Sayfa 382/555 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon
Arama sonucu : 4439 madde; 3,049 - 3,056 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Koç’luğunu gösterdi, TÜPRAŞ’a 4 milyar 140 milyon dolar verdi

Tüpraş’ın yüzde 51’i için 9 grubun yarıştığı özelleştirme ihalesinde yarışı kazanan, 4 milyar 140 milyon dolarlık teklifiyle Koç-Shell konsorsiyumu oldu. Koç-Shell konsorsiyumunun verdiği bu fiyat Tüpraş’ın 4.5 milyar dolarlık piyasa değerinin yüzde 80 üzerinde oldu. Tüpraş’ın toplam değeri ihalede 8 milyar 11 milyon dolara ulaştı.

Hatta soyle yazayim dedim yuzde 51 ini zamaninda 4 milyar dolara almis tamami 8 milyar dolar eder.. uzerinede 6 milyar dolar yatirim yapmis. 8 +6 dan 14 milyar dolar eder en az , ama suan piyasa degeri 5 milyar dolar. Ya ben matematik bilmiyorum yada piyasa ...

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by EmergencyFirePump Yazıyı Oku
    Koç’luğunu gösterdi, TÜPRAŞâ€™a 4 milyar 140 milyon dolar verdi

Tüpraşâ€™ın yüzde 51’i için 9 grubun yarıştığı özelleştirme ihalesinde yarışı kazanan, 4 milyar 140 milyon dolarlık teklifiyle Koç-Shell konsorsiyumu oldu. Koç-Shell konsorsiyumunun verdiği bu fiyat Tüpraşâ€™ın 4.5 milyar dolarlık piyasa değerinin yüzde 80 üzerinde oldu. Tüpraşâ€™ın toplam değeri ihalede 8 milyar 11 milyon dolara ulaştı.

Hatta soyle yazayim dedim yuzde 51 ini zamaninda 4 milyar dolara almis tamami 8 milyar dolar eder.. uzerinede 6 milyar dolar yatirim yapmis. 8 +6 dan 14 milyar dolar eder en az , ama suan piyasa degeri 5 milyar dolar. Ya ben matematik bilmiyorum yada piyasa ...

SM-A750F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Piyasa bunu bilmek, hesaba katmak zorunda degil..

Piyasa baska seyleri fiyatlayabilir, mesela ulke riskini, yonetimini, hukuk sistemini v.s

2005 de AB cipasi var ve etkin idi..

Ulke veya sirketler farkli degerleniyordu.

Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

3. yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Bu da son 10 yil...

O yesil EMA'dan mutlaka donmemiz lazim yoksa yandi gulum keten helva olur

Syg,
    dudu hocam bu grafik 02.01.20 diyor...

o tarihten bu yana yeşili kırmışızdır sanırım..

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Yav her topikte benzer yorumlar. Hisse değeri düştü mü, hemen hissenin fi tarihinde patronun aldığı fiyat söylenir, yok şurayı kırarsa dibin dibi var denir, yok patton niye hisse geri alımı açıklamıyor, yok en azından çıksınlar sorun yok falan desinler. Yok bunlar yine yaptı yapacağını

Hisse seçerken benim çok basit bir kaç kuralım var.

1- Bistin yönü uzun vade (5 yıl) ne yöne?
    2- Hisse uzun vade grafiği ne diyor?
    3- Hisse değeri ucuz mu? PD/DD
    4- Hisse f/k sı ne durumda?
    5- Şirket düzenli temettü veriyor mu?
    6- Patron güvenilir mi?

Bu sorulara olunlu cevap verebiliyorsam hisseyi takip eder alima geçerim. Alımı ufak ufak yapmaya başlarım. Hisse değerinin inebileceği yerleri düşünerek hep alım için nakit bırakırım.

Ekim ayının ortalarından beri Tupraş aliyorum. Ortalamam 122 ve bundan sonra aşağı gitttikçe aldığımın 2 katı kadar daha alabilirim.

Eninde sonunda 2019 yılı 4. çeyrek bilanço zarar olarak açıklanacak. Ya sonra?

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Koç’luğunu gösterdi, TÜPRAŞ’a 4 milyar 140 milyon dolar verdi
    Haber 2005 Eylül ayına aitmiş bu arada. Usd 1,25 falan mı?

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. https://www.fortuneturkey.com/tupras...ile-gucleniyor

Bu da son haber sanırım tüpraş ile ilgili.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Vedat0684 Yazıyı Oku
    Merhaba arkadaşlar. Bu hafta borsa düşerken bile çok güzel kazandım. Rklam değil gerçeğin ta kendisidir. BORSACİSELİMM var. Twet youtb tele gram sayfaları var. Hisseler için video ve twet paylaşımları var ve yüzde 90 başarı oranı var. Takip etmenizi öneririm.
    Hah iste bana boyle seylerle gelin..
    Her piyasada para kazanilir..
    Tebrikler Vedat..
    Syg,
    "Boğa piyasaları karamsarlıkta doğar, kuşkuyla büyür, iyimserlikle olgunlaşır ve coşkuda ölür. Maksimum karamsarlık olduğunda alım zamanı, maksimum iyimserlikte de satım zamanı gelmiş demektir." Sir John Templeton

Sayfa 382/555 İlkİlk ... 282332372380381382383384392432482 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •