Sayfa 176/308 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. Bir komplo teorisyeninin uğramasıyla sessiz sedasız başlığımıza nihayet bir hareket geldi. Adamın başlık altındaki yazılanları okumadığı çok belirgin. Hisseyi ALGYO ile karıştırmış, milletin pd/dd rasyosu nedeniyle pagyo'ya hücum ettiğini sanıyor, işin temettü yanını görmezlikten geliyor.

Pagyo'nun tek riski kira gelirlerinde azalma ihtimalidir. Değerlemesinin şişik olup olmamasının hiç önemi bulunmamaktadır. Başlık altındaki baskın yatırımcı psikolojisi de bu yöndedir. Şirketin borcu yoktur, bu bile hisseyi bu çalkantılı dönemde güvenilir bir liman yapmaya yeterlidir. Kimse de demiyor getir bütün paranı bu hisseye koy diye, portföyünün % 10-30 arası bir kısmını buraya ayırırsın olur biter. Daha da düşerse ekleme şansın olur. Dolar istiyorsan portföyünün kalan kısmıyla istediğin kadar dolar alırsın, ucuz sanayi hisseleri de var birazda onlardan alır güzel bir portföy yaparsın.

Adam ortalama 4 günde 1 mesajın girildiği başlıkta mal pazarlandığını iddia edecek kadar da bilgisiz. Bir de konut fiyatlarındaki gerilemeden dem vurmuş, pagyo'nun portföyünde tek konut bulunmamasına ve al satçı olmamasına rağmen.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

2. Sayın Ersoydelta,

forumdaşım görüşünüzün birinci bölümüne cevap vermiş, benim pek birşey söylememe gerek yok... İkinci bölüm için fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum...

Alıntı Originally Posted by ERSOYDELTA Yazıyı Oku
    tr de ki tüm gyo larda durum aynı zaten konutta ki balonu bunlar yaratttı 2008den bugüne..

2001 2002 lerde istanbulun göbeğinde 1 adet merkezi konumlu 2+1 konut sadece 20bin liraydı yani o günün parasıyla 13bin dolar..
    aynı konut 2013-2014lerde zirve Yaparak 300bin dolar yani 800bin tllere vurdu SATAN sattı.kaçtı çünkü amerikada o paraya..dönümler içinde
    villa alıyorsunuz..
    sonuç : dolar uçunca aynı konut TRY olarak değer kazanmayacak..ancak yine 13bin dolarlar seviyesine YAKLAŞCAKTIR..

tekrar ediyorum önceki YAZILARIMI baştan okuyun:
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=31025
    2001 yılındaki Türkiyeyi bu günkü Türkiye ile karşılaştırmak çok zor bence, artan nüfus, yükselen dolar bazlı kişi başı gayrisafi milli gelir, yükselen ihracat gelirleri, iyi giden turizm rakamları... Ben fikirlerimi oluştururken bu etkenleri de göz önünde bulunduruyorum.

2001 yılı Türkiyenin yaşadığı en büyük krizlerden biriydi, bahsetmiş olduğunuz dairenin 1998 yılındaki fiyatınıda göz önünde bulundurmakta yarar var bence... Ama esas dikkatinizi dolar devalüasyonuna yoğunlaştırmanızı öneriyorum! 2001 yılında ortalama ons altın fiyatı 270 dolar civarı idi, şimdi ise 1246 dolar civarında... Amerikan doları yaklaşık dört buçuk kat devalüe olmuş durumda...

Baz senaryonuzda doları yalın bir şekilde kullandığınızda bu gün için çok düşük rakamlar çıkıyor...

Saygılarımla...

3. yav pagyonun gyo ile ne alakasi var adamin avm si var kira alip kar payi dagitiyor. bazi arkadaslar borsayi hic bilmiyo galiba veya pagyo yu insaat yapip satan bir firma zannediyor. bu hisse sasece temettu icin alinir ve 10 yil sonra guzel kazanc saglanir. temettuyu yuzde 15 den asaagi vermez.

4. Kriz çığırtkanı ERSOYDELTA yanlış yere yazmış

5. Yeni değerleme raporu gelmiş. yorumlayabilecek varmı.

6.  Alıntı Originally Posted by mehmetisik_66 Yazıyı Oku
    Yeni değerleme raporu gelmiş. yorumlayabilecek varmı.
    Değerleme raporunun çok bir önemi olduğunu düşünmüyorum. dükkanların doluluğu ve kira ödemelerinin düzenli olması daha önemli. Bir eviniz olduğunuz olduğunu düşünün satmayı düşünmüyorsanız piyasa değeri önemli değildir, kirasını rayiç bedel üzerinden düzenli ödeyen bir kiracınız varsa kafanız rahat olur.

2019 yılında kira artışlarının enflasyonun altında kalacağını düşünüyorum ama hisse piyasa değeri, kiralardaki azalmayı bir kaç yıl telafi edecek kadar düşük olması nedeniyle önemli bir sorun sayılmaz. Ancak ekonomik krizden bir kaç yıl içinde çıkılmazsa zaten Türkiye yanmış demektir, biz de payımızı alırız pagyo aracılığıyla.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. Eski euro bazlı sisteme göre euro tavan kurunu 3,90 dan 4,0182 güncellemiş...

Şirketimiz aktifinde bulunan Panora Alışveriş ve Yaşam Merkezinin, Kira Sözleşmeleri döviz cinsinden belirlenmiş kira bedellerini, 06.Ekim.2018 tarih ve 32/51 Sayılı Tebliğin 24 üncü, 11.Kasım.2018 tarih ve 32/52 Sayılı Tebliğin 28. Maddeleri hükmü gereği Türk Lirası olarak yeniden belirlenmiştir.
    Buna göre; Kiracılarımızın önümüzdeki dönem finansal bütçelerine katkıda bulunmak ve kira bedellerinin tahsilini güçlendirmek amacıyla, Yönetim kurulumuzca belirlenen koşulları yerine getiren ve yukarıda bahsi geçen tebliğ çerçevesinde tespit edilen kur üzerinden kira bedelleri TL sına dönüştürülen kiracılarımıza, 2019 Yılı Ocak, Şubat ve Mart aylarında geçerli olmak üzere;
    • Aylık Asgari Kira Bedelleri üzerinden %26 üst sınır olmak üzere iskonto uygulanmasına,
    • Kararın Sermaye Piyasası Kanunu'nun III.48.1 Sayılı Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarına İlişkin Esaslar Tebliği'nin 37. Maddesi uyarınca KAP'ta ilan edilmesine,
    Karar verilmiştir

Sayfa 176/308 İlkİlk ... 76126166174175176177178186226276 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •