Sayfa 222/308 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272 ... SonSon
Arama sonucu : 2458 madde; 1,769 - 1,776 arası.

Konu: PAGYO Panora GYO A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    Defter değerinin yarısında %10,5 temettü veren yok...Zaten temettüde 10 firmanın arasında...

2.  Alıntı Originally Posted by Ayan09 Yazıyı Oku
    Aksigorta, Ereğli, işyatırım, .... liste devam eder sanayi firmalarından da buna yakın temettü verenler var..

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Muallim arkadaşın demek istediği kısaca şudur,evet %11 e yakın temettü verimliliği olan cok şirket var ama pd/dd sine baktığında hepsi 1 ve üzeri....sadece pagyo defter değerinin yarısından işlem görmekte ve bu da pagyo yu cazip kılmakta.......

3.  Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    Sayın Aremak;Akmerkez'in defter değeri 6 lira,piyasa değeri 25,5 lira..Temettü verimi %11.5...Pagyo'nun defter değeri 11 lira(bilançoyla 12 olabilir)piyasa değeri 6 lira..Temettü verimi %10,5...Buyrun;karşılaştırın...
    Akmerkezin defter değerini Panora ile karşılaştırmak pek mantıklı değil, zira muhasebe işlemlerinde akmerkezin gayrimenkul değerleri güncellenmiyor ama Panorada güncel değer muhasebelişiyor...

Akmerkezin garimenkul değerleme raporundaki fiyatı baz alırsanız ve piyasa değeri ile karşılaştırırsanoz Panoranın PD\DD çok yakın çıkıyor...

Saygılarımla...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
     Alıntı Originally Posted by thinktank Yazıyı Oku
    Akmerkezin defter değerini Panora ile karşılaştırmak pek mantıklı değil, zira muhasebe işlemlerinde akmerkezin gayrimenkul değerleri güncellenmiyor ama Panorada güncel değer muhasebelişiyor...

Akmerkezin garimenkul değerleme raporundaki fiyatı baz alırsanız ve piyasa değeri ile karşılaştırırsanoz Panoranın PD\DD çok yakın çıkıyor...

Saygılarımla...

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Doğru söylüyorsunuz...İnceledim,PD/DD 0,55 gibi görünüyor...Fakat SPK buna nasıl izin veriyor...Yatırımcıları bir nevi aldatmak gibi bir şey bu...

5. hisse de çok baskı var bakalım nereye kadar sürecek bu durum yakında bilanço gelir temettü belli olur benim açımdan sıkıntı yok bekleriz...

6. Temettü beklentim 6 ay kadar önceki hesabımda 64 kuruş iken boşalan yerler nedeniyle beklentimden 3 milyon civarı eksilecek olan kira gelirleri nedeniyle artık yaklaşık 60 kuruş olarak bekliyorum...şu anki fiyat ile yaklaşık yüzde 10 temettü verimi fena değil ancak geçen yıla göre enflasyonun altında yüzde 4,8 lik bir temettü artışı olmuş olacak...tabii geçen yıl olduğu gibi kasada bunu karşılayacak nakit olmayacağından ( yaklaşık 52 milyon TL) yönetim kurulu 2020 kira gelirlerinden desteklemeye karar vermezse bu oran daha da düşecektir diye tahmin ediyorum...bilançoda kar yeniden değerlemeden dolayı çok yüksek gelecektir ancak dağıtılabilir karı etkilemeyecektir diye düşünüyorum...saygılar...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Geçen yıl ile bu yılki bilançoları kıyaslayarak bu sonuca ulaştım, daha iyi analiz eden arkadaşlar görüşlerini paylaşır ise sevinirim...kaçırdığım noktalar olabilir...

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    Sayın Aremak;Akmerkez'in defter değeri 6 lira,piyasa değeri 25,5 lira..Temettü verimi %11.5...Pagyo'nun defter değeri 11 lira(bilançoyla 12 olabilir)piyasa değeri 6 lira..Temettü verimi %10,5...Buyrun;karşılaştırın...
    Ben benzer biliyordum. Yazdıklarınıza bakınca kontrol ettim haklısınız çok fark varmış. Ancak sanıyorum AKMGY nin defter değeri gerçeği yansıtmayacak şekilde düşük kalmış. 2.5 TL civarı gelirli bir hisse 6 lira olabilir mi? Sonuç olarak iki hisse de temettü verimi hemen hemen aynı olacak şekilde fiyatlanmış.
    Şu anda ne beklediğinizi anlamadım. Olur da Pagyo piyasa değeri defter değerinin iki katına çıkarsa temettü verimi %3 lere düşecek. Siz defter değerinin düşmesini bekliyorsunuz o zaman, başka türlü AKMGY ile aynı oranlara gelmez.

Sayfa 222/308 İlkİlk ... 122172212220221222223224232272 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •