Sayfa 277/308 İlkİlk ... 177227267275276277278279287 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

Duhul
    Aug 2020
    İkamet
    İSTANBUL-- BEYKOZLUYUZ
    Gönderi
    443
    Pagyo her sene temettü veriyor mu bilen bir arkadaş yardımcı olur mu

2.  Alıntı Originally Posted by Dedektifjjdj Yazıyı Oku
    Pagyo her sene temettü veriyor mu bilen bir arkadaş yardımcı olur mu
    Hersene verir. Halk açıldığından beri verdi. Sözleşmede yazıyor dağıtılabilir karın %75 i en az..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duhul
    Aug 2020
    İkamet
    İSTANBUL-- BEYKOZLUYUZ
    Gönderi
    443
     Alıntı Originally Posted by Ayan09 Yazıyı Oku
    Hersene verir. Halk açıldığından beri verdi. Sözleşmede yazıyor dağıtılabilir karın %75 i en az..

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Teşekkür ederim, hayırlı kazançlar..

4. Haziran 2020 sonu itibari ile kasasında 4 milyon TL'ye yakın parası var, 2020 yılında 0,20 TL'den 17,5 Milyon TL'ye yakın para dağıtma taahhütü var, tabii eğer devlet dağıtmasına izin verirse, bu arada gelirler düşük seyretmeye devam edecek gibi gözüküyor... Bu sene 20 kuruşu dağıtırsa 2021'e toplu para ile girme şansı az olduğundan, 2021 yılında para topladıkça yavaş yavaş 2020 yılına ait kardan kar payı dağıtabilir diye düşünüyorum...

Sizlerle fikirlerimi paylaşıyorum, yatırım tavsiyesi değildir, saygılarımla...

5. 2019 Sonunda 46.7 milyon nakit vardi kasada.
    Eger kalan temettuyu yil sonuna kadar dagitirsa, Aralik sonunda 25-30milyon arasi nakit kalacaktir diye tahmin ediyorum.
    Bu de onumuzdeki sene temettu odemeleri biraz sarkacak anlamina gelir. Ayrica hisse basina da 45-52 kurus civarinda bir temettu bekliyorum onumuzdeki yil icin. Tabi bunlar hep tahmin. Eger bir dalga da gelir de tekrar tedbirler alinirsa, butun hikaye degisir.

Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Haziran 2020 sonu itibari ile kasasında 4 milyon TL'ye yakın parası var, 2020 yılında 0,20 TL'den 17,5 Milyon TL'ye yakın para dağıtma taahhütü var, tabii eğer devlet dağıtmasına izin verirse, bu arada gelirler düşük seyretmeye devam edecek gibi gözüküyor... Bu sene 20 kuruşu dağıtırsa 2021'e toplu para ile girme şansı az olduğundan, 2021 yılında para topladıkça yavaş yavaş 2020 yılına ait kardan kar payı dağıtabilir diye düşünüyorum...

Sizlerle fikirlerimi paylaşıyorum, yatırım tavsiyesi değildir, saygılarımla...

6. Sizin senaryonuzu iyimser senaryo olarak ele alalım isterseniz, kötü senaryoyu hiç düşünmek istemiyorum... Benim idare edebilecek orta senaryomda söyle olurdu herhalde...

Temmuz ve Ağustos aylarına özel kira indirimleri yapıldı, ortalama %50 gibi '' ...Bu yılın Ocak ayından itibaren Aylık Asgari ve Aylık Kira Bedellerine %29'a varan oranlarda uygulanan iskontolarla belirlenen kira bedellerine, %40 ile %70'a varan oranlarda ilave iskonto uygulanmasına...'' Bu kira iskontoların yıl boyu devam etmesi halinde herhalde yılı 29-30 milyon kar ile kapatır. 4 milyon nakite 15 milyon eklersek 19 milyon kasada nakit para olduğunu farz edelim ve bunun 17,5 milyonunu 2020 içinde dağıttığını farz edersek, 2021 yılına bir iki milyon TL nakitle girmiş olur...

Demem oki 30 milyon TL 2020 karı anca 30 kuruş temettüye işaret eder ancak kasada 1-2 milyon nakit vardır. 2021 yılında ürettiği nakit ile bu temettüyü ödeyebilir. Mayıs sonu 10 kuruş, Eylül ve Aralık sonu 10 ar kuruş olmak üzere 3 taksitte ödeme yapabilir... Bu krizi çokta iyi atlatmış olur bence...

Tabii bu bir senaryodan ibarettir, yatırım tavsiyesi değildir. Sizlerle sadece fikrimi paylaştım...

Saygılarımla...

Alıntı Originally Posted by tyson Yazıyı Oku
    2019 Sonunda 46.7 milyon nakit vardi kasada.
    Eger kalan temettuyu yil sonuna kadar dagitirsa, Aralik sonunda 25-30milyon arasi nakit kalacaktir diye tahmin ediyorum.
    Bu de onumuzdeki sene temettu odemeleri biraz sarkacak anlamina gelir. Ayrica hisse basina da 45-52 kurus civarinda bir temettu bekliyorum onumuzdeki yil icin. Tabi bunlar hep tahmin. Eger bir dalga da gelir de tekrar tedbirler alinirsa, butun hikaye degisir.

7. Sn thinktank, iskontolari unutmusum benim hesapta. Tekrar bakinca gercekten iyimser olmus biraz.

Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Sizin senaryonuzu iyimser senaryo olarak ele alalım isterseniz, kötü senaryoyu hiç düşünmek istemiyorum... Benim idare edebilecek orta senaryomda söyle olurdu herhalde...

Temmuz ve Ağustos aylarına özel kira indirimleri yapıldı, ortalama %50 gibi '' ...Bu yılın Ocak ayından itibaren Aylık Asgari ve Aylık Kira Bedellerine %29'a varan oranlarda uygulanan iskontolarla belirlenen kira bedellerine, %40 ile %70'a varan oranlarda ilave iskonto uygulanmasına...'' Bu kira iskontoların yıl boyu devam etmesi halinde herhalde yılı 29-30 milyon kar ile kapatır. 4 milyon nakite 15 milyon eklersek 19 milyon kasada nakit para olduğunu farz edelim ve bunun 17,5 milyonunu 2020 içinde dağıttığını farz edersek, 2021 yılına bir iki milyon TL nakitle girmiş olur...

Demem oki 30 milyon TL 2020 karı anca 30 kuruş temettüye işaret eder ancak kasada 1-2 milyon nakit vardır. 2021 yılında ürettiği nakit ile bu temettüyü ödeyebilir. Mayıs sonu 10 kuruş, Eylül ve Aralık sonu 10 ar kuruş olmak üzere 3 taksitte ödeme yapabilir... Bu krizi çokta iyi atlatmış olur bence...

Tabii bu bir senaryodan ibarettir, yatırım tavsiyesi değildir. Sizlerle sadece fikrimi paylaştım...

Saygılarımla...

8. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, vatandaşların, başta "pandemi merkezi" gibi gösterilen alışveriş merkezlerinin sokaktan, pazardan, çarşıdan daha güvenli olduğunu anladığını belirterek, "Haziranda günlük yaklaşık 3 milyon, temmuzda günlük yaklaşık 4 milyon ziyaretçi oldu, ağustosta günlük 4,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı bekliyoruz. Ziyaretlerdeki artış beklentimizin üzerinde gerçekleşiyor." dedi.

Altaş, AVM’lerin faaliyetlerine ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında kapatılan AVM’lerin bir kısmının 11 Mayıs’ta, tamamının 1 Haziran’da açıldığını anımsattı.

Yeni dönemin normalleşmesinin maske, mesafe ve hijyen kurallarıyla gerçekleştiğini ifade eden Altaş, bunu da sokaktan, pazardan, çarşıdan farklı olarak en iyi AVM’lerin sağlayacağını, güvenli alışveriş noktaları olacağını söylediklerini hatırlattı.

Altaş, haziran ayının bunu anlatmakla geçtiğini aktararak, şunları kaydetti:

“Pandemi öncesine göre rakamlara bakıldığında haziranda giriş sayılarında yüzde 40, cirolarda yüzde 60’ı yakaladık. Bu öngörülerimizin üzerinde gerçekleşti. 1 Temmuz’dan sonraki süreçte giriş sayıları hızla arttı. Pandemi öncesine göre giriş sayılarımızda yüzde 70, cirolarda da yüzde 80’leri yakaladık. Bu seviyelere eylül sonunda ulaşmayı bekliyorduk. Ağustos’ta da rakamlar yükselerek gidiyor.

Vatandaşlarımız başta 'pandemi merkezi' gibi gösterilen alışveriş merkezlerinin sokaktan, pazardan, çarşıdan daha güvenli olduğunu anladı. Haziranda günlük yaklaşık 3 milyon, temmuzda günlük yaklaşık 4 milyon ziyaretçi oldu, ağustosta günlük yaklaşık 4,5 milyon ziyaretçiye ulaşmayı bekliyoruz. Ziyaretlerdeki artış beklentimizin üzerinde gerçekleşiyor."
    “(Kira indirimi) Terzi dikişi yaptıkâ€

Hüseyin Altaş, birçok ülkeden farklı olarak AVM’lerin kapalı olduğu dönemde perakendecilerden 1 Haziran’a kadar kira almadıklarını belirtti.

Her AVM ve her perakendeci özelinde çalışmalar yaparak her kiracıya farklı yardım yaptıklarını anlatan Altaş, “Yüzde 70 kira indirimi alan da var yüzde 30 alan da. Kiracının bulunduğu sektör, AVM’nin konumu gibi durumlar göz önünde bulunduruldu. Mesela turizm sektörüne hitap eden AVM’lerde turist olmadığı ve ciddi anlamda sıkıntı olduğu için ona göre indirimde bulunduk. Tabiri caizse terzi dikişi yaptık. Şu anda perakendecilerden sıkıntılı birini duymuyorsunuz, bu da AVM’lerin bu kolaylıkları sağlamış olmasından.†şeklinde konuştu.

Altaş, bundan sonraki süreçte AVM’lerin kapanması gibi bir durum gündeme gelmezse AVM’lerin sıkı bir toparlanmaya girmiş sayılabileceğini vurguladı.
    2023’e kadar AVM sayısı 475’e ulaşacak

Altaş, AVM yatırımlarının belli bir doygunluğa ulaştığını belirterek, “Şu an 436 olan AVM sayımız 2023’e kadar planlanmış olanlarla birlikte 475’e çıkacak. AVM’lerde yeni yatırım beklemiyoruz. Bu ekonomik sebeplerle ilgili değil, toplumun AVM ihtiyacının doygunluğu ile ilgili.†dedi.

Sayfa 277/308 İlkİlk ... 177227267275276277278279287 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •