Sayfa 245/308 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by the pasha Yazıyı Oku
    Bilanço kötü geldi, ben böyle şansın ta....Sağlam kağıt diye girdik buna, buradan da çakarlar bize...

Bizde hiç şans yok vallahi....Nereye elimizi atsak orayı kurutuyoruz....
    sen borsayı bırak kardeş git rulet masasında rulet oyna

Gmy lerde stopaj kesintisi olmuyor net ile brüt aynı geçen sene ben temettümü öyle aldım.

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by bloodsoldier Yazıyı Oku
    temettü ödemelerinde %15 oranında gelir vergisi stopajı yapılır. vergi sonrası net temettü olarak yazmıştım. gyo şirketlerinde farklı bir durum var ise, yanlış yazmış isem kusura bakmayın.
    Sayın bloodsoldier, önemli olan bence kusur değil, lütfen şahsi bir yaklaşım olarak algılamayın, önemli olan doğru bilginin paylaşımı. Malum son dönemde popülaritesi artan bir hisse ve spekülatörlerin hedefinde olan bir hisse.

GYO şirketleri borsaya kote gayrimenkul şirketleridir ve ortaklara dağıtılan temettülerden stopaj kesilmez, brüt ve net oranları aynıdır.

Bu arada beklentiniz olan 50 kuruş temettü benim beklentimin ve geçen sene açıklanan temettüden oldukça altında, umarım sizin beklentiniz gerçekleşmez...

Saygılarımla...

4.  Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Sayın bloodsoldier, önemli olan bence kusur değil, lütfen şahsi bir yaklaşım olarak algılamayın, önemli olan doğru bilginin paylaşımı. Malum son dönemde popülaritesi artan bir hisse ve spekülatörlerin hedefinde olan bir hisse.

GYO şirketleri borsaya kote gayrimenkul şirketleridir ve ortaklara dağıtılan temettülerden stopaj kesilmez, brüt ve net oranları aynıdır.

Bu arada beklentiniz olan 50 kuruş temettü benim beklentimin ve geçen sen açıklanani temettüden oldukça altında, umarım sizin beklentiniz gerçekleşmez...

Saygılarımla...
    merak etmeyin şahsi algılamadım. bunu bilmiyordum. teşekkür ederim bilgi için. ayrıca net dönem kârının %75 i kadar dağıtıyorlar sanırım. bu hesapla 0,52 yapması gerek üstü olur ise yönetimin bileceği birşey tabi.

benim nacizane emeklilik fonum içerisinde sektörel açıdan temettü verimi yüksek bir hisse olduğu için biriktirmeye başladım. emekliliğe daha var 25 sene. bakalım o zamana kadar yönetim kuruluna girebilecekmiyim
    Borsada fiyat yoktur, trend vardır. Trend varsa fiyat önemsizdir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

5. Bilanconun 36. sayfasinda (dipnot 12) kar dagitimina konu olan kaynaklarla ilgili aciklama var. Uzun vadeli temettu yatirimcisi olanlar icin onemli bir detay var o kisimda. Sn thinktank a katiliyorum iyimserlik konusunda. Aksama netlesir zaten durum
    Bilanconun sadece son satirina bakip kotumser olan arkadaslarin Allah yardimcisi olsun.

6.  Alıntı Originally Posted by bloodsoldier Yazıyı Oku
    merak etmeyin şahsi algılamadım. bunu bilmiyordum. teşekkür ederim bilgi için. ayrıca net dönem kârının %75 i kadar dağıtıyorlar sanırım. bu hesapla 0,52 yapması gerek üstü olur ise yönetimin bileceği birşey tabi.

benim nacizane emeklilik fonum içerisinde sektörel açıdan temettü verimi yüksek bir hisse olduğu için biriktirmeye başladım. emekliliğe daha var 25 sene. bakalım o zamana kadar yönetim kuruluna girebilecekmiyim
    paylaşılan bilgiden güç doğduğuna inanıyorum sayın bloodsoldier umarım forumdaşlar tarafından ukalalık olarak yorumlanmaz...
    Panoranın aldığı kararlarda, dağıtılabilir karın minimum %75 ni ortaklarına dağıtacak diye bir bent var... Yani minimum 52 kuruş verecek anlamına geliyor.... Şirket ise dağıtabilinir karın yaklaşık %90 üstünü dağıtıyor geçmiş yıllara bakılırsa...

Yüksek hedefleri olan ve cesur olan insanlar çoğunlukla daha başarılı oluyorlar hayatta...

Saygılarımla...

7. Geçen yıl dağıtılabilir kar yaklaşık 57 milyon iken bu yıl benim hesabıma göre yaklaşık 60 milyon yedek akçeler falan ayrıldıktan sonra yaklaşık 60-61 kuruş temettü verebilir diye düşünüyorum, muhtemelen bugün seans sonunda yönetim kurulunun teklifi belli olur...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by bloodsoldier Yazıyı Oku
    temettü ödemelerinde %15 oranında gelir vergisi stopajı yapılır. vergi sonrası net temettü olarak yazmıştım. gyo şirketlerinde farklı bir durum var ise, yanlış yazmış isem kusura bakmayın.
    Kira geliri olan gyolar stapajdab istisna ... ama gelir vergisine dahil olacaksa bu stopajı da düşemiyorsunuz...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 245/308 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •