Sayfa 513/522 İlkİlk ... 13413463503511512513514515 ... SonSon
Arama sonucu : 4170 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: TUPRS - Tüpraş

1. Her satışın karşısında bir alım var ama satışlar güçlü olunca TÜPRAŞ’ta olduğu gibi hisse çöktü önemli olan bu satış hızı sonlanır mı

2. Yav herkes alım fırsatı bekliyor, ölmüş eşeğin taliplisi ne çok Alcaksan al, almazsan gönlümüz kalır...
    ÖNEMLİ , burası çok önemli; borsada ya da yatırımınızda üstad, usta, hoca ya da tanıdık v.b ile yol almaya kalkarsanız , oturduğunuz yerden kalkamazsınız. Sizin 1 liranızın yada 1 milyon liranızın değerini ancak siz bilebilirsiniz. Kaybınızın acısını sadece siz hissedersiniz, onlar kıvırır durur.
    "Vay efendim ağlama duvarına dönmüş"; sanane... Adam yaşadığı duygu durumu paylaşıyor. Senin gibi yalakalık yapmıyor diye saldırmanın anlamı ne?
    Hissede ki durum ; şu an için patron mutlu son istemiyorrrr. Adi herifler , okumuş çocuk ama eşeklikleri baki. 28 Marttan bu yan iki kurum sadece 2 kurum 23 M mal sattı, başka kimse satmadı. Yine aynı iki kurum 31 aralıktan bu yana 11.7 M sattı. Sadece bu iki kurum mu akıllı? Biz aptalız. Yapabileceğin sövmek, ben bolca yapıyorum. Ya da stoploss kullanmak.
    Kimse maval okumasın ,17 Ekim 2019 dan bu yana bu hissede olan-alan YANLIŞ yapmıştır. Vay benim maliyetim şu, vay ben bunu böle yaptım deme, otur 4 işlem yap. Kimseyi ve kendini kandirma. Birde yazılanlara bakarsanız;alım satım yapmak nerdeyse haram sayılacak, ihanet görülecek. Bir arada bu dile getirildi. Yahu almazsan-satmazsan piyasa olmazki. Ha manüplasyon, insider trading adiliktir.
    100-200 ben bildim o bildi muhabbetinin baygınlık getirdiğini, tekrar kendi adıma belirtmek isterim.
    Sabrımız bol olsun, "batarsak burda batalım falan hikaye", batmayalım...
    Amaç; paylaşmak. Paylaşımlarım ; al-sat-tut tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.
    Paylaşımları ; Beğenirsen , "forum itibarına ekle " kısmını, beğenmezsen "takip listesinden çıkar " kısmını kullan basit yani .

3. Herkese iyi Hafta sonları ;

Teknik Analizden zerre anlamam ve teknikte sadece ortalamalara bakarım

Ancak hisse temel analiz olarak malesef çok pahalı gözüküyor , 2019 aralık 2017 mart 2018 ve Esas malın dağıtıldığı temmuz 2018 ve şubat 2019 Aselsan Örneği var

Ben Sayın DuDu'nun belirttiği ortalamanın bu sefer aşağı kıracağını düşünüyorum Hatta yabancının Birden Hisseden çıkmak yerine fiyatı Kademeli düşürdüğünü savunanlardanım eğer ortalama kırılırsa Ondan sonrası sanıyorum uçurum
    Elinde olan arkadaşlar lütfen Dikkat etsin ve yabancı oranlarını sıkı bir şekilde takip etsinler
    Aselsan örneğini unutulmasın insanlar 2-3 senedir hala zararda ve Bekliyor
    Malesef Hiç olmayacak fiyatlara gelebilir

Asla ve Asla YTD ....

Herkese Bol Kazançlar

Not : TAMAMEN İYİ NİYETLE YAZILMIŞ BİR YAZIDIR , ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR
    LÜTFEN RİCA EDİYORUM KİMSE KİŞİSELLEŞTİRMESİN .............
    AMAÇ KIRICI OLMADAN HERKESİN BİLDİĞİNİ SÖYLEMESİ
    UNUTMADAN
    TEMEL VERİLERİN NEDEN PAHALI OLDUĞU İSTENİRSE BURADAN PAYLAŞABİLİRİM .

4. Unutmadan Tüprasş Yabancı Oranı
    02/01/2020 ------------) 76.4

https://i.hizliresim.com/VBpRdv.jpg

13/02/2020 ------------) 66.9

https://i.hizliresim.com/dMjEpD.jpg

kaynak :

https://www.yatirimkredi.com/tuprs-yabanci-takas-orani

5. Abi sen ters indikatörsün
     Alıntı Originally Posted by butcher Yazıyı Oku
    Yav herkes alım fırsatı bekliyor, ölmüş eşeğin taliplisi ne çok Alcaksan al, almazsan gönlümüz kalır...
    ÖNEMLİ , burası çok önemli; borsada ya da yatırımınızda üstad, usta, hoca ya da tanıdık v.b ile yol almaya kalkarsanız , oturduğunuz yerden kalkamazsınız. Sizin 1 liranızın yada 1 milyon liranızın değerini ancak siz bilebilirsiniz. Kaybınızın acısını sadece siz hissedersiniz, onlar kıvırır durur.
    "Vay efendim ağlama duvarına dönmüş"; sanane... Adam yaşadığı duygu durumu paylaşıyor. Senin gibi yalakalık yapmıyor diye saldırmanın anlamı ne?
    Hissede ki durum ; şu an için patron mutlu son istemiyorrrr. Adi herifler , okumuş çocuk ama eşeklikleri baki. 28 Marttan bu yan iki kurum sadece 2 kurum 23 M mal sattı, başka kimse satmadı. Yine aynı iki kurum 31 aralıktan bu yana 11.7 M sattı. Sadece bu iki kurum mu akıllı? Biz aptalız. Yapabileceğin sövmek, ben bolca yapıyorum. Ya da stoploss kullanmak.
    Kimse maval okumasın ,17 Ekim 2019 dan bu yana bu hissede olan-alan YANLIŞ yapmıştır. Vay benim maliyetim şu, vay ben bunu böle yaptım deme, otur 4 işlem yap. Kimseyi ve kendini kandirma. Birde yazılanlara bakarsanız;alım satım yapmak nerdeyse haram sayılacak, ihanet görülecek. Bir arada bu dile getirildi. Yahu almazsan-satmazsan piyasa olmazki. Ha manüplasyon, insider trading adiliktir.
    100-200 ben bildim o bildi muhabbetinin baygınlık getirdiğini, tekrar kendi adıma belirtmek isterim.
    Sabrımız bol olsun, "batarsak burda batalım falan hikaye", batmayalım...
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. ortaklar Tupras 4,5 milyar Dollara hic dustumu yatirimlardan sora ?

7.  Alıntı Originally Posted by ROOKY Yazıyı Oku
    Abi sen ters indikatörsün

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kalbimi kırdın ama Kişisel olduğu için süreci özetlemek isterim. Rahatsızlık verdimse, şimdiden özür.
    Aralık ortası tam geçen yılın hesabını kapattım. Ama kaşındım önce petkim fast trade sonra buna küçük bir dokunuş, derken kendimi aşağıdakilerle kandırdım.
    1. Endeks düşecek , eninde sonunda baba bir kağıtla bu düşüşü kontrollü yapacaklar. Yükselen değil, sattıkları bir kağıt olacak
    2. Brent petrol uyumunu paylaşmıştım , brent yükseldi ama sert satışla 129 u kırdırmadılar. İkili tepe çalıştırdılar.
    3.120-122 aralığının kırılacağını ummadım, kırdılar.
    4. 28 Marttan buyana satışlar; döçe satar cıtı karşılar cıtı satar döçe karşılardı. 31 aralık sonrası ikisi de satışa döndü.
    5. STOPLOSS çalıştıramadım, günlük 2-3 liralık marjlar trade için kolay rakamlar değil. Ve bazan 3-4 saat ekran açamadığım anlar olur.
    Ümit dünyası, "no pain no gain".
    Amaç; paylaşmak. Paylaşımlarım ; al-sat-tut tavsiyesi olarak algılanmamalıdır.
    Paylaşımları ; Beğenirsen , "forum itibarına ekle " kısmını, beğenmezsen "takip listesinden çıkar " kısmını kullan basit yani .

8. 50 aylik mi ?

2000 aylik hareketli ortalamasi 10’da ...
    Onu kirmadikca sorum yok

Ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sayfa 513/522 İlkİlk ... 13413463503511512513514515 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •