Sayfa 146/146 İlkİlk ... 4696136144145146
Arama sonucu : 1167 madde; 1,161 - 1,167 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Ne olmuş , yanlış anlaşılma olmuş millet gibi propaganda hisse pazarlama yapmıyoruz yanlışsa düzeltir geçersin. Araştırmadan paylaşım yapmayınızmış... tabi fenerbahçenin borçlarını Tüpraş ödeyecek diyen iyi araştırmış da yazmış

2. Bir daha da yazmam burada .Her kese bol kazançlar

3.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Batik fenerin borclari ??
    Delil beyefendi....

4. maviden al,kırmızıdan sat modu ...

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...3cf252aeac.png

5.  Alıntı Originally Posted by Orbor Yazıyı Oku
    Evet...
    Öyle nasılsa temettü var diye yan gelip yatmakla da olmuyormuş...
    Yoksa her yıl 10'ar liradan 3 yıllık temettüyü böyle başında parçalıyorlarmış...
    Şu muhabbet kadar boşunu hiç görmedim ya. 3 yıllık temettüyü başında parçalamış mış mış, geçen ayda 5 yıllık temettüyü beleşten verdi de niye değerlendirmedin ?? yükselirken halay çekiyordun ne oldu ? Niye en yüksek fiyata göre değerlendiriyorsun , daha 3 ay olmadı 110 larda işlem görüyordu ama şimdi 120 lerde ve bukadar olumsuz haber akışına rağmen. Neden hep hayata olumsuz olumsuz yönlerden yaklaşırsın anlamıyorum. Yapabilseydin 140 lardan biraz verip bu düşüşün keyfini çıkarsaydın , bunu beceremediysen Tüpraşın suçu ney, bu hareketler borsanın doğasında var. Diğer hisseler tavan tavan gidiyorda bitek Tüpraşmı düşüyor sanki. Borsanın tabiatı bu, iner çıkar ama büyük resme baktığında bir şirket 45 derece açıyla yükselen grafikte devam ediyorsa sorun yoktur. Dün yükseldiğinde uzay mekiği yapmadığı gibi, yarın düştüğündede batmıyor şirket. Kısavadeli hareketler şirketi bağlamaz, orta ve uzun vade hareketler şirkete bağlıdır.

6. Paylaşmak istedigim bir husus var.Bir hayalim...
    En kısa zamanda büyüyen kendi kendini devasa şekilde besleyen bir portföy olusturmak...Temettü yatirimciligiyla yapabilirim ancak bunu.Ve belli vakit sonra her yılın toplam temettüsünden yüzde 20 yi ayırıp farkli sekilde calistirmak eurbond kupon odemeleri veya kısa vadeli farkli yatirimlar her kallavi miktarda gelir getirmesi gerek yüzde 20...
    Ve böyle bir çarkta kendi cebimde vakıf kurmak...Durmayan daima isleyen hic kaybetmeyen çark...Cebimde olusturdugum o vakıfla dokunmaya muhtaç öğrenciye destek...Hayalim bu...Yetenekli bir keman öğrencisi varsa yeni bir keman ya da dil kursu ücreti ya da yatili kalan anne babasiz yetim bir öğrenciye kurs ücreti becerikli bir sporcuya spor desteği köy okuluna bilisim sınıfı....Hic bitmeyen para daima katlamali her yılki yüzde 20 ve yuzde 20 isledikce daha da artmalı....
    Yeryüzünde daima esitsizlik olacak önüne gecmenin tek yolu egitimde fırsat eşitliği sunmak...
    Benim tek motivasyon kaynağım bu...

Sayfa 146/146 İlkİlk ... 4696136144145146

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •