecek bi temettü oranı ve %40 lık bi getiri potansiyeli taşıyor..

8.  Alıntı Originally Posted by milagras Yazıyı Oku
    mevcut hasılata b zahmet bakıver üstünede1 lira ekleyiver döviz tl farkını aradaki rakam sana hasılatı ve net karı ortalama çıkarıcaktır...hazır bilgiyi bana babam dahi vermedi biraz eski sayfalara git mevcutu iyi oku...
     Alıntı Originally Posted by milagras Yazıyı Oku
    sen temettünü hesaplayamıyorsan ne işin var burda dostum... sektörv içinde en iyi kagıt bu 87 milyon sermayeye özkaynak oranı oldukça iyi..gerçi degerleme farkları bunlar ama bürüt 50 net 48 kar yazmış bi şirket son üç aylık artış kurdan kaç kurus olmuş 12/9 aylıktan 12 ye 3 aylık dilimi inceleyen geçen sene 42 milyon yazmış bu sene 50 ortalama
    2017 yılı Ekim, Kasım ve Aralık aylarında geçerli olmak üzere Aylık Asgari ve Hasılat Kira bedellerinin hesaplanmasında 1 EURO = 3,00 TL ve 1 USD = 2,70 TL tavan kur uygulanmasına,
    Karar verilmiştir.
    2018 yılı Ocak, Şubat, Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında geçerli olmak üzere Aylık Asgari ve Hasılat Kira bedellerinin hesaplanmasında 1 EURO = 3,60 TL ve 1 USD = 3,10 TL tavan kur uygulanmasına,
    Karar verilmiştir.
    ben yada baskası degil mevzu 4 senedir istikrarlı bi şekilde temettü veren şirket ayrıca blok satış yada ortaklar arasından satış olabilir 3 gündür galip ve ekibiniz alımlarına benzeyen bi konsorsiyum i başında..aynı işlemleri özgyo da yaptılar 1,57 den alıp sahip olamadım hisseye ama mtamamen spekülatif orası ayrı ama burdaki hikaye çok farklı teselli edecek bi temettü oranı ve %40 lık bi getiri potansiyeli taşıyor..
    Sn. Milagras, böyle üst perdeden bir üslupla ne yapmaya çalışıyorsunuz, anlamıyorum.

Burada yazdıklarınızdan çok daha fazlasını yazdım ama kimseye bir şeyler ispatlar tarzda bir üslup kullanmadım. Hisse senedi fiyatı 4 TL'nin civarında iken bile insanlara hisse uçacak demedim. Tam tersine 4'ün altına inme ihtimalini 3-4 kez yazdım ve işlem yapacaklara kademeli alım önerdim. Haklı da çıktım, hisse 3-4 ay boyunca 3.80-4.00 TL arasında işlem gördü.

Hissenin bir gün mutlaka yükseleceğini tahmin etmeme rağmen körü körüne pazarlamasını yapmadım. Türkiye'de yaşıyoruz, ülke riski var, emlak sektöründe kriz var, komşu AVM'ler açılıyor, bu kiralar üzerinde baskı yapabilir dedim. Aktifleştirilmiş 16-17 milyon tl gider var, buna dikkat etmek gerekir dedim.

Bu hissede operasyon yapıldığı çok açık, madem hissenin çok değerli olduğuna inanıyorsun, kimseye ispatlamana gerek yok, fikrini beyan edersin, ısrarlı olmazsın, karşı fikirlere güler geçersin, sepetini doldurur, hissenin yükselmesini beklersin.

Sizin tavrınız böyle olmaktan uzak, sanki sepeti yüksek maliyetle doldurmuşsunuz da, hisseyi satabilmek için yükselmesi yönünde reklam yapıyorsunuz. Umarım durumunuz böyle değildir.

Burada bütün arkadaşlara sesleniyorum. Borsadaki hareketler iki yönlüdür, aşağı ve yukarı. En yüksek de bile daha yükseği, en alçakta bile daha alçağı vardır. Birisi size hep tek bir yönü işaret ederek akıl fikir veriyorsa uzak durun. Aklı olan adam efendice fikrini yazar, ısrarcı olmaz.

yatırım tavsiyesidir.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

Sayfa 148/308 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •