Sayfa 223/308 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 1,777 - 1,784 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
     Alıntı Originally Posted by Aremak Yazıyı Oku
    Ben benzer biliyordum. Yazdıklarınıza bakınca kontrol ettim haklısınız çok fark varmış. Ancak sanıyorum AKMGY nin defter değeri gerçeği yansıtmayacak şekilde düşük kalmış. 2.5 TL civarı gelirli bir hisse 6 lira olabilir mi? Sonuç olarak iki hisse de temettü verimi hemen hemen aynı olacak şekilde fiyatlanmış.
    Şu anda ne beklediğinizi anlamadım. Olur da Pagyo piyasa değeri defter değerinin iki katına çıkarsa temettü verimi %3 lere düşecek. Siz defter değerinin düşmesini bekliyorsunuz o zaman, başka türlü AKMGY ile aynı oranlara gelmez.
    Temettü verimi ödenmiş sermayeye göre hesaplanır;AKMGY'nin sermayesi 37 milyon,PANORA'nınki 87 milyon...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    Ayrıca;AKMGY'nin halka açıklığı %51 ama,piyasada dolaşan lot sayısı 7 milyon civarı...PANORA'nın halka açıklığı %41,piyasada dolaşan lot sayısı 29 milyon...AKMGY ele geçirilmeye müsait...Öyle anlıyorum...Şimdilik ikisinin de temettü verimliliği aynı,bu da sermaye farklılığından kaynaklanıyor...Ama ben, PANORA'yı, fiyatı,yöneticileri,sahipleri,konumu,%75 temettü ödeme garantisi sebebiyle daha cazip buluyorum...

3.  Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    Doğru söylüyorsunuz...İnceledim,PD/DD 0,55 gibi görünüyor...Fakat SPK buna nasıl izin veriyor...Yatırımcıları bir nevi aldatmak gibi bir şey bu...
    Malesef, bize düşen dikkat etmek ve bilgiyi paylaşmak, bu arada gayrimenkul güncel değerini yggyoda (ankamall) muhasebeleştiriyor, direk karşılaştırmak için uygun...

Saygılarımla...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    Temettü verimi ödenmiş sermayeye göre hesaplanır;AKMGY'nin sermayesi 37 milyon,PANORA'nınki 87 milyon...
    Sayın Muallim, temettü verimliğinin tam standart bir hesaplama yöntemi yok gibi, aracı kurumlar temettü açıklaması kap a düştüğünde temettü bölü o günkü hisse birim fiyatı yapıyorlar... yıllara göre karşılaştırmak için, veri olsun diye. Esas yöntem sizin dediğiniz gibi olmalı ancak ödenmiş sermaye yıllar içinde enflasyona karşı değer kaybediyor, hesaplamaya bu değer kaybınında eklenmesi gerek bence, nasıl standart bir biçimde yapılır biemedim şimdi...
    Saygılarımla...

5. Yggyo(Ankamall) mi pagyo hangi hisse senedi daha ucuz alınır.

6.  Alıntı Originally Posted by mblbl Yazıyı Oku
    Yggyo(Ankamall) mi pagyo hangi hisse senedi daha ucuz alınır.
    Sayın mblbl, Ankamall güzel bir Gyo, doluluk ornı yüksek ancak kendi portföyümde Gyo lardan Akmerkez ve Panora tutup biriktiriyorum...

Saygılarımla

7. Yeni hafta 7,xx li rakamlarinı bekliyorum....

Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    en son 2014 yılında bu forumda bundan daha saçma bir şey okumuştum atmanın da bir sınırı var. sermaye, özsermaye altındaki bir kalem sadece temettü ile ne alakası var.

Sayfa 223/308 İlkİlk ... 123173213221222223224225233273 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •