Sayfa 36/308 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 281 - 288 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

1. şirketin geçen 6 aylık bilançosunda kasasında 24 Milyon TL varmış, Borçları ise 5 Milyon TL civarı imiş. Yani nette nerden baksan bi 19 Milyon artıdaymış. Bu 6 aylık bilançoda ise Kasada 18 Milyon TL gözüküyor(Dönen Varlıklarda) Borçları ise 13 Milyon TL ye çıkmış Nette 5 Milyon gözüküyor. Velhasıl kelam. Temettü veriminde uzunca bir süre toparlanma zor bu verdiği tutarda temettü vermesi bile zorlama olacak gibi en iyi ihtimal sabit duran bir temettü olur kar artmış diye boşa sevinmeyin hayali bir şey bu kar dedikleri. Bir de gelecek yıllar giderleri var unutmadan 17 Milyon TL civarı bu da nakit akışına eksi etki yapacaktır. Düşmesi gayet doğalmış görünen bulunduğu bölgedeki rekabet ve genel ekonomik durum uzunca bir süre yakasını bırakmayacak gibi vasat bir temettü (sabit) bekliyorum önümüzdeki bir iki yılda. Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by mhazirci Yazıyı Oku
    şirketin geçen 6 aylık bilançosunda kasasında 24 Milyon TL varmış, Borçları ise 5 Milyon TL civarı imiş. Yani nette nerden baksan bi 19 Milyon artıdaymış. Bu 6 aylık bilançoda ise Kasada 18 Milyon TL gözüküyor(Dönen Varlıklarda) Borçları ise 13 Milyon TL ye çıkmış Nette 5 Milyon gözüküyor. Velhasıl kelam. Temettü veriminde uzunca bir süre toparlanma zor bu verdiği tutarda temettü vermesi bile zorlama olacak gibi en iyi ihtimal sabit duran bir temettü olur kar artmış diye boşa sevinmeyin hayali bir şey bu kar dedikleri. Bir de gelecek yıllar giderleri var unutmadan 17 Milyon TL civarı bu da nakit akışına eksi etki yapacaktır. Düşmesi gayet doğalmış görünen bulunduğu bölgedeki rekabet ve genel ekonomik durum uzunca bir süre yakasını bırakmayacak gibi vasat bir temettü (sabit) bekliyorum önümüzdeki bir iki yılda. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Böyle bakkal hesapları ile hisseyi değerlendirmemek lazım.

Aynı mantıkla yıl sonunda yalnızca 20 milyon tl artıda imiş ama Mart ayında 38 milyon temettü dağıttı. Demekki bilanço müsait ise 2018'in ilk üç ayı kiraları desteği ile temettüyü yüksek tutmaları mümkün.Yaparlar ya da yapmazlar o başka bir şey ama kağıt üzerinde mümkün, çünkü geçen sene yapmışlar.

Hisse hakkında başka hisselere oranla hak etmediği ölçüde spekülasyon yapılıyor bunlara bir de asılsız -desteksiz yorumlarla destek vermekten kaçınalım lütfen.

45 kuruş değil 40 kuruş versin temettüyü az bir şey mi? Millet mevduatta net % 2 getiri sağlayacağım diye ters taklalar atıypr, biz burada % 10'a dudak büküyoruz.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. 3,90 lara devam, güçlü bir alım gelirse direk 4 üzeri atar...

4. düşen kanal üstü 3.95 altı 3.67 . 3.95 i geçerse ralli için umut olur

5.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku

45 kuruş değil 40 kuruş versin temettüyü az bir şey mi? Millet mevduatta net % 2 getiri sağlayacağım diye ters taklalar atıypr, biz burada % 10'a dudak büküyoruz.
    Mevduatçı gözü ile bakılırsa hisse fiyat artışı+temettü geliri vergiden arındırılmış 1 yıl için net yüzde 12 üzerinde olursa mevduata göre karda sayılırsınız.

Ancak parası çok olup, 1,5 milyonTL ve üzerine işyeri alacağına dertsiz kafam olsun diye bu hisseye yatırım yapan için hisse fiyatı+ temettünün toplam senelik BÜRÜT artışı yüzde 22 altı aklı selim büyük yatırımcı için zarardır.

O niye niye dediğiniz satışlar bu yüzden geliyor, hisse büyük yatırımcıya tam karşılığı olan işyeri satın al kiraya ver durumuna göre zarar ettirip duruyor. Satışların özü budur.

Hedefi KY mantığı ile koyup senelik yüzde 12 ile para kazandığınızı sanırsanız hayat boyu KY olarak kalır, domates fiyatlarından dem vurursunuz.

Tabi burası borsa heran bir spekülatör işleme başlayabilir etmez etmez denilen fiyatlar bir çırpıda görülebilir. Bu ihtimal her hissede mevcut.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Mevduatçı gözü ile bakılırsa hisse fiyat artışı+temettü geliri vergiden arındırılmış 1 yıl için net yüzde 12 üzerinde olursa mevduata göre karda sayılırsınız.

Ancak parası çok olup, 1,5 milyonTL ve üzerine işyeri alacağına dertsiz kafam olsun diye bu hisseye yatırım yapan için hisse fiyatı+ temettünün toplam senelik BÜRÜT artışı yüzde 22 altı aklı selim büyük yatırımcı için zarardır.

O niye niye dediğiniz satışlar bu yüzden geliyor, hisse büyük yatırımcıya tam karşılığı olan işyeri satın al kiraya ver durumuna göre zarar ettirip duruyor. Satışların özü budur.

Hedefi KY mantığı ile koyup senelik yüzde 12 ile para kazandığınızı sanırsanız hayat boyu KY olarak kalır, domates fiyatlarından dem vurursunuz.

Tabi burası borsa heran bir spekülatör işleme başlayabilir etmez etmez denilen fiyatlar bir çırpıda görülebilir. Bu ihtimal her hissede mevcut.
    Yazdıklarınızın benim mesajımla bir ilgisi yok, kendi kafanızdan uydurduğunuz savları bana mal edip cevap yazmışsınız. Ben iki satır yazdım siz 20 satır döktürmüşsünüz. Yabancı futbolcuların, türk tercümanları gibisiniz maşallah.

Bu hisse net % 12 veriyor, mevduat % 2, neresinden baksanız 6 katı fazla getirisi var, siz de buna "mevduata göre karda sayılırsınız"ı layık görüyorsunuz.

Ben 1,5 mio tl'mi bu hisseye bağlamadım, 1,5 mio tl'si olanlar parasını bu hisseye bağlasın diye de bir şey yazmadım. Nereden nereye uçuyorsunuz, anlamak mümkün değil. Benim ve bu hisseye yatırım yaptığını bu sayfalarda yazanların ezici çoğunluğu büyük yatırımcı değil, dolayısıyla sizin yazdığınız sıkıntılar bizimle ilgili de değil.

Bu yatırımcıların satıp hisse fiyatlarını düşürmeleri de umurumda değil, 10 sene bekleyebilirim, temettüsü bana yeter. Ayrıca bu başlıkta, büyük ortak satışlarının, fiyatı 4'ün altına çekeceğini, almak isteyenlerin acele etmemeleri gerektiğini ısrarla söyleyen bir tek bendim. Hisse uçacak kaçacak diyenlerin sesi çıkmıyor şimdilerde.

Türk borsası, KY yatırımcı olarak kalmayayım, kısa yoldan BY olayım diye riskli işlemler yaparak paralarını batıranların mezarlığıdır, unutmayın. Büyük yatırımcı olmak için borsada oynayanların başına gelenlerden dolayı bugün küçük yatırımcılar bistten fersah fersah uzak durmaktalar. Yani % 12 yerine % 2'ye talim etmekteler. Kendinize çok güveniyorsanız "mevduat faiz oaranları" başlığında tekrar edin yazdıklarınızı.

Ben domates fiyatları ile ilgili tek kelime etmedim, bu tür fantazileri kendinize saklayın lütfen.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

7. Uçak kaççak.

8.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku

Bu yazı benim çok hoşuma gitti bikaç satır karaliycam.
    Evet biz hayat boyu KY olarak kalacaz lakin voliyi vurup çok paramız olsa da gene çoğunu borsaya getirmeyiz. Orda burda ev mev alırız. Arsa filan... Bu hisseye 1.5 Milyon Tl sokmaya kalksanız zaten piyasa likit değil alamazsınız alsanız satıcam diye aylarca uğraşırsınız hiç gerek yok. Biz bunu zaten yapmayız.

Net %12 mizi vadeli mevduattan zaten alıyoruz burdan %12 üzerinde bişey alma umuduyla mevduata koyacağımız paranın bir kısmını buraya koyduk bekliyoruz. Burdan beklentimiz zaten çok değil. Portföyümüzün küçük bir kısmını buraya bağladık. Hergün bu hissenin fiyatına bakmıyoz. Kendini 15 yılda amorti eden kirada küçük bir ev satıp buraya koyduk mesela zararda mıyız? Belki şu an evet ama uzun vadede karda olacağız. Çünkü kiradaki evin masrafı vergisi filan derken...

Domates fiyatından dem vurmak biraz da karakter meselesi. Pinti adam çok zengin olsa da pintiliğe devam ediyor. Bunlar biraz da alışkanlık meselesi. Tutumlu olmak ne nerde ucuzsa ordan almak domates fiyatı çok arttıysa almayıvermek filan bunlar utanılacak şeyler değil. Mantıklı bence enayi değiliz.

Bana biri sormuştu sineğin yağını çıkararak zengin olabilir miyiz diye... Ben de ona dedim ki sineğin yağını çıkararak zengin olabilir misin bilemem ama sineğin yağını çıkarmıyorsan zengin olamayacağını söyleyebilirim.

Sayfa 36/308 İlkİlk ... 2634353637384686136 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •